Kdo je to?
Kdo je to, byl Kurtizána? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kurtizána? Lidé, historie

Kdo je to Kurtizána?

Co znamená a jaký je význam slova Kurtizána?

Kurtizána je pojem, který vznikl ve Francii a ve středověku nejprve označoval příslušnici královského dvora, ale později získal trochu jiný význam. Kurtizánami byly nazývány milenky a společnice vysoce postavených mužů. Jejich úlohou však nebylo pouze totéž, čím se běžně zabývají prostitutky. Kurtizány musely být reprezentativní, umět se chovat ve společnosti, diplomaticky jednat a často byly zapleteny do různých intrik. Kurtizány mohly mít i politický vliv. Asi nejznámější kurtizánou byla Madame de Pompadour.Kdo je to, byl Kurtizána? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kurtizána? Lidé, historie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kurtizána s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Přečin? Víte co je Insolvence? Víte, co je to Zrychlení? Vzpomněli byste si co označuje výraz Báje?

Klíčová slova: pojem, popis, wiki, kdo to je, definice, kdo je Kurtizána?, přesný výraz, termín, vysvětlení, slovo, Kurtizána, význam pojmu, formulace, odborný výraz, synonymum, původ slova

Pojem Kurtizána je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít Kurtizána ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Kurtizána v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat pojem Kurtizána ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Kurtizána ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kurtizána například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Kurtizána

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Kurtizána? Kdo to byl Kurtizána? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kurtizána? Definice pojmu Kurtizána patří do sekce historie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste též najít pojem, výraz, termín, heslo řekněme třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie historie.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.