Kdo je to?
Kdo byl Přemysl Otakar II? Životopis Přemysl Otakar II, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Přemysl Otakar II?

Kdo to byl Přemysl Otakar II? Stručný životopis

Přemysl Otakar II. Byl český král, který za své vlády posílil moc českého státu a zajistil jeho prosperitu. Byl nazýván králem železným a zlatým, protože promyšleně budoval jak hospodářství, tak politickou moc království, přičemž spoléhal na rozvoj měst.
Jeho moci se obávala i šlechta, proto mu bylo znemožněno zvolení římským císaře. Zemřel v bitvě na Moravském poli.Kdo byl Přemysl Otakar II? Životopis Přemysl Otakar II, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní data o osobě Přemysl Otakar II

Národnost: česká
Datum narození: 1233
Datum úmrtí: 1278

Sdílejte tuto stránku s osobností Přemysl Otakar II s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Štědrovka? Znáte definici termínu Chromebook? Vzpomněli byste si co znamená slovo Streetball? Pamatujete si definici pojmu Regrese?

Klíčová slova: vysvětlení, původ slova, kdo je Přemysl Otakar II?, pojem, popis, termín, etymologie, definice, panovníci, význam pojmu, popis, význam slova, Přemysl Otakar II, formulace, wiki, odborný výraz

Pojem Přemysl Otakar II je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat výraz Přemysl Otakar II ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Přemysl Otakar II ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Přemysl Otakar II ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Přemysl Otakar II v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Přemysl Otakar II například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Přemysl Otakar II? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Přemysl Otakar II? Kdo to byl Přemysl Otakar II? Kdy se narodil Přemysl Otakar II? Kdy zemřel Přemysl Otakar II? Přemysl Otakar II je v sekci panovníci. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Přemysl Otakar II kupříkladu v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Přemysl Otakar II i v jiné kategorii než je panovníci.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.