Kdo je to?
Kdo byl Přemysl Otakar II? Životopis Přemysl Otakar II, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Přemysl Otakar II?

Kdo to byl Přemysl Otakar II? Stručný životopis

Přemysl Otakar II. Byl český král, který za své vlády posílil moc českého státu a zajistil jeho prosperitu. Byl nazýván králem železným a zlatým, protože promyšleně budoval jak hospodářství, tak politickou moc království, přičemž spoléhal na rozvoj měst.
Jeho moci se obávala i šlechta, proto mu bylo znemožněno zvolení římským císaře. Zemřel v bitvě na Moravském poli.Kdo byl Přemysl Otakar II? Životopis Přemysl Otakar II, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní informace o osobě Přemysl Otakar II

Národnost: česká
Datum narození: 1233
Datum úmrtí: 1278

Líbí se stručný životopis s osobou Přemysl Otakar II? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Stáž? Rozumíte pojmu Zoom? Vzpomněli byste si co znamená slovo Sugesce? Znáte pojem Nugát?

Klíčová slova: co znamená, definice, popis, odborný výraz, synonymum, přesný význam, slovo, kdo je Přemysl Otakar II?, formulace, informace, popis, termín, heslo, přesný výraz, etymologie, wiki

Pojem Přemysl Otakar II je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat pojem Přemysl Otakar II ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přemysl Otakar II ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Přemysl Otakar II ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Přemysl Otakar II na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Přemysl Otakar II například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Přemysl Otakar II

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Přemysl Otakar II? Kdo to byl Přemysl Otakar II? Kdy se narodil Přemysl Otakar II? Kdy zemřel Přemysl Otakar II? Přemysl Otakar II je v kategorii panovníci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Přemysl Otakar II řekněme například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Přemysl Otakar II i v jiné kategorii než je panovníci.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.