Kdo je to?
Kdo je to, byl Kurtizána? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kurtizána? Lidé, historie

Kdo je to Kurtizána?

Co znamená a jaký je význam slova Kurtizána?

Kurtizána je pojem, který vznikl ve Francii a ve středověku nejprve označoval příslušnici královského dvora, ale později získal trochu jiný význam. Kurtizánami byly nazývány milenky a společnice vysoce postavených mužů. Jejich úlohou však nebylo pouze totéž, čím se běžně zabývají prostitutky. Kurtizány musely být reprezentativní, umět se chovat ve společnosti, diplomaticky jednat a často byly zapleteny do různých intrik. Kurtizány mohly mít i politický vliv. Asi nejznámější kurtizánou byla Madame de Pompadour.Kdo je to, byl Kurtizána? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kurtizána? Lidé, historie

Líbí se vám definice kdo je to Kurtizána? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Pilates? Vzpomněli byste si na význam slova Důvěra? Víte, co je to Rešerše? Znáte definici termínu Prdelačka?

Klíčová slova: odborný výraz, historie, synonymum, etymologie, význam pojmu, přesný výraz, definice, co je to Kurtizána?, kdo je Kurtizána?, pojem, popis, formulace, slovo, původ slova, Kurtizána, vysvětlení

Pojem Kurtizána je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Kurtizána v následujících vyhledávačích

Najít výraz Kurtizána ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Kurtizána na Youtube

Hledat pojem Kurtizána na Google.cz

Zkusit najít Kurtizána ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kurtizána například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Kurtizána

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Kurtizána? Kdo to byl Kurtizána? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kurtizána? Definice pojmu Kurtizána je v kategorii historie. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete se pokusit také najít výraz, heslo, text, pojem kupř. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Kurtizána i v jiné kategorii než je sekce historie.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.