Kdo je to?
Kdo je Sophie Marceau? Životopis Sophie Marceau, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Sophie Marceau

Kdo je Sophie Marceau? Životopis, informace, biografie, herectví

Sophie Marceau, rodným jménem Sophie Danièle Sylvie Maupu, se narodila 17. listopadu 1966 v Paříži. Od dětství byla velmi talentovanou a ambiciózní dívkou, která se toužila stát herečkou. Její matka pracovala jako prodavačka a otec řídil kamion. V devíti letech se rodiče rozvedli a Sophie žila s otcem na předměstí.
Sophie Marceau začala svou kariéru již v osmi letech, kdy se objevila v reklamě na kakaový nápoj. Ve svých třinácti letech se přihlásila na konkurz manekýnky, díky kterému ji o šest let později oslovil režisér Claude Pinoteau, který hledal dívku pro hlavní roli ve filmu Večírek 1 (1980). Sophie byla vybrána a tato role se pro ni stala průlomovou. Film byl velmi úspěšný a Sophie se stala hvězdou.
V tomto filmu měla první polibek až ve skutečnosti na konci natáčení s hercem Arnaudem Giovanettim, který hrál jejího filmového přítele.
Po úspěšném Večírek 1 následovala řada dalších filmů, jako například Večírek 2 (1982), L\'Étudiante (1988) nebo Pacific Palisades (1990). Byla první francouzskou herečkou, která si zahrála Bond girl. Její postava Elektra King v bondovce Zlaté oko byla zároveň první bondovskou postavou, která mluvila francouzsky. Za učinkování ve filmu Večírek 2 získala Césara, jako nejslibnější herečka.
Zahrála si také ve filmech jako jsou Veselé Velikonoce s Jeanem-Paulem Belmondem, s hvězdou Gérardem Depardieu a Catherine Deneuveovou ve filmu Pevnost Saganne.
Sophie Marceau se však neomezovala pouze na herectví, stala se také režisérkou. V roce 2002 natočila svůj první celovečerní film Parlez-moi d\'amour, za který získala cenu na filmovém festivalu v Moskvě.
V roce 2012 se objevila v epickém historickém filmu The World is Not Enough, kde si zahrála francouzskou princeznu, což bylo její první vystoupení v anglicky mluvícím filmu od bondovky z roku 1995. Následně se objevila v mnoha dalších filmech, jako například Arrêtez-moi (2013) nebo Mme Mills, une voisine si parfaite (2018). V tomto roce se Sophie Marceau objevila na filmovém festivalu v Cannes jako režisérka s dokumentárním filmem Trésors cachés, který pojednává o francouzské kultuře a umění.
Mezi její nejznámější role patří Elektra Kingová/Jeden svět nestačí, princezna Isabela/Statečné srdce.
Její osobní život, bývá často předmětem zájmu médií. V letech 1985 až 2001 byla v manželství s režisérem Andrzejem Żuławskim, který byl o dvacet let starší a v roce 1995 mu porodila syna Vincenta. Po rozvodu se roku 2007 stala partnerkou producenta Jima Lemleyho, který je znám svou prací na thrilleru Wanted. V Londýně roku 2002 přivedla na svět dceru Juliette. Jejím posledním partnerem byl herec Christopher Lambert, se kterým se po sedmi letech v roce 2012 rozešla.
Krom toho, že je Marceau skvělou herečkou, umí také obstojně zpívat. V roce 2008 si zazpívala ve filmu De l\'autre côté du lit a v roce 2012 si zahrála v muzikálu Happiness Never Comes Alone, kde zpívala většinu písní sama.
Sophie Marceau je dnes jednou z nejznámějších francouzských hereček a režisérek. Její kariéra trvá již více než čtyřicet let a stále je plná energie a elánu.Kdo je Sophie Marceau? Životopis Sophie Marceau, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Sophie Marceau

Národnost: francouzská
Datum narození: 17. listopadu 1966
Místo narození: Paříž

Líbí se stručný životopis s osobou Sophie Marceau? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova FAQ? Víte co je Vodka? Víte co je SSHD disk? Vzpomněli byste si co označuje výraz Bajka?

Klíčová slova: kdy se narodila Sophie Marceau?, národnost, biografie, Sophie Marceau, popis, kdo je Sophie Marceau?, herectví, zajímavosti, Sophie Marceau, informace, herectví, wiki, místo narození, lexikon, narození, život

Pojem Sophie Marceau je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledejte bez špehování slovo Sophie Marceau ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Sophie Marceau ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Sophie Marceau na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sophie Marceau ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Sophie Marceau ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Sophie Marceau například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Sophie Marceau

Právě nyní již víte Kdo je to Sophie Marceau? Kdy se narodila Sophie Marceau? Kde se narodila Sophie Marceau? Sophie Marceau je v kategorii Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Sophie Marceau dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Sophie Marceau i v jiné kategorii než je herectví.