Kdo je to?
Kdo je Roy Emerson? Životopis Roy Emerson, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Roy Emerson?

Kdo je Roy Emerson? Životopis, informace, biografie, sport

Roy Emerson byl australský tenista. S rodinou se později přestěhoval do Brisbane, kde získal lepší výuku v Brisbane Grammar School a Ipswich Grammar School. Jeho sportovní kariéra byla plná úspěchů, které mu zajistily přední místo mezi největšími tenisty historie. Byl populárně známý jako Emmo, zejména mezi svými spoluhráči z Aussie Davis Cupu.
Emerson začal hrát tenis již v mladém věku a velmi brzy prokázal svůj talent. V roce 1959 se stal profesionálním hráčem a začal sbírat své první vítězství na turnajích. O rok později získal svůj první grandslamový titul v mužské čtyřhře na French Open společně s Nealem Frazerem. O dva roky později získal první grandslamový turnajový titul ve dvouhře na australském šampionátů, když ve finále porazil Roda Lavera ve čtyřech setech. Později téhož roku Emerson získal svou druhou korunu na Major singlu, když ve finále mistrovství USA znovu porazil Lavera.
Od té doby se Emersonova kariéra stále zlepšovala a jeho úspěchy byly více než pozoruhodné. Během své kariéry vyhrál celkem 12 grandslamových turnajů v mužské dvouhře a 16 titulů v mužské čtyřhře, celkem tedy 28 grandslamových titulů.
V roce 1964 dokázal něco, co se nikomu před ním nepodařilo. Získal všechny čtyři grandslamové turnaje v jednom roce. Tuto zlatou sezónu dokázal zopakovat o rok později, což mu zajistilo neuvěřitelných osm grandslamových titulů v řadě.
Na trávě, kde získal 4 ze svých 12 grandslamových titulů v mužské dvouhře. Byl zde první, kdo vyhrál 12 titulů Major ve dvouhře, rekord, který trval 33 let, poté ho překonal Pete Sampras ve Wimbledonu roku 2000.
Kromě grandslamových titulů dosáhl také řady dalších vítězství na turnajích po celém světě. V roce 1967 dokázal vyhrát celkově 18 turnajů, což je stále rekord v počtu turnajových vítězství za jediný kalendářní rok.
Na kurtu byl plynulý a hbitý, především díky svému zaměření na fitness a kondici.
V roce 1977 odehrál jen několik turnajů. Naposledy se objevil na turnaji ve švýcarském Gstaadu, roku 1983.
Na konci 70. let se stal úspěšným hráčem/trenérem pro Boston Lobsters ve World Team Tennis.
Roy Emerson byl v roce 1982 zařazen do Mezinárodní tenisové síně slávy a do Sport Australia Hall of Fame v roce 1986. Roku 2009 byl uveden do Queenslandské sportovní síně slávy.
V seriálu Tennis Channel 100 Greatest of All Time roku 2012 byl hodnocen jako 11. nejlepší mužský tenista všech dob a druhý nejlépe hodnocený Australan v sérii, hned za Rodem Laverem.
Kromě sportovní kariéry měl Emerson také šťastný rodinný život. V roce 1963 se oženil s Joy Barry a spolu mají dvě děti, syna Antonyho a dceru Heidi.
Anthony Emerson následoval otcovy kroky a stal se profesionálním tenistou. Nejlepšího umístění dosáhl jako 249. hráč světa v roce 1986.
Roy Emerson nyní bydlí v Newport Beach v Kalifornii a má dům v Gstaadu, kde provozuje každé léto tenisovou kliniku. Na jeho počest byl pojmenován hlavní kurt pro Allianz Suisse Open Gstaad.Kdo je Roy Emerson? Životopis Roy Emerson, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Roy Emerson

Národnost: australská
Datum narození: 3. listopadu 1936
Místo narození: Blackbutt, Queensland

Sdílejte tuto stránku s osobností Roy Emerson se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu UNESCO? Vzpomenete si na definici slova Očistec? Vzpomněli byste si co označuje výraz Lyrika? Vzpomněli byste si na význam slova Bestseller?

Klíčová slova: kde se narodil Roy Emerson?, informace, wiki, Roy Emerson, osobnost, životopis, sport, datum narození, Roy Emerson, sport, kdo je Roy Emerson?, národnost, popis, místo narození, vysvětlení, zajímavosti

Pojem Roy Emerson je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Roy Emerson zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat výraz Roy Emerson na Google.cz

Zkusit najít heslo Roy Emerson ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Roy Emerson ve Wikislovníku

Hledat heslo Roy Emerson v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Roy Emerson ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Roy Emerson například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Roy Emerson

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Roy Emerson? Kdy se narodil Roy Emerson? Kde se narodil Roy Emerson? Roy Emerson se nachází v kategorii Sport

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Roy Emerson řekněme například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Roy Emerson i v jiné kategorii než je sport.