Kdo je to?
Kdo je to Cyklista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Cyklista? Lidé, záliby

Cyklista

Jaký je význam slova Cyklista? Co to znamená?

Cyklista je člověk, který má zálibu v jízdě na kole (dříve velociped). Kolo může užívat jen jako dopravní prostředek nebo také pro rekreaci, cvičení či sport. Za cyklistiku se rovněž považuje jízda na jednokolkách, tříkolkách, čtyřkolkách a další podobných prostředcích.
První jízdní kola vznikla v 19. století. V roce 1816 vynalezl Karl Drais tzv. draisinu – předchůdce dnešního jízdního kola. Nejdříve kola sloužila jako dopravní prostředek, později se stala také oblíbeným prostředkem ve světě sportu. Jedním z nejznámějších cyklistických závodů na světě je etapový závod Tour de France. Mezi další známé závody patří Vuelta a España nebo Giro d’Italia.
Nejslavnějším cyklistou současnosti je Slovinec Tadej Pogačar, který v posledních letech ovládl Tour de France.
Nejznámějšími čeští cyklisté jsou Zdeněk Štybar, Jan Veselý, Ján Svorada a Roman Kreuziger.
Cyklisté používá cyklistické kalhoty, dres, helmu a speciální boty (tretry).Kdo je to Cyklista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Cyklista? Lidé, záliby

Definici slova Cyklista můžete sdílet s vašimi známými a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte termín Dip? Víte co je Šinga? Vzpomenete si na definici slova Maltovník? Vzpomněli byste si co označuje výraz Identita?

Klíčová slova: Cyklista, informace, záliby, wiki, slovo, původ slova, význam pojmu, záliby, termín, přesný význam, lexikon, heslo, co znamená, Cyklista, vysvětlení, přesný výraz

Pojem Cyklista je v kategorii Záliby, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cyklista ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Cyklista ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Cyklista ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Cyklista v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat termín Cyklista ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Cyklista například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Co znamená Cyklista? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Cyklista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Cyklista? Definice pojmu Cyklista je v kategorii Záliby

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Zkuste též hledat informace pojem, výraz,termín, heslo dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis. Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Radíme vám proto hledat slovo Cyklista i v jiné části webu než je kategorie záliby.