Kdo je to?
Kdo je Jitka Zelenková? Životopis Jitka Zelenková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Jitka Zelenková?

Kdo je Jitka Zelenková? Životopis, informace, biografie, hudba

Jitka Zelenková je česká zpěvačka, která se narodila v Brně. Jejím otcem byl známý dirigent Miloš Zelenka a její matka Lenka Zelenková byla zpěvačkou. Zelenková se od dětství věnovala zpěvu a v 17 letech vyhrála v celostátní soutěži Talent 67 (1967). Ve stejném roce skončila druhá v Jihlavě na festivalu amatérských zpěváků. Po úspěšném roce dostala nabídku v Divadle Rokoko v Praze.
V Rokoku se Zelenková objevila v několika hrách a vystupovala spolu s Petrem a Hanou Ulrychovými (měli společný pořad). Během působení v Rokoku Zelenková hostovala v divadle Apollo na Vinohradech a spolupracovala s jazzovou kapelou SHQ při jejich koncertech. Dále hostovala v orchestrech Gustava Broma, Václava Hybše, Karla Vlacha a s Tanečním orchestrem Československého rozhlasu.
Z Divadla Rokoko Zelenková odešla po čtyřech letech a vydala se na sólovou dráhu (1972). O rok později se připojila k dívčí skupině (1973), kde postupně zpívala s Janou Kociánovou a poté s Jarmilou Gerlovou a Vlastou Kahovcovou. Skupina doprovázela zpěváka Karla Gotta při jeho koncertech. Působila v dívčí skupině a k tomu si připsala úspěch i na mezinárodní scéně (Bratislavská lyra na Slovensku nebo polský festival Sopoty).
Debutové album Zázemí vzniklo roku 1979. Spolu s Orchestrem Ladislava Štaidla se vydala na sólové koncertní vystoupení. Spolupráci s Orchestrem ukončila v roce 1987. Celkem vydala Zelenková šest desek do roku 1987. Poslední neslo název Bez lásky láska není.
Po pěti letech vydala další album s názvem Zázemí II (1992). Rok na to vydala swingové album Jen pár večerů, které bylo nahráno s kapelou Big Band Felixe Slováčka. Následovalo turné po Španělsku. Od té doby Zelenková vydala ještě dalších jedenáct studiových desek. Předposlední neslo název Intimity (2018) a poslední deska Best Of (2020) je výběrem toho nejlepšího z repertoáru Jitky Zelenkové.
V roce 2017 zvítězila v soutěži Eurovision Song Contest s písní Amar pelos dois.Kdo je Jitka Zelenková? Životopis Jitka Zelenková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Jitka Zelenková

Národnost: česká
Datum narození: 5. 6. 1950
Místo narození: Brno, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jitka Zelenková? s dalšími lidmi na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Výsečník? Znáte termín Alergie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Sitcom? Víte, co je to Čertův dráp?

Klíčová slova: Jitka Zelenková, vysvětlení, národnost, hudba, kdy se narodila Jitka Zelenková?, wikipedie, popis, wiki, místo narození, kdo je Jitka Zelenková?, osobnosti, hudba, Jitka Zelenková, zajímavosti, lexikon, životopis

Pojem Jitka Zelenková je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Jitka Zelenková lze najít v následujících zdrojích

Hledat výraz Jitka Zelenková ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Jitka Zelenková ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Jitka Zelenková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Jitka Zelenková na Google.cz

Vyhledat termín Jitka Zelenková ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Jitka Zelenková například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Jitka Zelenková? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Jitka Zelenková? Kdy se narodila Jitka Zelenková? Kde se narodila Jitka Zelenková? Jitka Zelenková se nachází v kategorii Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Jitka Zelenková kupříkladu ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jitka Zelenková i v jiné kategorii než je hudba.