Kdo je to?
Kdo je to Paraplegik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Paraplegik? Lidé, lékařství

Kdo je to Paraplegik?

Jaký je význam slova Paraplegik? Co to znamená?

Paraplegik je člověk, který trpí poškozením míchy a ochrnutím dolní poloviny těla. Paraplegie je v dnešní době nejčastěji způsobena úrazy a autonehodami, může však vzniknout i vinou nádorových, zánětlivých a dalších onemocnění. Míra poškození míchy může být různá, proto paraplegii dělíme na nízkou a vysokou.
K pohybu využívají paraplegici obvykle invalidní vozík, proto jsou lidově označováni za vozíčkáře.Kdo je to Paraplegik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Paraplegik? Lidé, lékařství

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Paraplegik s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova ESP? Znáte termín ET? Vzpomněli byste si co znamená slovo Skafocefalie? Víte, co je to Opce?

Klíčová slova: pojem, wikipedie, wiki, termín, přesný výraz, Paraplegik, původ slova, informace, přesný výraz, popis, heslo, odborný výraz, přesný význam, co znamená, lexikon, Paraplegik

Pojem Paraplegik je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Paraplegik doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat slovo Paraplegik na Google.cz

Vyhledat termín Paraplegik ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Paraplegik ve Wikipedii

Hledat termín Paraplegik ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Paraplegik ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Paraplegik například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Paraplegik

Právě jste zjistili Kdo je to Paraplegik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Paraplegik? Definice pojmu Paraplegik je v sekci Lékařství

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete se pokusit také najít pojem, slovo, termín, definici dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství).