Kdo je to?
Kdo je Josef Oplt? Životopis Josef Oplt, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Josef Oplt?

Kdo je Josef Oplt? Životopis, informace, biografie, hudba

Josef Oplt je český zpěvák, tenorista, muzikálový a filmový herec. Oplt se narodil v Praze (1947). Když mu bylo 23 let, zvítězil v celostátní soutěži zpěváků Talent 70 v roce 1970. Díky tomuto úspěchu se později téhož roku dostal do Československé armády jako sólista Ústřední hudby. Oplt začal studovat hudební konzervatoř když mu bylo třicet let a studium dokončil v roce 1981.
Po třech letech se stal hlavním sólistou (tenoristou) v pražském Hudebním divadle Karlín, kde za svého působení ztvárnil několik rolí ve hrách Polská krev (Popiel), Čardášová princezna (Boni), Orfeus a podsvětí (Pluto), Podskalák (Václava), Veselá vdova Rosillona, Rose Marie (seržant Malon), Hraběnka Maricie nebo Netopýr (Orlofský). S posledně jmenovanou hrou se vydali s divadlem na turné do Německa a dokonce až do Japonska.
Josef Oplt si zahrál v muzikále My Fair Lady (1995) v roli Fredyho nebo v muzikále Noc na Karlštejně (2004). Oplt také vystupuje v operete Divadla J. K. Tyla v Plzni. Ztvárnil zde řadu rolí ve hře Slovácká Princezka, Giroflé-Giroflá, Bratránek z Batávie, Jekyll a Hyde nebo Producenti.
V televizních obrazovkách se objevil ve filmech Šakalí léta (1993) a Návrat idiota (1999).Kdo je Josef Oplt? Životopis Josef Oplt, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Josef Oplt

Národnost: česká
Datum narození: 7. 6. 1947
Místo narození: Praha, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Josef Oplt? Potom se podělte s přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Střídavý proud? Rozumíte pojmu Puntíkovaný trikot? Víte co je Casus belli? Znáte pojem Rasca?

Klíčová slova: hudba, místo narození, narození, informace, datum narození, kdy se narodil Josef Oplt?, hudba, kde se narodil Josef Oplt?, kdo je Josef Oplt?, národnost, zajímavosti, osobnost, život, lexikon, vysvětlení, osobnosti

Pojem Josef Oplt je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít pojem Josef Oplt ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Josef Oplt ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Josef Oplt na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Josef Oplt ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Josef Oplt v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Oplt například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Josef Oplt? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Josef Oplt? Kdy se narodil Josef Oplt? Kde se narodil Josef Oplt? Josef Oplt patří do sekce Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Josef Oplt dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Oplt i v jiné kategorii než je hudba.