Kdo je to?
Kdo byl Přemysl Otakar II? Životopis Přemysl Otakar II, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Přemysl Otakar II?

Kdo to byl Přemysl Otakar II? Stručný životopis

Přemysl Otakar II. Byl český král, který za své vlády posílil moc českého státu a zajistil jeho prosperitu. Byl nazýván králem železným a zlatým, protože promyšleně budoval jak hospodářství, tak politickou moc království, přičemž spoléhal na rozvoj měst.
Jeho moci se obávala i šlechta, proto mu bylo znemožněno zvolení římským císaře. Zemřel v bitvě na Moravském poli.Kdo byl Přemysl Otakar II? Životopis Přemysl Otakar II, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní data o osobě Přemysl Otakar II

Národnost: česká
Datum narození: 1233
Datum úmrtí: 1278

Sdílejte tuto stránku s osobností Přemysl Otakar II s přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Relikviář? Vzpomněli byste si co označuje výraz Faradayova klec? Vzpomněli byste si co znamená slovo Feed? Znáte termín Dysfrenie?

Klíčová slova: definice, termín, vysvětlení, původ slova, popis, Přemysl Otakar II, formulace, význam, etymologie, odborný výraz, přesný výraz, wiki, pojem, co je to Přemysl Otakar II?, popis, panovníci

Pojem Přemysl Otakar II je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Přemysl Otakar II

Najít slovo Přemysl Otakar II ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Přemysl Otakar II ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Přemysl Otakar II ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Přemysl Otakar II ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Přemysl Otakar II například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Přemysl Otakar II?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Přemysl Otakar II? Kdo to byl Přemysl Otakar II? Kdy se narodil Přemysl Otakar II? Kdy zemřel Přemysl Otakar II? Přemysl Otakar II je v kategorii panovníci. Sepsáno redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Přemysl Otakar II kupř. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Přemysl Otakar II i v jiné kategorii než je panovníci.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.