Kdo je to?
Kdo je to Skinhead? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Skinhead? Lidé, politika

Skinhead

Co znamená a jaký je význam slova Skinhead?

Skinhead je příslušník subkultury, která se vyznačuje rasismem, netolerancí vůči přistěhovalcům a dalším menšinám a často též násilnostmi. Od většinové společnosti se obvykle odlišují konkrétním stylem oblékání, specifickou hudbou a také "holými lebkami", podle kterých dostali svůj anglický název.
Nebylo to tak však vždy. Skinheads se začali formovat ve Velké Británii zhruba v 60. letech 20. století a rekrutovali se především z příslušníků dělnických profesí, ale též z řad nespokojených přistěhovalců. Z toho vyplývá, že původně nejde o rasistické či antiimigrační hnutí. Postupně se však tyto skupiny začaly radikalizovat - často se agresivně vybíjely na fotbalových zápasech či na hudebních akcích. Později se zaměřily na akce směřované proti sexuálním menšinám, imigrantům a lidem s odlišnou barvou pleti. Většina skinheads se přiklonila k pravicovému extremismu a docházelo i ke střetům s komunisty a dalšími levicovými skupinami. (Objevují se však i levicově orientovaní skinheadi.)
V českém kontextu jsou skinheadi v podstatě ztotožňováni s neonacisty. Objevovat se začali především po roce 1989. Za své nepřátele si zvolili především Romy, v pozdějších letech se k tomu přidala výrazná protiimigrační vlna.
V češtině se můžeme setkat i s označením skíni.Kdo je to Skinhead? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Skinhead? Lidé, politika

Líbí se vám definice kdo je to Skinhead? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Australská hypotéka? Znáte definici termínu Kemp? Vzpomenete si na definici slova Pulzní oxymetr? Pamatujete si definici pojmu Fraktál?

Klíčová slova: pojem, odborný výraz, význam pojmu, heslo, Skinhead, význam, slovo, přesný výraz, původ slova, termín, přesný výraz, popis, přesný význam, lexikon, co znamená, vysvětlení

Pojem Skinhead je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít termín Skinhead ve Wikislovníku

Zkusit najít Skinhead na Google obrázcích

Vyhledat výraz Skinhead ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Skinhead ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Skinhead v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Skinhead například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Skinhead

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Skinhead? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Skinhead? Definice pojmu Skinhead je v kategorii Politika

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Zkuste najít informace výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text. Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Skinhead i jinde než v sekci než v politika.