Kdo je to?
Kdo byl Petr Hájek? Životopis Petr Hájek, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Petr Hájek

Kdo byl Petr Hájek? Životopis, informace, biografie, věda

Petr Hájek byl český vědec a matematik.
Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy, také však studoval hru na varhany na Akademii múzických umění.
Petr Hájek byl světově uznávaný matematik a zaobíral se především matematickou logikou. Prosadil se v oboru tzv. fuzzy logiky (tj. mlhavé logiky), která se rozvíjela ve 2. polovině 20. století. Tento logický směr se odloučil od výrokové logiky, která je binární (výrok může být pravdivý, nebo nepravdivý), a staví na skutečnosti, že výrok může být ohodnocen mírou pravdivosti. Fuzzy logiku je tak možné využívat při vývoji složitých řidicích systémů.
Kromě fuzzy logiky, jejímž byl průkopníkem, se ve vědecké činnosti zaobíral i aritmetikou, klasickou logikou, později vývojem umělé inteligence.
Profesorem se stal v roce 1997. Působil v Akademii věd, přednášel na Univerzitě Karlově.
Byl oceněn prezidentem Václavem Klausem medailí Za zásluhy o stát v oblasti vědy.Kdo byl Petr Hájek? Životopis Petr Hájek, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní údaje o osobě Petr Hájek

Národnost: česká
Datum narození: 6. února 1940
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 26. prosince 2016

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Petr Hájek s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Libertarianismus? Vzpomněli byste si co znamená slovo DIY? Znáte definici termínu Anémie? Víte co je Epitaf?

Klíčová slova: kdo to je, biografie, lexikon, wiki, kdo je Petr Hájek?, osobnosti, osobnost, národnost, životopis, věda, informace, věda, nežijící, Kdy zemřel Petr Hájek, popis, život

Pojem Petr Hájek je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Petr Hájek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Petr Hájek ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Petr Hájek ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Petr Hájek ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Petr Hájek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Hájek například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Životopis, kdo je Petr Hájek? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Petr Hájek? Kdy se narodil Petr Hájek? Kde se narodil Petr Hájek? Kdy zemřel Petr Hájek? Petr Hájek je v kategorii Věda

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Petr Hájek dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Hájek i v jiné kategorii než je věda.