Kdo je to?
Kdo je Lukáš Hlavica? Životopis Lukáš Hlavica, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Lukáš Hlavica

Kdo je Lukáš Hlavica? Životopis, informace, biografie, herectví

Lukáš Hlavica je český filmový, divadelní, seriálový, rozhlasový a dabingový herec. Hlavica se narodil v Praze do umělecké rodiny. Jeho otec (Miloš Hlavica), matka (Růžena Merunková) a děd byli rovněž herci. Po maturitě na střední škole začal studovat obor herectví na pražské DAMU. V současné době dokonce vyučuje na DAMU. Po úspěšném absolvování DAMU začal pracovat rovněž jako divadelní režisér. V Dejvickém divadle režíroval divadelní hry Bratri Karamazovi, Melissa James Gibsonová a v Divadle Na Jezerce režíroval hry Takový žertík, Nadílka a Mandragora.
Jako režisér působí v rozhlasu. Má na kontě rozhlasové hry Studna světců (2014) a Lucerna (2020). Roku 2016 načetl audioknihu s názvem Mise Afghánistán. O tři roky později načetl knihy Zlatý dům a Tiché lži (2019).
Lukáš Hlavica je známý zejména jako dabér. Doposud má na kontě více než šedesát nadabovaných rolí. Propůjčil hlas známým hercům jako Samuel L. Jackson, Sean Bean, Jackie Chan, Gerard Butler, Daniel Craig, Ben Affleck, Jamie Foxx a další. Jeho hlas jsme mohli slyšet ve snímcích Smrtonosná past 3 (2003), Pán prstenů: Návrat krále (2004), Karate Kid, Ctihodný občan (2010), Muži, kteří nenávidí ženy, Argo (2012), Nespoutaný Django (2013) a mnoho dalších.
Hlavica se za svůj život doposud objevil ve více než dvaceti televizních filmech a pohádkách. Debutoval v komediálním snímku Grófinka (1986). Mezi jeho známější snímky patří Zdivočelá země (1997), Vrah jsi ty! (2003), In nomine patris (2004), Sametoví vrazi (2005), Swingtime (2007), Andělé všedního dne (2014), Toman (2018) a Abstinent (2019).
Hlavica se objevil i v televizních seriálech jako Počkej si na bílé štěstí (1987), Zdivočelá země (1997), Labyrint (2015) a Zahrádka pod hvězdami (2017).
S jeho manželkou Klárou Melíškovou (také herečka) má dvě děti (Antonie a Ferdinand).Kdo je Lukáš Hlavica? Životopis Lukáš Hlavica, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Lukáš Hlavica

Národnost: česká
Datum narození: 7. 10. 1965
Místo narození: Praha, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Lukáš Hlavica? Potom se podělte s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Crumble? Vzpomněli byste si co označuje výraz Incest? Rozumíte pojmu Ájurvéda? Znáte termín Ilustrace?

Klíčová slova: kdy se narodil Lukáš Hlavica?, popis, osobnosti, informace, narození, wikipedie, Lukáš Hlavica, životopis, osobnost, wiki, vysvětlení, zajímavosti, biografie, datum narození, život, kde se narodil Lukáš Hlavica?

Pojem Lukáš Hlavica je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Lukáš Hlavica

Najít heslo Lukáš Hlavica na Google.cz

Hledat videa s názvem Lukáš Hlavica na Youtube

Zkusit najít Lukáš Hlavica ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Lukáš Hlavica ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Lukáš Hlavica na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Lukáš Hlavica například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Lukáš Hlavica

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Lukáš Hlavica? Kdy se narodil Lukáš Hlavica? Kde se narodil Lukáš Hlavica? Lukáš Hlavica se nachází v kategorii Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Lukáš Hlavica dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lukáš Hlavica i v jiné kategorii než je herectví.