Kdo je to?
Kdo je to, byl Kurtizána? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kurtizána? Lidé, historie

Kdo je to Kurtizána?

Co znamená a jaký je význam slova Kurtizána?

Kurtizána je pojem, který vznikl ve Francii a ve středověku nejprve označoval příslušnici královského dvora, ale později získal trochu jiný význam. Kurtizánami byly nazývány milenky a společnice vysoce postavených mužů. Jejich úlohou však nebylo pouze totéž, čím se běžně zabývají prostitutky. Kurtizány musely být reprezentativní, umět se chovat ve společnosti, diplomaticky jednat a často byly zapleteny do různých intrik. Kurtizány mohly mít i politický vliv. Asi nejznámější kurtizánou byla Madame de Pompadour.Kdo je to, byl Kurtizána? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kurtizána? Lidé, historie

Zaujalo vás slovo, termín Kurtizána? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Pilates? Vzpomněli byste si co znamená slovo Indiánská rýže? Víte, co je to Rešerše? Víte co je Kybernetika?

Klíčová slova: termín, informace, kdo to je, původ slova, slovo, kdo je Kurtizána?, heslo, přesný význam, vysvětlení, co znamená, odborný výraz, lexikon, co je to Kurtizána?, definice, historie, význam slova

Pojem Kurtizána je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Kurtizána

Hledat slovo Kurtizána ve Wikipedii

Vyhledat slovo Kurtizána v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Kurtizána ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Kurtizána ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kurtizána například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Vysvětlení významu slova Kurtizána, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Kurtizána? Kdo to byl Kurtizána? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kurtizána? Definice pojmu Kurtizána se nachází v sekci historie. Sepsáno redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též najít pojem, slovo, termín, definici řekněme v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Kurtizána hledat i v jiných kategoriích (než historie).

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.