Kdo je to?
Kdo byl George Bernard Shaw? Životopis George Bernard Shaw, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

George Bernard Shaw

Kdo byl George Bernard Shaw? Životopis, informace, biografie, literatura

George Bernard Shaw byl irský spisovatel, dramatik, nositel Nobelovy ceny za literaturu a Oscara za nejlepší scénář. Je považován za jednoho z nejvýznamnějších spisovatelů 20. století.
George Bernard Shaw se narodil v roce 1856 v Dublinu do zchudlé protestanské rodiny. Už od patnácti let se musel živit sám a pracoval jako úředník. V roce 1876 se přestěhoval do Londýna, kde se začal věnovat psaní. Nejprve psal články pro časopisy a vzdělával se v knihovně Britského muzea. Začal se také věnovat politice a založil Fabiánskou společnost. Působil rovněž jako divadelní a literární kritik. Psaní románů se věnoval od roku 1879, ale žádné z jeho děl se v té době úspěchu nedočkalo. Mnohem lépe se mu dařilo v dramatické tvorbě – jeho první hra Domy pana Sartoria sklidila nečekaný úspěch a další díla na sebe nenechala dlouho čekat. Celkem napsal více než 60 divadelních her a nespočet esejí, článků a recenzí. Jeho hry jsou známé svými společenskými komentáři, vtipnými dialogy a ostrou satirou. Mezi jeho nejslavnější díla patří Pygmalion, Caesar a Kleopatra či Pekelník. Řada jeho děl byla zfilmována a dodnes patří mezi nejoblíbenější divadelní hry.
Shawova tvorba byla často kontroverzní a provokativní a byl známý svými otevřenými názory a ostrou kritikou společnosti. V roce 1925 mu byla udělena Nobelova cena za literaturu a jeho odkaz jako spisovatele a sociálního aktivisty inspiruje a ovlivňuje čtenáře i v současnosti.Kdo byl George Bernard Shaw? Životopis George Bernard Shaw, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní informace o osobě George Bernard Shaw

Národnost: irská
Datum narození: 26.7.1856
Místo narození: Dublin, Irsko
Datum úmrtí: 2.11.1950

Líbí se stručný životopis s osobou George Bernard Shaw? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Extirpace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Afekt? Pamatujete si definici pojmu Poslední soud? Znáte termín Kaki?

Klíčová slova: literatura, osobnost, zajímavosti, George Bernard Shaw, nežijící, wiki, biografie, narození, kde se narodil George Bernard Shaw?, literatura, vysvětlení, lexikon, kdo to je, informace, osobnosti, národnost

Pojem George Bernard Shaw je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu George Bernard Shaw v následujících zdrojích

Hledejte bez špehování slovo George Bernard Shaw ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo George Bernard Shaw ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo George Bernard Shaw ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz George Bernard Shaw ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz George Bernard Shaw ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo George Bernard Shaw například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Životopis, kdo je George Bernard Shaw? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl George Bernard Shaw? Kdy se narodil George Bernard Shaw? Kde se narodil George Bernard Shaw? Kdy zemřel George Bernard Shaw? George Bernard Shaw je v sekci Literatura

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka George Bernard Shaw kupříkladu v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost George Bernard Shaw i v jiné kategorii než je literatura.