Kdo je to?
Kdo je to, byl Kurtizána? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kurtizána? Lidé, historie

Kdo je to Kurtizána?

Co znamená a jaký je význam slova Kurtizána?

Kurtizána je pojem, který vznikl ve Francii a ve středověku nejprve označoval příslušnici královského dvora, ale později získal trochu jiný význam. Kurtizánami byly nazývány milenky a společnice vysoce postavených mužů. Jejich úlohou však nebylo pouze totéž, čím se běžně zabývají prostitutky. Kurtizány musely být reprezentativní, umět se chovat ve společnosti, diplomaticky jednat a často byly zapleteny do různých intrik. Kurtizány mohly mít i politický vliv. Asi nejznámější kurtizánou byla Madame de Pompadour.Kdo je to, byl Kurtizána? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kurtizána? Lidé, historie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kurtizána sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Kyretáž? Znáte pojem Silikon? Víte, co je to Gnozeologie? Vzpomenete si na definici slova Magnetická rezonance?

Klíčová slova: původ slova, popis, formulace, přesný výraz, slovo, lexikon, heslo, význam slova, pojem, vysvětlení, informace, synonymum, kdo to je, definice, odborný výraz, přesný význam

Pojem Kurtizána je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Kurtizána

Zkusit najít slovo Kurtizána ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Kurtizána na Google.cz

Hledat videa s názvem Kurtizána na Youtube

Hledat frázi Kurtizána ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kurtizána například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Co znamená Kurtizána? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Kurtizána? Kdo to byl Kurtizána? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kurtizána? Definice pojmu Kurtizána se nachází v kategorii historie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Kurtizána i v jiné sekci než v historie.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.