Kdo je to?
Kdo je to Čupakabra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Čupakabra? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Čupakabra?

Co znamená a jaký je význam slova Čupakabra?

Čupakabra je zřejmě neexistující zvíře, které se má podle lidového vyprávění pohybovat především v oblastech Jižní, případně Severní Ameriky, a živit se krví hospodářských zvířat.
Pověsti zmiňující podivné neznámé zvíře, které dostalo název čupakabra, se začaly množit zhruba ve 2. polovině 20. století. Podpořilo je několik obtížně vysvětlitelných událostí, při nichž došlo k úmrtí hospodářských zvířat, která byla vysáta či vykrvena. Lidé si začali vyprávět o neznámém predátorovi, který zvířata zabíjí, a brzy se objevili svědci, kteří tohoto predátora údajně spatřili. Jméno pochází ze španělštiny a znamená "vysávač koz".
Jak čupakabra vypadá není zcela jasné. Někteří jej popisují jako malého humanoida, jakéhosi skřeta, další jako velké zvíře s ostny, někteří mu dokonce přisuzují i křídla. Většina popisů se shoduje na tom, že čupakabra je lysé zvíře s velkými zuby.
Pověsti o tomto tvoru se roznesly z Ameriky i do zbytku světa a zprávy o tom, že bylo někde toto legendární zvíře spatřeno, se tak stále častěji objevují i mimo americký kontinent.
I v případě, že bylo vyfoceno nebo nalezeno uhynulé zvíře považované za čupakabru, obvykle se dokázalo, že šlo o bezsrstého psa či jinou psovitou šelmu.Kdo je to Čupakabra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Čupakabra? Lidé, nadpřirozené

Líbí se vám definice kdo je to Čupakabra? Pak se podělte s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte co je Ecoboost? Znáte termín Velký pátek? Rozumíte pojmu Jantar? Víte, co je to Perkelt?

Klíčová slova: wiki, etymologie, pojem, popis, původ slova, termín, heslo, nadpřirozené, slovo, formulace, význam, přesný význam, Čupakabra, přesný výraz, nadpřirozené, význam pojmu

Pojem Čupakabra je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Čupakabra

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čupakabra ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Čupakabra ve vyhledávači Yandex

Najít termín Čupakabra ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Čupakabra na Google obrázcích

Hledat frázi Čupakabra na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Čupakabra například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Čupakabra

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Čupakabra? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Čupakabra? Definice pojmu Čupakabra je v kategorii Nadpřirozené

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete též vyzkoušet hledat informace výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo kupř. ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis. Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nadpřirozené).