Kdo je to?
Kdo je Zdeněk Nekula? Životopis Zdeněk Nekula, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Zdeněk Nekula?

Kdo je Zdeněk Nekula? Životopis, informace, biografie, politici

Zdeněk Nekula je český manažer a politik. Od roku 2021 ministr zemědělství ČR.
Vystudoval Provozně ekonomickou fakultu Vysoké školy zemědělské v Brně. Dosáhl na titul Ing.
Během své kariéry se pohyboval v oblasti finančnictví, bankovnictví a zemědělství. Pracoval na manažerských pozicích v České spořitelně. V roce 2015 se přesunul do dozorčí rady EGAPU a následně se stal předsedou představenstva Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu.
S politikou začínal na komunální úrovni v roce 2006, kdy se stal zastupitelem obce Těšetice a od roku 2007 zde působil jako starosta. Stal se členem KDU-ČSL. V roce 2012 se stal zastupitelem Jihomoravského kraje. Dosavadního politického vrcholu dosáhl v roce 2022, kdy se stal ministrem zemědělství ve vládě Petra Fialy - na funkci byl navržen svou domovskou stranou KDU-ČSL.Kdo je Zdeněk Nekula? Životopis Zdeněk Nekula, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní údaje o osobě Zdeněk Nekula

Národnost: česká
Datum narození: 9. února 1970
Místo narození: Znojmo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Zdeněk Nekula s vašimi známými a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Kuba? Znáte termín Osobní bankrot? Víte, co je to Ataka? Víte, co je to Rychlosůl?

Klíčová slova: osobnost, wiki, narození, wikipedie, kdo je Zdeněk Nekula?, popis, vysvětlení, politici, biografie, místo narození, život, informace, Zdeněk Nekula, zajímavosti, lexikon, kde se narodil Zdeněk Nekula?

Pojem Zdeněk Nekula je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat výraz Zdeněk Nekula ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Zdeněk Nekula ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Zdeněk Nekula ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Zdeněk Nekula na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Zdeněk Nekula ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdeněk Nekula například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Biografie, životopis, kdo je to Zdeněk Nekula?

Právě jste zjistili Kdo je to Zdeněk Nekula? Kdy se narodil Zdeněk Nekula? Kde se narodil Zdeněk Nekula? Zdeněk Nekula je v kategorii Politici

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Zdeněk Nekula kupř. v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdeněk Nekula i v jiné kategorii než je politici.