Kdo je to?
Kdo byl Petr Hájek? Životopis Petr Hájek, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Petr Hájek?

Kdo byl Petr Hájek? Životopis, informace, biografie, věda

Petr Hájek byl český vědec a matematik.
Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy, také však studoval hru na varhany na Akademii múzických umění.
Petr Hájek byl světově uznávaný matematik a zaobíral se především matematickou logikou. Prosadil se v oboru tzv. fuzzy logiky (tj. mlhavé logiky), která se rozvíjela ve 2. polovině 20. století. Tento logický směr se odloučil od výrokové logiky, která je binární (výrok může být pravdivý, nebo nepravdivý), a staví na skutečnosti, že výrok může být ohodnocen mírou pravdivosti. Fuzzy logiku je tak možné využívat při vývoji složitých řidicích systémů.
Kromě fuzzy logiky, jejímž byl průkopníkem, se ve vědecké činnosti zaobíral i aritmetikou, klasickou logikou, později vývojem umělé inteligence.
Profesorem se stal v roce 1997. Působil v Akademii věd, přednášel na Univerzitě Karlově.
Byl oceněn prezidentem Václavem Klausem medailí Za zásluhy o stát v oblasti vědy.Kdo byl Petr Hájek? Životopis Petr Hájek, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní informace o osobě Petr Hájek

Národnost: česká
Datum narození: 6. února 1940
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 26. prosince 2016

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Petr Hájek sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Tajfun? Znáte termín Maltovník? Znáte definici termínu Deflace? Víte, co je to Platina?

Klíčová slova: informace, věda, Kdy zemřel Petr Hájek, národnost, popis, kdo to je, vysvětlení, kdo je Petr Hájek?, wiki, datum úmrtí, datum narození, Petr Hájek, život, osobnost, životopis, Petr Hájek

Pojem Petr Hájek je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Petr Hájek v následujících vyhledávačích

Najít slovo Petr Hájek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Petr Hájek ve Wikipedii

Hledat slovo Petr Hájek na Google.cz

Vyhledat slovo Petr Hájek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Petr Hájek ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Hájek například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petr Hájek

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Petr Hájek? Kdy se narodil Petr Hájek? Kde se narodil Petr Hájek? Kdy zemřel Petr Hájek? Petr Hájek se nachází v kategorii Věda

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Petr Hájek řekněme například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Hájek i v jiné kategorii než je věda.