Kdo je to?
Kdo je Sam J. Lundwall? Životopis Sam J. Lundwall, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Sam J. Lundwall

Kdo je Sam J. Lundwall? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Sam J. Lundwall je švédský spisovatel a vydavatel, pohybující se především v žánru sci-fi.
Sam J. Lundwall se od mládí věnoval různým uměleckým oborům. Psát začal již v 50. letech, zároveň se však také živil jako fotograf a mimo jiné i vydal folkové album.
V literatuře ho to táhlo ke sci-fi - na konci 60. let vydal knihu věnovanou právě tomuto žánru, v angličtině text vyšel později pod názvem Science Fiction: What It’s All About. Poté začal pracovat jako redaktor vědecko-fantastické literatury. Poté, co zde získal zkušenosti, založil si vlastní vydavatelství Delta Förlag.
Kromě toho byl Sam J. Lundwall editorem časopisu Jules Verne-Magasinet. Angažuje se i ve světových organizacích sdružujících autory i fanoušky sci-fi žánru - byl například předsedou World SF či působil v asociaci Science Fiction Writers of America.
Z jeho knih vyšel v češtině například román Čas a Amélie (Tiden och Amélie, 1986) vypráví příběh, který se odehrává ve městě postaveném v oblasti gravitační anomálie, hlavním hrdinou je tu muž s amnézií.
Kromě vlastní tvorby a vydavatelství se Sam J. Lundwall věnuje také překladatelství.Kdo je Sam J. Lundwall? Životopis Sam J. Lundwall, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní informace o osobě Sam J. Lundwall

Národnost: švédská
Datum narození: 24. února 1941

Líbí se stručný životopis s osobou Sam J. Lundwall? Pak se podělte s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz BMI? Vzpomněli byste si na význam slova Nouzový stav? Znáte pojem Dětská skupina? Znáte definici termínu Definice?

Klíčová slova: biografie, wikipedie, datum narození, národnost, literatura, popis, lexikon, zajímavosti, Sam J. Lundwall, osobnosti, kdo je Sam J. Lundwall?, wiki, osobnost, kdy se narodil Sam J. Lundwall?, informace, životopis

Pojem Sam J. Lundwall je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít výraz Sam J. Lundwall na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Sam J. Lundwall ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Sam J. Lundwall na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sam J. Lundwall ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Sam J. Lundwall ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Sam J. Lundwall například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Sam J. Lundwall? Stručná biografie

Teďka již bezesporu víte Kdo je to Sam J. Lundwall? Kdy se narodil Sam J. Lundwall? Sam J. Lundwall je v kategorii Literatura

Kategorie literatura, písařka brýle, sam J. Lundwall, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Sam J. Lundwall třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Sam J. Lundwall i v jiné kategorii než je literatura.