Kdo je to?
Kdo byl Robin Williams? Životopis Robin Williams, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Robin Williams?

Kdo to byl Robin Williams? Stručný životopis

Robin McLaurin Williams byl americký herec a komik, narozený v Chicagu ve státě Illionois. Během 70. Let začal vystupovat jako komik v San Franciscu a Los Angeles. Bohužel měl Williams v té době i problémy s kokainem. Slavnějším se stal během učinkování v sitcomu Mork a Mindy (1978 – 1982), za který získal svůj první Zlatý glóbus.
Jeho první filmová role byla ve filmu Pepek námořník (1980). Následovaly další komerčně úspěšné komedie jako Svět podle Garpa (1982), Moskva na Hudsonu (1984). Za hlavní roli ve filmu Dobré ráno, Vietname (1987) získal cenu Grammy a Zlatý glóbus za nejlepšího herce. Následovaly hlavní role v úspěšných dramatech. Společnost mrtvých básníků (1989), Probuzení (1990) a Král rybář (1991). Za roli ve filmu Král Rybář získal další Zlatý glóbus. Pro Walt Disney nadaboval postavu džina v animované pohádce Aladin. O rok později získal čtvrtý Zlatý glóbus za jeho nezapomenutelnou roli ve filmu Mr. Doubtfire - Táta v sukni (1994). Objevil se v rodinném filmu Jumanji (1995), Jack (1996) a Flubber (1997). V roce 1997 se dočkal Oscara za vedlejší roli, když hrál psychologa ve filmu Dobrý Will Hunting.
Obdržel cenu Cecila B. deMilla za celoživotní přínos ve filmovém průmyslu (2005). V roce 2006 si zahrál ve filmu Noc v museu. Zahrál si i v dalších dvou pokračováních (2009 a 2014). Robin Williams měl také potíže s alkoholem a trápily ho deprese. Měl 63 let (2014), když jej našli v jeho domě v Kalifornii mrtvého (smrt oběšením). Pitva zjistila, že trpěl tzv. Demencí s Lewyho tělísky.Kdo byl Robin Williams? Životopis Robin Williams, slavní lidé, osobnosti z herectví

Základní údaje o osobě Robin Williams

Národnost: americká
Datum narození: 17. 3. 1968
Místo narození: Chicago, Illinois, USA
Datum úmrtí: 11. 8. 2014

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Robin Williams s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Halušky? Vzpomněli byste si na význam slova Egocentrismus? Vzpomněli byste si na význam slova Sádrokarton? Znáte definici termínu 4EVER?

Klíčová slova: informace, přesný výraz, význam, pojem, vysvětlení, popis, lexikon, etymologie, přesný význam, kdo je Robin Williams?, význam pojmu, formulace, wiki, co je to Robin Williams?, původ slova, význam slova

Pojem Robin Williams je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat heslo Robin Williams na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Robin Williams ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Robin Williams ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Robin Williams ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Robin Williams například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Robin Williams? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Robin Williams? Kdo to byl Robin Williams? Kdy se narodil Robin Williams? Kde se narodil Robin Williams? Kdy zemřel Robin Williams? Robin Williams se nachází v kategorii herectví. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Robin Williams třeba v české Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Robin Williams i v jiné kategorii než je herectví.