Kdo je to?
Kdo je Jiří Žáček? Životopis Jiří Žáček, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Jiří Žáček

Kdo je Jiří Žáček? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Jiří Žáček je český spisovatel, básník, překladatel, autor školních učebnic a dětských knížek. Žáček se narodil v Chomutově a své dětství prožil v Kadani a v jihočeských Strakonicích. V letech 1959-1963 navštěvoval Střední průmyslovou školu ve Volyni. Po maturitě na střední škole studoval na stavební fakultě na Českém vysokém učení technickém v Praze (1963-1970). Získal tříletou praxi jako vodohospodář v Benešově u Prahy. Poté se rozhodl pro literaturu a až do roku 1991 působil jako redaktor pro nakladatelství Československý spisovatel. Chvíli působil i pro nakladatelství Carmen. V letech 1992-1994 pracoval pro časopis Vlasta a následně se živil jako spisovatel na volné noze.
Jiří Žáček vydal během svého života více než dvacet básnických sbírek. Jeho prvotinou bylo dílo Ráno modřejší večera (1970). Mezi jeho další známé sbírky patří Okurková sezóna (1982), Rýmy pro kočku (1984), Idioti mají přednost (2001), nebo Obejmi mě (2004). V roce 1989 vydal dramatickou sbírku Ptákoviny podle Aristofana.
Jen pro děti vydal Žáček šestnáct knih. Prvním dětským dílem byla kniha Aprílová škola z roku 1978. Mezi další známé knihy patří Kdo si se mnou bude hrát (1981), Dobrý den, Praho (1981), Abeceda (1998), Hádanky a luštěniny (2004), Kočkování (2005), Krysáci (2010) a Tati, kup mi slona (2017).
Žáček během své kariéry získal cenu Zasloužilý umělec (1987), Cenu Jána Smreka (2011) a Medaili za zásluhy (2015).
Jiří Žáček žije v Praze a se svou ženou má dvě děti.Kdo je Jiří Žáček? Životopis Jiří Žáček, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní informace o osobě Jiří Žáček

Národnost: česká
Datum narození: 6. 11. 1945
Místo narození: Chomutov, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jiří Žáček sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Advokátská káva? Pamatujete si definici pojmu Decentralizace? Víte co je Daňový rezident? Vzpomněli byste si co znamená slovo Hovězí karabáček?

Klíčová slova: vysvětlení, kdo je Jiří Žáček?, datum narození, Jiří Žáček, životopis, literatura, zajímavosti, literatura, místo narození, popis, kdy se narodil Jiří Žáček?, osobnosti, osobnost, wiki, Jiří Žáček, národnost

Pojem Jiří Žáček je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat termín Jiří Žáček ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jiří Žáček ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Jiří Žáček v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít heslo Jiří Žáček na Google obrázcích

Vyhledat termín Jiří Žáček ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Žáček například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Biografie, životopis, kdo je to Jiří Žáček?

Teď už víte Kdo je to Jiří Žáček? Kdy se narodil Jiří Žáček? Kde se narodil Jiří Žáček? Jiří Žáček je v sekci Literatura

Kategorie literatura, blond spisovatelka, jiří Žáček, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Jiří Žáček například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Žáček i v jiné kategorii než je literatura.