Kdo je to?
Kdo je Brenda Lee? Životopis Brenda Lee, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Brenda Lee

Kdo je Brenda Lee? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Brenda Lee je americká zpěvačka.
Brenda Lee neměla jednoduché dětství. Už jako velmi malá profesionálně zpívala a vystupovala. Když její otec zemřel, bylo jí deset let, a přesto se v té době v podstatě stala živitelkou rodiny a musela svým vystupováním vydělávat na rodinné živobytí.
Jeden ze svých největších hitů, Dynamite, nazpívala už v roce 1957, tedy ve 13 letech.
Právě v dětském a adolescentním věku dosáhla Brenda Lee největší slávy. Z této doby pocházejí její největší country/rokenrolové hity - např. Sweet Nothin’s, I Want to Be Wanted, All Alone Am I nebo Fool#1. V tomto období také přišel vánoční hit Rockin’ Around the Christmas Tree a její životní singl I’m Sorry.
Počátky její kariéry byly typické vydávání samostatných singlů. Její první album vyšlo "až" v roce 1959 a mělo název Grandma, What Great Songs You Sang! Následně pak ale začala vydávat desky raketovou rychlostí - několik let po sobě i dvě ročně. Album se svým jménem - Brenda Lee - vydala v roce 1960, v tomtéž roce vyšla i deska This Is...Brenda. V roce 1961 to zase byly Emotions a All the Way.
Přelom 50. a 60. let byl pro Brendu Lee vrcholem její kariéry. Jak dospívala, pomalu z vrcholu sestupovala. Zatímco na počátku kariéry trhaly její písně žebříčky hitparád a byla celospolečensky populární zpěvačkou, postupně se její hudba zabydlela hlavně mezi fanoušky country. V tomto žánru zůstala stabilně úspěšná a občas se jí podařilo vydat píseň, která se prodrala i do mainstreamu, dnů vrcholné slávy však už nedosáhla. Přesto se Brenda dál plně věnovala hudební kariéře a během následujících tří dekád vydala desítky alb. V pozdějším věku se začala soustředit i na gospely, o čemž může svědčit její poslední deska, kterou vydala po deseti letech od té předchozí: Gospel Duets with Treasured Friends (2007).
v roce 2002 byla uvedena do Rock and Roll Hall of Fame a v roce 2009 získala cenu Grammy za celoživotní dílo.
Někdy bývala též přezdívána Little Miss Dynamite. Tato přezdívka souvisí s její písní Dynamite a s její výškou pouhých 145 cm.Kdo je Brenda Lee? Životopis Brenda Lee, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Brenda Lee

Národnost: americká
Datum narození: 11. prosince 1944
Místo narození: Atlanta, USA

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Brenda Lee sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Xantipa? Pamatujete si definici pojmu Infantilismus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Clubhouse? Vzpomněli byste si co znamená slovo Cysta?

Klíčová slova: informace, osobnosti, zajímavosti, Brenda Lee, popis, osobnost, kde se narodila Brenda Lee?, wikipedie, datum narození, narození, kdy se narodila Brenda Lee?, kdo je Brenda Lee?, hudba, místo narození, wiki, životopis

Pojem Brenda Lee je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít Brenda Lee na Google.cz

Hledat videa s názvem Brenda Lee na Youtube

Zkusit najít Brenda Lee na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Brenda Lee v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Brenda Lee ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Brenda Lee například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Brenda Lee?

Teďka už zajisté víte Kdo je to Brenda Lee? Kdy se narodila Brenda Lee? Kde se narodila Brenda Lee? Brenda Lee je v sekci Hudba

Kategorie hudba, zelená kytara, brenda Lee, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Brenda Lee třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Brenda Lee i v jiné kategorii než je hudba.