Kdo je to?
Kdo je to Celiak? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Celiak? Lidé, lékařství

Kdo je to Celiak?

Co znamená a jaký je význam slova Celiak?

Celiak je člověk trpící nesnášenlivostí lepku. Celiakie je autoimunitní onemocnění, při kterém lepek poškozuje sliznici tenkého střeva a způsobuje jeho záněty. Vlivem toho může docházet ke špatnému vstřebávání živin, špatně fungujícímu metabolismu a trvalému poškození tenkého střeva. Celiakie se projevuje nadýmáním, průjmy nebo křečemi v břichu. Může se objevit v průběhu celého života. V současnosti je jediným řešením tohoto problému bezlepková dieta.
Lepek je skupina bílkovin, která se nachází v plodinách typu pšenice, žito, ječmen. Lepek je tedy obsažen především v běžné mouce, tedy v pečivu, cukrovinkách atd. Často se však objevuje i v jiných výrobcích a celiak si musí hlídat složení produktů, které konzumuje.Kdo je to Celiak? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Celiak? Lidé, lékařství

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Ibišek? Znáte termín Souhvězdí? Vzpomněli byste si co znamená slovo Free running? Víte, co je to Intarzie?

Klíčová slova: Celiak, formulace, wikipedie, slovo, popis, vysvětlení, význam pojmu, co znamená, význam, původ slova, Celiak, lexikon, heslo, pojem, etymologie, přesný význam

Pojem Celiak je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít heslo Celiak ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Celiak ve Wikislovníku

Hledat pojem Celiak ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Celiak ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Celiak na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Celiak například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Co znamená Celiak? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Celiak? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Celiak? Definice pojmu Celiak je v kategorii Lékařství

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Zkuste najít informace výraz, heslo, text, pojem kupříkladu v projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci lékařství.