Kdo je to?
Kdo je Brenda Lee? Životopis Brenda Lee, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Brenda Lee?

Kdo je Brenda Lee? Životopis, informace, biografie, hudba

Brenda Lee je americká zpěvačka.
Brenda Lee neměla jednoduché dětství. Už jako velmi malá profesionálně zpívala a vystupovala. Když její otec zemřel, bylo jí deset let, a přesto se v té době v podstatě stala živitelkou rodiny a musela svým vystupováním vydělávat na rodinné živobytí.
Jeden ze svých největších hitů, Dynamite, nazpívala už v roce 1957, tedy ve 13 letech.
Právě v dětském a adolescentním věku dosáhla Brenda Lee největší slávy. Z této doby pocházejí její největší country/rokenrolové hity - např. Sweet Nothin’s, I Want to Be Wanted, All Alone Am I nebo Fool#1. V tomto období také přišel vánoční hit Rockin’ Around the Christmas Tree a její životní singl I’m Sorry.
Počátky její kariéry byly typické vydávání samostatných singlů. Její první album vyšlo "až" v roce 1959 a mělo název Grandma, What Great Songs You Sang! Následně pak ale začala vydávat desky raketovou rychlostí - několik let po sobě i dvě ročně. Album se svým jménem - Brenda Lee - vydala v roce 1960, v tomtéž roce vyšla i deska This Is...Brenda. V roce 1961 to zase byly Emotions a All the Way.
Přelom 50. a 60. let byl pro Brendu Lee vrcholem její kariéry. Jak dospívala, pomalu z vrcholu sestupovala. Zatímco na počátku kariéry trhaly její písně žebříčky hitparád a byla celospolečensky populární zpěvačkou, postupně se její hudba zabydlela hlavně mezi fanoušky country. V tomto žánru zůstala stabilně úspěšná a občas se jí podařilo vydat píseň, která se prodrala i do mainstreamu, dnů vrcholné slávy však už nedosáhla. Přesto se Brenda dál plně věnovala hudební kariéře a během následujících tří dekád vydala desítky alb. V pozdějším věku se začala soustředit i na gospely, o čemž může svědčit její poslední deska, kterou vydala po deseti letech od té předchozí: Gospel Duets with Treasured Friends (2007).
v roce 2002 byla uvedena do Rock and Roll Hall of Fame a v roce 2009 získala cenu Grammy za celoživotní dílo.
Někdy bývala též přezdívána Little Miss Dynamite. Tato přezdívka souvisí s její písní Dynamite a s její výškou pouhých 145 cm.Kdo je Brenda Lee? Životopis Brenda Lee, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Brenda Lee

Národnost: americká
Datum narození: 11. prosince 1944
Místo narození: Atlanta, USA

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Brenda Lee? s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Felace? Víte co je Valuta? Vzpomněli byste si co označuje výraz Fluktuace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Epilog?

Klíčová slova: kdy se narodila Brenda Lee?, informace, wikipedie, Brenda Lee, místo narození, popis, wiki, osobnosti, narození, Brenda Lee, kde se narodila Brenda Lee?, osobnost, zajímavosti, datum narození, hudba, životopis

Pojem Brenda Lee je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Brenda Lee

Hledat slovo Brenda Lee ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Brenda Lee na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brenda Lee ve Wikimedia Commons

Najít výraz Brenda Lee ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Brenda Lee ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Brenda Lee například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Brenda Lee

Právě nyní již víte Kdo je to Brenda Lee? Kdy se narodila Brenda Lee? Kde se narodila Brenda Lee? Brenda Lee patří do kategorie Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Brenda Lee např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Brenda Lee i v jiné kategorii než je hudba.