Kdo je to?
Kdo je Mads Mikkelsen? Životopis Mads Mikkelsen, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Mads Mikkelsen?

Kdo je Mads Mikkelsen? Životopis, informace, biografie, herectví

Mads Dittmann Mikkelsen je známý dánský filmový herec. Mikkelsen se narodil v hlavním městě Kodani do rodiny zdravotní sestry a bankéře. Od mala cvičil gymnastiku a chtěl se v budoucnu živit sportem. Později začal studovat tanec na švédské baletní akademii v Göteborgu. Tanci se profesionálně věnoval deset let až do roku 1996, kdy se přihlásil na divadelní školu v Aarhusu, kde začal studovat herectví. V onom roce debutoval jako drogový dealer ve stejnojmenném filmu Dealer. Následovaly snímky Bleeder (1999), Blikající světla (2000) a komedie Rozhýbej to! (2001). Během let 2000-03 jej v Dánsku proslavil kriminální televizní seriál Rejseholdet, kde hrál policistu. Poté následovaly úspěšné snímky Král Artuš, Dealer 2 (2004), Adamova jablka (2005), bondovka Casino Royale, Setkání v Praze (2006), Plamen a Citron (2008), Barbar, Coco Chanel a Igor Stravinskij (2009), Souboj Titánů (2010), Tři mušketýři (2011). V roce 2012 hrál hlavní roli v dánském filmu Hon, za který obdržel cenu pro nejlepšího herce na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes a Robert Awards (Dánská filmová cena). Ve stejném roce vznikl snímek Královská aféra, který byl nominován na Oscara. Dále se Mikkelsen objevil ve fantasy snímku Doctor Strange, Rogue One: Star Wars Story (2016) a v komediích Rytíři spravedlnosti a Chlast (2020). Za roli ve filmu Chlast obdržel další cenu Robert Awards a také European Film Awards.
V americkém seriálu Hannibal ztvárnil Dr. Hannibala Lectera. Seriál má celkem 3 série (2013-15). Za tuto roli získal cenu The Saturn Awards v roce 2014 v kategorii Nejlepší televizní herec.Kdo je Mads Mikkelsen? Životopis Mads Mikkelsen, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Mads Mikkelsen

Národnost: dánská
Datum narození: 22. 11. 1965
Místo narození: Østerbro, Kodaň, Dánsko

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Mads Mikkelsen sdílet s kolegy na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Místopis? Vzpomněli byste si co znamená slovo Endoskopie? Znáte definici termínu Pouť? Víte co je TikTok?

Klíčová slova: biografie, wikipedie, lexikon, datum narození, místo narození, kdo je Mads Mikkelsen?, Mads Mikkelsen, Mads Mikkelsen, informace, osobnost, vysvětlení, životopis, kde se narodil Mads Mikkelsen?, wiki, zajímavosti, popis

Pojem Mads Mikkelsen je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat termín Mads Mikkelsen ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Mads Mikkelsen ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Mads Mikkelsen ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mads Mikkelsen ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Mads Mikkelsen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Mads Mikkelsen například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je Mads Mikkelsen? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Mads Mikkelsen? Kdy se narodil Mads Mikkelsen? Kde se narodil Mads Mikkelsen? Mads Mikkelsen je v kategorii Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Mads Mikkelsen dejme tomu v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mads Mikkelsen i v jiné kategorii než je herectví.