Kdo je to?
Kdo je to Cyklista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Cyklista? Lidé, záliby

Cyklista

Jaký je význam slova Cyklista? Co to znamená?

Cyklista je člověk, který má zálibu v jízdě na kole (dříve velociped). Kolo může užívat jen jako dopravní prostředek nebo také pro rekreaci, cvičení či sport. Za cyklistiku se rovněž považuje jízda na jednokolkách, tříkolkách, čtyřkolkách a další podobných prostředcích.
První jízdní kola vznikla v 19. století. V roce 1816 vynalezl Karl Drais tzv. draisinu – předchůdce dnešního jízdního kola. Nejdříve kola sloužila jako dopravní prostředek, později se stala také oblíbeným prostředkem ve světě sportu. Jedním z nejznámějších cyklistických závodů na světě je etapový závod Tour de France. Mezi další známé závody patří Vuelta a España nebo Giro d’Italia.
Nejslavnějším cyklistou současnosti je Slovinec Tadej Pogačar, který v posledních letech ovládl Tour de France.
Nejznámějšími čeští cyklisté jsou Zdeněk Štybar, Jan Veselý, Ján Svorada a Roman Kreuziger.
Cyklisté používá cyklistické kalhoty, dres, helmu a speciální boty (tretry).Kdo je to Cyklista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Cyklista? Lidé, záliby

Zaujalo vás slovo, termín Cyklista? Potom se podělte s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte termín Statutární město? Znáte termín Přímé inkaso? Vzpomenete si na definici slova Granola? Víte, co je to Yolo?

Klíčová slova: pojem, Cyklista, původ slova, přesný výraz, přesný výraz, etymologie, heslo, přesný význam, informace, definice, záliby, význam pojmu, slovo, co znamená, Cyklista, vysvětlení

Pojem Cyklista je v kategorii Záliby, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít pojem Cyklista ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Cyklista ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Cyklista v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Cyklista ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Cyklista na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cyklista například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google obrázcích nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Co znamená Cyklista? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Cyklista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Cyklista? Definice pojmu Cyklista se nachází v kategorii Záliby

Kategorie záliby, karetní hra, cyklista, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít informace výraz, slovo, definici, termín dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Záliby).