Kdo je to?
Kdo byl Přemysl Otakar II? Životopis Přemysl Otakar II, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Přemysl Otakar II?

Kdo to byl Přemysl Otakar II? Stručný životopis

Přemysl Otakar II. Byl český král, který za své vlády posílil moc českého státu a zajistil jeho prosperitu. Byl nazýván králem železným a zlatým, protože promyšleně budoval jak hospodářství, tak politickou moc království, přičemž spoléhal na rozvoj měst.
Jeho moci se obávala i šlechta, proto mu bylo znemožněno zvolení římským císaře. Zemřel v bitvě na Moravském poli.Kdo byl Přemysl Otakar II? Životopis Přemysl Otakar II, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní údaje o osobě Přemysl Otakar II

Národnost: česká
Datum narození: 1233
Datum úmrtí: 1278

Zaujala vás biografie osobnosti Přemysl Otakar II? Potom se podělte s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Relikviář? Pamatujete si definici pojmu Dalekozrakost? Vzpomněli byste si co znamená slovo Feed? Vzpomněli byste si co znamená slovo Artróza?

Klíčová slova: odborný výraz, wiki, heslo, význam, původ slova, co je to Přemysl Otakar II?, přesný výraz, informace, Přemysl Otakar II, termín, popis, kdo je Přemysl Otakar II?, přesný význam, slovo, význam slova, panovníci

Pojem Přemysl Otakar II je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít termín Přemysl Otakar II v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Přemysl Otakar II ve Wikislovníku

Vyhledat termín Přemysl Otakar II ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Přemysl Otakar II na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Přemysl Otakar II například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je Přemysl Otakar II? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Přemysl Otakar II? Kdo to byl Přemysl Otakar II? Kdy se narodil Přemysl Otakar II? Kdy zemřel Přemysl Otakar II? Přemysl Otakar II se nachází v kategorii panovníci. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Přemysl Otakar II kupříkladu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Přemysl Otakar II i v jiné kategorii než je panovníci.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.