Kdo je to?
Kdo je Marie Málková? Životopis Marie Málková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Marie Málková

Kdo je Marie Málková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Marie Málková je česká herečka, jmenovkyně známější Marie Málkové provdané Grossmanové, se kterou ji však nespojuje žádná příbuzenská vazba. Narodila se 24. srpna 1983 v Podblanicku a pochází ze zcela neumělecké rodiny.
Dětství však navštěvovala divadelní kroužek a po ukončení základní školy nastoupila na konzervatoř, kde studovala pod vedení Jany Preissové a Jaroslava Satoranského. Absolvovala rolí Babe v hořké komedii Zločiny srdce režiséra Michaela Taranta.
Už v průběhu studia se ale věnovala hraní a velmi brzy po úspěšném ukončení konzervatoře získala angažmá v Pardubickém divadle. Později účinkovala i na dalších scénách. Diváci ji mohli spatři například v Divadle na Vinohradech, v divadle Na Prádle, v A Studiu Rubín, v Divadle v Řeznické, v Komorní Činohře, Městských divadlech Pražských nebo v divadle Viola.
Městská divadla Pražská jsou v současnosti její domovskou scénou.
Kromě divadelních rolí ztvárnila i mnoho filmových. Diváci ji mohou znát například z filmu Společník, Kouzelný přítel, Rána z milosti, Obsluhoval jsem anglického krále, O život, Aplaus, Donšanji, Případ pro lyžaře, Miluji tě modře nebo Vánoční příběh.
Objevila se i v celé řadě seriálů, a to především v menších epizodních rolích. Zahrála si například v nekonečném seriálu Ulice, objevila se také v Nadměrných maličkostech, ve 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem, na začátku druhé série Ordinace v růžové zahradě, v jedné epizodě humoristického sitcomu Comeback, kde ztvárnila krásnou hasičku Majku. Dále pak v Soukromých pastech, ve Stopách života, ve Specialistech nebo v mysteriózním snímku Labyrint či kriminálním seriálu Kapitán Exner.
Velmi dlouho navíc moderovala televizní pořad věnovaný počítačovým hrám Game Page.
V soukromém životě je vášnivou potápěčkou, sbírá kameny a sama přiznává, že osm let moderování Game Page se ni podepsalo, a proto si sem tam ráda zahraje i nějakou tu hru.Kdo je Marie Málková? Životopis Marie Málková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Marie Málková

Národnost: československá, česká
Datum narození: 24. srpna 1983
Místo narození: Podblanicko

Tento text (Marie Málková) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo GPS? Víte co je Er-forma? Víte, co je to Ortodoxní? Vzpomněli byste si co označuje výraz Šumajstr?

Klíčová slova: wiki, popis, osobnost, Marie Málková, osobnosti, životopis, datum narození, lexikon, kde se narodila Marie Málková?, Marie Málková, kdy se narodila Marie Málková?, národnost, život, biografie, herectví, informace

Pojem Marie Málková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat pojem Marie Málková ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Marie Málková ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Marie Málková na Google.cz

Zkusit najít pojem Marie Málková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Marie Málková ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Marie Málková například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Marie Málková?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Marie Málková? Kdy se narodila Marie Málková? Kde se narodila Marie Málková? Marie Málková patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, muž stařec, marie Málková, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Marie Málková řekněme třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marie Málková i v jiné kategorii než je herectví.