Kdo je to?
Kdo je Jimmy Connors? Životopis Jimmy Connors, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Jimmy Connors

Kdo je Jimmy Connors? Životopis, informace, biografie, sport

Jimmy Connors (James Connors) je bývalý americký profesionální tenista.
Tenisu se věnoval už od dětství a vzhledem k tomu, že se mu dařilo vyhrávat turnaje již ve velmi nízkém a také adolescentním věku, bylo zřejmé, že se jedná o budoucí hvězdu.
Jimmy Connors se stal profesionálem v roce 1972. Rok 1974 patřil mezi vrcholy jeho kariéry a byl pro něj naprosto triumfálním - kromě French Open totiž Connors vyhrál všechny zbylé tři grandslamy (tedy US Open, Australian Open a Wimbledon). Kromě toho se také v tomto roce poprvé stal světovou jedničkou.
V 70. letech a na počátku osmdesátek, kdy byl na vrcholu, pak přišlo pět dalších grandslamových titulů. Connorsovým nejoblíbenějším grandslamem se stal US Open, který vyhrál ještě v letech 1976, 1978, 1982 a 1983. V roce 1982 pak přidal ještě jeden titul na Wimbledonu. Celkem vyhrál Jimmy Connors 8 grandslamů a z dalších turnajů si v průběhu své kariéry přivezl 109 titulů.
Přestože ve druhé polovině 80. let už Connors velké turnaje nevyhrával, stále se držel ve světové špičce a na jednotlivých grandslamech pravidelně dosahoval na semifinále nebo čtvrtfinále. Ještě ve 39 letech si zahrál semifinále na US Open (1991).
Svou profesionální sportovní kariéru Jimmy Connors ukončil v roce 1996.
Po skončení vlastní kariéry působil Connors jako trenér (zřejmě nejvýznamnější byla jeho spolupráce s americkým tenistou Andym Roddickem). Působí také jako tenisový komentátor.
Do Mezinárodní tenisové síně slávy byl Jimmy Connors uveden v roce 1998.Kdo je Jimmy Connors? Životopis Jimmy Connors, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Jimmy Connors

Národnost: americká
Datum narození: 2. září 1952
Místo narození: East St. Louis, Illinois, USA

Zaujala vás biografie osobnosti Jimmy Connors? Potom se podělte s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Ústava? Rozumíte pojmu Šejkr? Znáte definici termínu Yolo? Znáte pojem Ecoboost?

Klíčová slova: biografie, lexikon, kdo je Jimmy Connors?, sport, informace, místo narození, wiki, sport, popis, vysvětlení, wikipedie, datum narození, Jimmy Connors, život, národnost, kde se narodil Jimmy Connors?

Pojem Jimmy Connors je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Jimmy Connors

Hledat pojem Jimmy Connors ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Jimmy Connors ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Jimmy Connors ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Jimmy Connors ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Jimmy Connors ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jimmy Connors například v metavyhledávači Info.com, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jimmy Connors

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Jimmy Connors? Kdy se narodil Jimmy Connors? Kde se narodil Jimmy Connors? Jimmy Connors patří do kategorie Sport

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Jimmy Connors dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jimmy Connors i v jiné kategorii než je sport.