Kdo je to?
Kdo je to Alfa samec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Alfa samec? Lidé, psychologie

Kdo je to Alfa samec?

Jaký je význam slova Alfa samec? Co to znamená?

Alfa samec je vůdce smečky. U zvířat žijících ve smečkách se jedná o vůdčího samce, který má ve skupině privilegované postavení a ostatní jedinci ve smečce jej následují. Alfa samec si obvykle vybírá samice k páření a získává velkou část kořisti. O své vůdčí místo ve smečce však musí většinou svádět boj s jinými samci.
V lidské společnosti je jako alfa samec vnímán muž, který má vůdčí schopnosti, je silný a ostatní lidé mají tendence ho poslouchat a následovat.
V případě smeček, kde je vedoucím zvířetem samice, se používá obdobný termín alfa samice. U některých zvířat mohou smečku vést i alfa páry.Kdo je to Alfa samec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Alfa samec? Lidé, psychologie

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte co je HbbTV? Pamatujete si definici pojmu Hurikán? Rozumíte pojmu Intuice? Vzpomněli byste si co znamená slovo Pogrom?

Klíčová slova: Alfa samec, popis, lexikon, co znamená, pojem, význam slova, synonymum, wikipedie, přesný význam, wiki, odborný výraz, přesný výraz, přesný výraz, formulace, význam pojmu, psychologie

Pojem Alfa samec je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Alfa samec

Vyhledat heslo Alfa samec v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Alfa samec na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alfa samec ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Alfa samec na Youtube

Zkusit najít termín Alfa samec ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alfa samec například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Vysvětlení významu slova Alfa samec, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Alfa samec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Alfa samec? Definice pojmu Alfa samec patří do kategorie Psychologie

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste najít informace pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz řekněme v české Wikipedii, kde můžete najít delší text. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Alfa samec i v jiných kategoriích (než psychologie).