Kdo je to?
Kdo byl Ray Charles? Životopis Ray Charles, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Ray Charles?

Kdo to byl Ray Charles? Stručný životopis

Ray Charles byl proslulý americký umělec – zpěvák, saxofonista, klarinetista, pianista i skladatel. Do hudby se zamiloval již v dětství. V sedmi letech úplně oslepl. Přesto začal hrát s kapelou i samostatně vystupovat. Prošel si i obdobím, kdy propadl drogám.
Větší úspěchy se dostavily, když začal tvořit svůj vlastní styl, spojovat gospelovou hudbu a soul – např. písně Haleluja, Marry Ann a jiné. Později je již vliv drog zřetelný a spletitý je i Ray Charlesův rodinný život. Hudebník umírá na těžké onemocnění jater.Kdo byl Ray Charles? Životopis Ray Charles, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní data o osobě Ray Charles

Národnost: USA
Datum narození: 23. 9. 1930
Místo narození: Albany
Datum úmrtí: 10. 6. 2004

Tento text (Ray Charles) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Kiwano? Pamatujete si definici pojmu Ppm? Znáte termín Itinerář? Vzpomněli byste si co znamená slovo Maizena?

Klíčová slova: definice, popis, heslo, přesný výraz, slovo, význam slova, původ slova, synonymum, kdo je Ray Charles?, kdo to je, co znamená, hudba, pojem, etymologie, odborný výraz, význam pojmu

Pojem Ray Charles je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Ray Charles

Hledejte bez špehování slovo Ray Charles ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Ray Charles ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Ray Charles ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Ray Charles ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Ray Charles například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Ray Charles?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Ray Charles? Kdo to byl Ray Charles? Kdy se narodil Ray Charles? Kde se narodil Ray Charles? Kdy zemřel Ray Charles? Ray Charles je v kategorii hudba. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Ray Charles třeba na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ray Charles i v jiné kategorii než je hudba.