Kdo je to?
Kdo je to Sekundář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sekundář? Lidé, lékařství

Sekundář

Jaký je význam slova Sekundář? Co to znamená?

Sekundář je označení pro lékaře, kteří jsou podřízeni primáři.
Na odděleních v nemocnicích a dalších léčebních zařízeních panuje mezi zdravotnickým personálem určitá hierarchie. Nejvyšší post mívá primář (z latinského primus - první), další lékaře na oddělení můžeme označit za sekundáře (tedy "ty druhé"). Spíše v minulosti jsme se mohli setkat i s označením "mladší lékař".
Pozice sekundáře není zcela jasně definována. Na některých odděleních může jít o označení lékaře po studiích, který nesmí sám provádět odborné úkony a musí pracovat pod dohledem zkušeného lékaře; na jiných odděleních se tak mohou označovat všichni lékaři, kteří jsou podřízeni primáři.Kdo je to Sekundář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sekundář? Lidé, lékařství

Doporučujeme sdílet tento text s jinými lidmina vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo NRKI? Vzpomněli byste si co označuje výraz Bolševismus? Víte, co je to Neuróza? Znáte termín Postřikovač?

Klíčová slova: informace, vysvětlení, Sekundář, význam pojmu, synonymum, co znamená, přesný výraz, formulace, přesný výraz, etymologie, původ slova, lékařství, význam, odborný výraz, přesný význam, wiki

Pojem Sekundář je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Sekundář v dalších zdrojích

Hledat heslo Sekundář ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Sekundář v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Sekundář na Youtube

Najít termín Sekundář ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Sekundář ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Sekundář například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Sekundář, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Sekundář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sekundář? Definice pojmu Sekundář patří do sekce Lékařství

Text vytvořen pro server Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Čerstvé informace hledejte výraz, text, termín, pojem řekněme v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Sekundář i v jiné sekci než je kategorie lékařství.