Kdo je to?
Kdo je to Benga? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Benga? Lidé, hanlivé

Benga

Co znamená a jaký je význam slova Benga?

Benga je hovorové, slangové, případně hanlivé označení pro policisty. Původ výrazu není zcela jasný, ale předpokládá se, že slovo vzniklo z romštiny. Beng v tomto jazyce znamená ďábel či čert - odtud se zřejmě dostalo do argotu a pak dále do běžné hovorové řeči. Jazykovědci dokládají, že ve španělštině má podobný výraz bengui také dva významy: označuje též ďábla i policistu.


Kdo je to Benga? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Benga? Lidé, hanlivé

Uvedený text s definicí slova Benga můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Červená čísla? Vzpomenete si na definici slova Achillova pata? Znáte pojem Molekula? Vzpomněli byste si na význam slova Exkláva?

Klíčová slova: přesný výraz, přesný význam, pojem, hanlivé, co znamená, hanlivé, význam, definice, původ slova, popis, Benga, vysvětlení, přesný výraz, formulace, význam pojmu, synonymum

Pojem Benga je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Benga zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Benga na Youtube

Zkusit najít Benga ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Benga ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Benga ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Benga ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Benga například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Vysvětlení významu slova Benga, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Benga? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Benga? Definice pojmu Benga je v sekci Hanlivé

Sepsáno redaktory Superia.cz. Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Aktuální informace lze většinou nalézt výraz, definici, slovo, termín řekněme v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Hanlivé).