Kdo je to?
Kdo je Carlos Santana? Životopis Carlos Santana, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Carlos Santana

Kdo je Carlos Santana? Životopis, informace, biografie, hudba

Carlos Santana, rodným jménem Carlos Augusto Alves Santana, je mexicko-americký kytarista, zpěvák a skladatel. Santana se narodil ve městě Autlán de Navarro v Mexiku do rodiny hudebníka. Otec začal Carlose učit na housle, když mu bylo pět let. Brzy jej však začala více zajímat hra na kytaru. Roku 1952 se s rodinou přestěhoval do Tijuany a v roce 1961 do San Francisca.
V roce 1966 Santana založil kapelu Santana Blues Band. Po dvou letech kapela debutovala v síni Filmore West v San Franciscu (1968). O rok později kapela vystupovala na legendárním festivalu Woodstock (1969). V roce 1969 kapela vydala své debutové album Santana, které získalo dvakrát multiplatinovou desku za 2 miliony prodaných nosičů. Druhá deska Abraxas z roku 1970 se stala dokonce 5x multiplatinovou za 4 miliony prodaných nosičů. Doposud vydal Santana více než 2 desítky alb, kterých se prodalo více než 80 milionů kusů po celém světě.
V roce 1973 přijal Santana indické jméno Devadip, což znamená Světlo boží lampy. V roce 1987 vydal úspěšnou sólovou desku Blues For Salvador, za kterou obdržel hudební cenu Grammy.
V 90. letech si dal Santana pauzu. Velký comeback se mu podařil v roce 1999, kdy vydal desku Supernatural. Za tuto desku získal 2 ceny Grammy v kategoriích Album roku a Píseň roku.
Santana byl poprvé ženatý s Deborah Santana v letech 1973-2007. S Deborah měl tři děti (Salvador, Angelica a Stella). Podruhé se oženil v roce 2010 s jazzovou bubenicí Cindy Blackman.
Carlos Santana je považován za jednoho z nejlepších kytaristů v historii. Věnuje se spoustě dobročinných akcí. S bývalou ženou založil v roce 1998 nadaci Milagro Foundations.Kdo je Carlos Santana? Životopis Carlos Santana, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Carlos Santana

Národnost: mexicko-americká
Datum narození: 20. 7. 1947
Místo narození: Autlán de Navarro, Jalisco, Mexiko

Zaujala vás biografie osobnosti Carlos Santana? Potom se podělte s kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Empatie? Rozumíte pojmu Oidipovský komplex? Znáte definici termínu Elegie? Znáte pojem DHCP?

Klíčová slova: zajímavosti, Carlos Santana, národnost, wiki, osobnost, informace, životopis, narození, místo narození, kde se narodil Carlos Santana?, hudba, život, kdy se narodil Carlos Santana?, wikipedie, kdo je Carlos Santana?, hudba

Pojem Carlos Santana je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít pojem Carlos Santana na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Carlos Santana ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Carlos Santana ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Carlos Santana ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Carlos Santana ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Carlos Santana například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Carlos Santana?

Právě jste zjistili Kdo je to Carlos Santana? Kdy se narodil Carlos Santana? Kde se narodil Carlos Santana? Carlos Santana je v sekci Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Carlos Santana řekněme třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Carlos Santana i v jiné kategorii než je hudba.