Kdo je to?
Kdo byl Levi Strauss? Životopis Levi Strauss, slavní lidé, osobnosti z podnikání

Kdo je to Levi Strauss?

Kdo to byl Levi Strauss? Stručný životopis

Levi Strauss, vlastním jménem Löb Strauss, byl zakladatel první firmy, která v USA vyráběla džíny. Svou firmu Levi Strauss & Co. umístil do kalifornského San Franciska. Sám Levi Strauss byl židovského původu a narodil se v německém Bavorsku, odkud s rodiči odešel do USA. Zde si rodina v průběhu zlaté horečky otevřela textilní velkoobchod, který později Levi Strauss pojmenoval po sobě.
Největšího úspěchu dosáhl s odolnou látkou na kalhoty- denimem, když se spojil s krejčím Jacobem Davisem a vyřešili pomocí prošívání a nýtků prodloužení životnosti kapes. Tento postup si nechali patentovat a zrodily se tak populární džíny značky Levi Strauss.Kdo byl Levi Strauss? Životopis Levi Strauss, slavní lidé, osobnosti z podnikání

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Levi Strauss s kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní údaje o osobě Levi Strauss

Národnost: německo americká
Datum narození: 26. února 1829
Místo narození: Buttenheim
Datum úmrtí: 26. září 1902

Víte, co je to Dědičný hřích? Znáte pojem Sniffing? Pamatujete si definici pojmu Geocaching? Víte, co je to Trajektorie?

Klíčová slova: kdo to je, význam, kdo je Levi Strauss?, popis, přesný výraz, formulace, původ slova, co znamená, wiki, přesný význam, etymologie, popis, slovo, vysvětlení, termín

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Levi Strauss? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit: Kdo je to Levi Strauss? Kdo to byl Levi Strauss? Kdy se narodil Levi Strauss? Kde se narodil Levi Strauss? Kdy zemřel Levi Strauss? Levi Strauss se nachází v kategorii podnikání. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Levi Strauss dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Levi Strauss i v jiné kategorii než je podnikání.