Kdo je to?
Kdo je to Alfa samec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Alfa samec? Lidé, psychologie

Alfa samec

Jaký je význam slova Alfa samec? Co to znamená?

Alfa samec je vůdce smečky. U zvířat žijících ve smečkách se jedná o vůdčího samce, který má ve skupině privilegované postavení a ostatní jedinci ve smečce jej následují. Alfa samec si obvykle vybírá samice k páření a získává velkou část kořisti. O své vůdčí místo ve smečce však musí většinou svádět boj s jinými samci.
V lidské společnosti je jako alfa samec vnímán muž, který má vůdčí schopnosti, je silný a ostatní lidé mají tendence ho poslouchat a následovat.
V případě smeček, kde je vedoucím zvířetem samice, se používá obdobný termín alfa samice. U některých zvířat mohou smečku vést i alfa páry.Kdo je to Alfa samec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Alfa samec? Lidé, psychologie

Sdílejte text pojmu Alfa samec s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte co je Těkavost? Víte, co je to Whistleblowing? Rozumíte pojmu Ofsajd? Rozumíte pojmu Steampunk?

Klíčová slova: termín, informace, původ slova, etymologie, wiki, přesný význam, význam slova, přesný výraz, lexikon, Alfa samec, význam pojmu, co znamená, formulace, synonymum, odborný výraz, pojem

Pojem Alfa samec je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Alfa samec v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Alfa samec na Youtube

Zkusit najít pojem Alfa samec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Alfa samec na Google.cz

Zkusit najít heslo Alfa samec ve Wikislovníku

Hledat slovo Alfa samec v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Alfa samec například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Vysvětlení významu slova Alfa samec, definice, vysvětlení pojmu

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Alfa samec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Alfa samec? Definice pojmu Alfa samec se nachází v kategorii Psychologie

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Můžete též vyzkoušet hledat informace výraz, slovo, definici, termín dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Alfa samec v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je psychologie.