Kdo je to?
Kdo je Josef Oplt? Životopis Josef Oplt, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Josef Oplt

Kdo je Josef Oplt? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Josef Oplt je český zpěvák, tenorista, muzikálový a filmový herec. Oplt se narodil v Praze (1947). Když mu bylo 23 let, zvítězil v celostátní soutěži zpěváků Talent 70 v roce 1970. Díky tomuto úspěchu se později téhož roku dostal do Československé armády jako sólista Ústřední hudby. Oplt začal studovat hudební konzervatoř když mu bylo třicet let a studium dokončil v roce 1981.
Po třech letech se stal hlavním sólistou (tenoristou) v pražském Hudebním divadle Karlín, kde za svého působení ztvárnil několik rolí ve hrách Polská krev (Popiel), Čardášová princezna (Boni), Orfeus a podsvětí (Pluto), Podskalák (Václava), Veselá vdova Rosillona, Rose Marie (seržant Malon), Hraběnka Maricie nebo Netopýr (Orlofský). S posledně jmenovanou hrou se vydali s divadlem na turné do Německa a dokonce až do Japonska.
Josef Oplt si zahrál v muzikále My Fair Lady (1995) v roli Fredyho nebo v muzikále Noc na Karlštejně (2004). Oplt také vystupuje v operete Divadla J. K. Tyla v Plzni. Ztvárnil zde řadu rolí ve hře Slovácká Princezka, Giroflé-Giroflá, Bratránek z Batávie, Jekyll a Hyde nebo Producenti.
V televizních obrazovkách se objevil ve filmech Šakalí léta (1993) a Návrat idiota (1999).Kdo je Josef Oplt? Životopis Josef Oplt, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Josef Oplt

Národnost: česká
Datum narození: 7. 6. 1947
Místo narození: Praha, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Josef Oplt? Pak se podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Home Office? Vzpomněli byste si na význam slova Sektorová daň? Víte co je Hemangiom? Znáte definici termínu Expresionismus?

Klíčová slova: wiki, osobnosti, wikipedie, život, osobnost, místo narození, kdo je Josef Oplt?, lexikon, vysvětlení, narození, datum narození, životopis, informace, zajímavosti, kdy se narodil Josef Oplt?, Josef Oplt

Pojem Josef Oplt je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Josef Oplt zkuste tyto odkazy

Najít heslo Josef Oplt ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Josef Oplt ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Josef Oplt ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Josef Oplt ve Wikipedii

Vyhledat výraz Josef Oplt na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Oplt například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Josef Oplt

Teď už víte Kdo je to Josef Oplt? Kdy se narodil Josef Oplt? Kde se narodil Josef Oplt? Josef Oplt je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, sluchátka růže, josef Oplt, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Josef Oplt např. v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Oplt i v jiné kategorii než je hudba.