Kdo je to?
Kdo je Jitka Zelenková? Životopis Jitka Zelenková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Jitka Zelenková

Kdo je Jitka Zelenková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Jitka Zelenková je česká zpěvačka, která se narodila v Brně. Jejím otcem byl známý dirigent Miloš Zelenka a její matka Lenka Zelenková byla zpěvačkou. Zelenková se od dětství věnovala zpěvu a v 17 letech vyhrála v celostátní soutěži Talent 67 (1967). Ve stejném roce skončila druhá v Jihlavě na festivalu amatérských zpěváků. Po úspěšném roce dostala nabídku v Divadle Rokoko v Praze.
V Rokoku se Zelenková objevila v několika hrách a vystupovala spolu s Petrem a Hanou Ulrychovými (měli společný pořad). Během působení v Rokoku Zelenková hostovala v divadle Apollo na Vinohradech a spolupracovala s jazzovou kapelou SHQ při jejich koncertech. Dále hostovala v orchestrech Gustava Broma, Václava Hybše, Karla Vlacha a s Tanečním orchestrem Československého rozhlasu.
Z Divadla Rokoko Zelenková odešla po čtyřech letech a vydala se na sólovou dráhu (1972). O rok později se připojila k dívčí skupině (1973), kde postupně zpívala s Janou Kociánovou a poté s Jarmilou Gerlovou a Vlastou Kahovcovou. Skupina doprovázela zpěváka Karla Gotta při jeho koncertech. Působila v dívčí skupině a k tomu si připsala úspěch i na mezinárodní scéně (Bratislavská lyra na Slovensku nebo polský festival Sopoty).
Debutové album Zázemí vzniklo roku 1979. Spolu s Orchestrem Ladislava Štaidla se vydala na sólové koncertní vystoupení. Spolupráci s Orchestrem ukončila v roce 1987. Celkem vydala Zelenková šest desek do roku 1987. Poslední neslo název Bez lásky láska není.
Po pěti letech vydala další album s názvem Zázemí II (1992). Rok na to vydala swingové album Jen pár večerů, které bylo nahráno s kapelou Big Band Felixe Slováčka. Následovalo turné po Španělsku. Od té doby Zelenková vydala ještě dalších jedenáct studiových desek. Předposlední neslo název Intimity (2018) a poslední deska Best Of (2020) je výběrem toho nejlepšího z repertoáru Jitky Zelenkové.
V roce 2017 zvítězila v soutěži Eurovision Song Contest s písní Amar pelos dois.Kdo je Jitka Zelenková? Životopis Jitka Zelenková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Jitka Zelenková

Národnost: česká
Datum narození: 5. 6. 1950
Místo narození: Brno, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jitka Zelenková? s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Statutární orgán? Víte, co je to Tlakový Holter? Vzpomněli byste si co znamená slovo Savý papír? Rozumíte pojmu Youngtimer?

Klíčová slova: vysvětlení, národnost, osobnosti, osobnost, wiki, hudba, narození, život, kdo je Jitka Zelenková?, místo narození, Jitka Zelenková, zajímavosti, datum narození, wikipedie, biografie, kdy se narodila Jitka Zelenková?

Pojem Jitka Zelenková je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledejte bez špehování slovo Jitka Zelenková ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jitka Zelenková ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Jitka Zelenková ve Wikipedii

Najít slovo Jitka Zelenková ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Jitka Zelenková na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Jitka Zelenková například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v metavyhledávači Info.com nebo v Google překladači.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Jitka Zelenková?

Nyní již víte Kdo je to Jitka Zelenková? Kdy se narodila Jitka Zelenková? Kde se narodila Jitka Zelenková? Jitka Zelenková je v kategorii Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Jitka Zelenková řekněme třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jitka Zelenková i v jiné kategorii než je hudba.