Kdo je to?
Kdo je Sam J. Lundwall? Životopis Sam J. Lundwall, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Sam J. Lundwall

Kdo je Sam J. Lundwall? Životopis, informace, biografie, literatura

Sam J. Lundwall je švédský spisovatel a vydavatel, pohybující se především v žánru sci-fi.
Sam J. Lundwall se od mládí věnoval různým uměleckým oborům. Psát začal již v 50. letech, zároveň se však také živil jako fotograf a mimo jiné i vydal folkové album.
V literatuře ho to táhlo ke sci-fi - na konci 60. let vydal knihu věnovanou právě tomuto žánru, v angličtině text vyšel později pod názvem Science Fiction: What It’s All About. Poté začal pracovat jako redaktor vědecko-fantastické literatury. Poté, co zde získal zkušenosti, založil si vlastní vydavatelství Delta Förlag.
Kromě toho byl Sam J. Lundwall editorem časopisu Jules Verne-Magasinet. Angažuje se i ve světových organizacích sdružujících autory i fanoušky sci-fi žánru - byl například předsedou World SF či působil v asociaci Science Fiction Writers of America.
Z jeho knih vyšel v češtině například román Čas a Amélie (Tiden och Amélie, 1986) vypráví příběh, který se odehrává ve městě postaveném v oblasti gravitační anomálie, hlavním hrdinou je tu muž s amnézií.
Kromě vlastní tvorby a vydavatelství se Sam J. Lundwall věnuje také překladatelství.Kdo je Sam J. Lundwall? Životopis Sam J. Lundwall, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní informace o osobě Sam J. Lundwall

Národnost: švédská
Datum narození: 24. února 1941

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Sam J. Lundwall sdílet s ostatnímina Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Žoviální? Vzpomenete si na definici slova Polyuretan? Znáte pojem Viktimizace? Vzpomněli byste si na význam slova Ortorexie?

Klíčová slova: biografie, vysvětlení, datum narození, osobnosti, život, národnost, Sam J. Lundwall, osobnost, zajímavosti, wikipedie, wiki, Sam J. Lundwall, kdy se narodil Sam J. Lundwall?, popis, literatura, lexikon

Pojem Sam J. Lundwall je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat výraz Sam J. Lundwall ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Sam J. Lundwall ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sam J. Lundwall ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Sam J. Lundwall ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Sam J. Lundwall ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Sam J. Lundwall například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Sam J. Lundwall?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Sam J. Lundwall? Kdy se narodil Sam J. Lundwall? Sam J. Lundwall je v sekci Literatura

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Sam J. Lundwall třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Sam J. Lundwall i v jiné kategorii než je literatura.