Kdo je to?
Kdo je Jan Bendig? Životopis Jan Bendig, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Jan Bendig

Kdo je Jan Bendig? Životopis, informace, biografie, hudba

Jan Bendig je český zpěvák romského původu.
Navštěvoval chlapecký pěvecký sbor Boni pueri. Část života strávil s rodinou ve Velké Británii, kde také započala jeho hudební kariéra. Vystupoval zde s kapelou Gipsy Brothers a také vyhrál pěveckou soutěž Academy Idol.
V České republice si získal pozornost v populární pěvecké soutěži Česko Slovenská SuperStar, kde se v roce 2009 dostal až na čtvrté místo.
V roce 2016 vydal své debutové album Příběh a v roce 2018 následovalo další Roma Boy.
Ve své sólové kariéře Bendig často spolupracuje s dalšími českými umělci. Viz například singl Jednu malou chvíli s Lucií Bílou (2022); píseň k filmu Camp Rock 2: Velký koncert s Ewou Farnou z roku 2010 nebo Dávno vím s Michalem Davidem (2022). V roce 2010 vystupoval spolu s Hanou Zagorovou na jejím vánočním koncertě. V tomto roce si také odnesl nominace na Objev roku v hudební anketě Český Slavík Mattoni.
Často vystupuje i v různých talkshow, pořadech televizní zábavy nebo na slavnostních vyhlašování kulturních cen a podobně. V roce 2021 s ním ČT natočila jeden z dílů svého pořadu 13. komnata, kde se známí lidé zpovídají ze svých životních traumat a karambolů.
Kromě hudební kariéry se občas věnuje i filmu. Jednu z hlavních rolích ztvárnil ve snímku Školní výlet z roku 2012; zahrál si také v Bastardech 2 (2011).Kdo je Jan Bendig? Životopis Jan Bendig, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Jan Bendig

Datum narození: 14. února 1994
Místo narození: Hradec Králové

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jan Bendig sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Fyzika? Víte co je Osobní bankrot? Znáte pojem Strdí? Vzpomněli byste si co označuje výraz Pohledávka?

Klíčová slova: Jan Bendig, Jan Bendig, místo narození, biografie, životopis, popis, kde se narodil Jan Bendig?, kdy se narodil Jan Bendig?, narození, wiki, hudba, hudba, datum narození, informace, kdo je Jan Bendig?, osobnosti

Pojem Jan Bendig je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Jan Bendig

Vyhledat termín Jan Bendig ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Jan Bendig na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Bendig ve Wikimedia Commons

Hledat termín Jan Bendig v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít výraz Jan Bendig ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Bendig například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Bendig

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Jan Bendig? Kdy se narodil Jan Bendig? Kde se narodil Jan Bendig? Jan Bendig je v kategorii Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Jan Bendig např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Bendig i v jiné kategorii než je hudba.