Kdo je to?
Kdo je to Benga? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Benga? Lidé, hanlivé

Kdo je to Benga?

Jaký je význam slova Benga? Co to znamená?

Benga je hovorové, slangové, případně hanlivé označení pro policisty. Původ výrazu není zcela jasný, ale předpokládá se, že slovo vzniklo z romštiny. Beng v tomto jazyce znamená ďábel či čert - odtud se zřejmě dostalo do argotu a pak dále do běžné hovorové řeči. Jazykovědci dokládají, že ve španělštině má podobný výraz bengui také dva významy: označuje též ďábla i policistu.


Kdo je to Benga? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Benga? Lidé, hanlivé

Zaujalo vás slovo, termín Benga? Potom se podělte s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Finanční rezerva? Víte co je Filipojakubská noc? Znáte pojem Aktivita? Vzpomněli byste si co označuje výraz Slovo souznačné?

Klíčová slova: synonymum, formulace, původ slova, wikipedie, hanlivé, odborný výraz, přesný výraz, wiki, význam pojmu, přesný výraz, lexikon, termín, význam slova, co znamená, popis, etymologie

Pojem Benga je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Benga

Hledat pojem Benga v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Benga ve vyhledávači Yandex

Najít termín Benga ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Benga na Youtube

Vyhledat heslo Benga ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Benga například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Vysvětlení významu slova Benga, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Benga? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Benga? Definice pojmu Benga je v kategorii Hanlivé

Text napsán pro Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, text, definici, např. v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Hanlivé).