Kdo je to?
Kdo je Marie Málková? Životopis Marie Málková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Marie Málková

Kdo je Marie Málková? Životopis, informace, biografie, herectví

Marie Málková je česká herečka, jmenovkyně známější Marie Málkové provdané Grossmanové, se kterou ji však nespojuje žádná příbuzenská vazba. Narodila se 24. srpna 1983 v Podblanicku a pochází ze zcela neumělecké rodiny.
Dětství však navštěvovala divadelní kroužek a po ukončení základní školy nastoupila na konzervatoř, kde studovala pod vedení Jany Preissové a Jaroslava Satoranského. Absolvovala rolí Babe v hořké komedii Zločiny srdce režiséra Michaela Taranta.
Už v průběhu studia se ale věnovala hraní a velmi brzy po úspěšném ukončení konzervatoře získala angažmá v Pardubickém divadle. Později účinkovala i na dalších scénách. Diváci ji mohli spatři například v Divadle na Vinohradech, v divadle Na Prádle, v A Studiu Rubín, v Divadle v Řeznické, v Komorní Činohře, Městských divadlech Pražských nebo v divadle Viola.
Městská divadla Pražská jsou v současnosti její domovskou scénou.
Kromě divadelních rolí ztvárnila i mnoho filmových. Diváci ji mohou znát například z filmu Společník, Kouzelný přítel, Rána z milosti, Obsluhoval jsem anglického krále, O život, Aplaus, Donšanji, Případ pro lyžaře, Miluji tě modře nebo Vánoční příběh.
Objevila se i v celé řadě seriálů, a to především v menších epizodních rolích. Zahrála si například v nekonečném seriálu Ulice, objevila se také v Nadměrných maličkostech, ve 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem, na začátku druhé série Ordinace v růžové zahradě, v jedné epizodě humoristického sitcomu Comeback, kde ztvárnila krásnou hasičku Majku. Dále pak v Soukromých pastech, ve Stopách života, ve Specialistech nebo v mysteriózním snímku Labyrint či kriminálním seriálu Kapitán Exner.
Velmi dlouho navíc moderovala televizní pořad věnovaný počítačovým hrám Game Page.
V soukromém životě je vášnivou potápěčkou, sbírá kameny a sama přiznává, že osm let moderování Game Page se ni podepsalo, a proto si sem tam ráda zahraje i nějakou tu hru.Kdo je Marie Málková? Životopis Marie Málková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Marie Málková

Národnost: československá, česká
Datum narození: 24. srpna 1983
Místo narození: Podblanicko

Tento text (Marie Málková) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Afirmace? Rozumíte pojmu Myom? Víte, co je to Plankton? Znáte pojem Ozonová díra?

Klíčová slova: herectví, informace, lexikon, zajímavosti, Marie Málková, biografie, život, herectví, narození, národnost, popis, datum narození, kdo je Marie Málková?, místo narození, wikipedie, Marie Málková

Pojem Marie Málková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít heslo Marie Málková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Marie Málková na Google obrázcích

Zkusit najít Marie Málková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Marie Málková ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Marie Málková ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Marie Málková například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Životopis, kdo je Marie Málková? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Marie Málková? Kdy se narodila Marie Málková? Kde se narodila Marie Málková? Marie Málková je v kategorii Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Marie Málková dejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marie Málková i v jiné kategorii než je herectví.