Kdo je to?
Kdo je to Celiak? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Celiak? Lidé, lékařství

Kdo je to Celiak?

Jaký je význam slova Celiak? Co to znamená?

Celiak je člověk trpící nesnášenlivostí lepku. Celiakie je autoimunitní onemocnění, při kterém lepek poškozuje sliznici tenkého střeva a způsobuje jeho záněty. Vlivem toho může docházet ke špatnému vstřebávání živin, špatně fungujícímu metabolismu a trvalému poškození tenkého střeva. Celiakie se projevuje nadýmáním, průjmy nebo křečemi v břichu. Může se objevit v průběhu celého života. V současnosti je jediným řešením tohoto problému bezlepková dieta.
Lepek je skupina bílkovin, která se nachází v plodinách typu pšenice, žito, ječmen. Lepek je tedy obsažen především v běžné mouce, tedy v pečivu, cukrovinkách atd. Často se však objevuje i v jiných výrobcích a celiak si musí hlídat složení produktů, které konzumuje.Kdo je to Celiak? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Celiak? Lidé, lékařství

Zaujalo vás slovo, termín Celiak? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Ibišek? Znáte termín Lapidárium? Vzpomněli byste si co znamená slovo Úvodník? Víte, co je to Nindžucu?

Klíčová slova: vysvětlení, význam slova, definice, popis, slovo, lékařství, přesný výraz, termín, původ slova, etymologie, informace, význam pojmu, formulace, Celiak, přesný význam, pojem

Pojem Celiak je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít termín Celiak ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Celiak ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Celiak ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Celiak ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Celiak ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Celiak například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Celiak

Právě jste zjistili Kdo je to Celiak? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Celiak? Definice pojmu Celiak se nachází v sekci Lékařství

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Vyzkoušejte nalézt výraz, termín, heslo, výraz kupř. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství).