Kdo je to?
Kdo byl Přemysl Otakar II? Životopis Přemysl Otakar II, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Přemysl Otakar II?

Kdo to byl Přemysl Otakar II? Stručný životopis

Přemysl Otakar II. Byl český král, který za své vlády posílil moc českého státu a zajistil jeho prosperitu. Byl nazýván králem železným a zlatým, protože promyšleně budoval jak hospodářství, tak politickou moc království, přičemž spoléhal na rozvoj měst.
Jeho moci se obávala i šlechta, proto mu bylo znemožněno zvolení římským císaře. Zemřel v bitvě na Moravském poli.Kdo byl Přemysl Otakar II? Životopis Přemysl Otakar II, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní informace o osobě Přemysl Otakar II

Národnost: česká
Datum narození: 1233
Datum úmrtí: 1278

Popis osobnosti Přemysl Otakar II můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Stáž? Víte co je Kreditní riziko? Vzpomněli byste si co znamená slovo Sugesce? Vzpomněli byste si co označuje výraz Interaktivní tabule?

Klíčová slova: význam slova, definice, přesný význam, význam pojmu, informace, kdo to je, termín, slovo, odborný výraz, co znamená, synonymum, co je to Přemysl Otakar II?, popis, popis, formulace, heslo

Pojem Přemysl Otakar II je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Přemysl Otakar II na Youtube

Hledat termín Přemysl Otakar II ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Přemysl Otakar II ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Přemysl Otakar II ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Přemysl Otakar II například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Přemysl Otakar II? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Přemysl Otakar II? Kdo to byl Přemysl Otakar II? Kdy se narodil Přemysl Otakar II? Kdy zemřel Přemysl Otakar II? Přemysl Otakar II se nachází v kategorii panovníci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Přemysl Otakar II dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Přemysl Otakar II i v jiné kategorii než je panovníci.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.