Kdo je to?
Kdo byl Lubomír Kostelka? Životopis Lubomír Kostelka, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Lubomír Kostelka

Kdo byl Lubomír Kostelka? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Lubomír Kostelka byl český filmový, seriálový a divadelní herec, moderátor a dabingový herec. Kostelka se narodil v obci Luleč u Vyškova. Ve třech měsících života se s rodinou přestěhoval do nedalekého Přerova, kde jeho otec získal práci jako strojvedoucí na dráze. Po základní škole odešel do Brna, kde se učil na Obchodní akademii. Z té byl však za druhé světové války vyloučen, a tak se později Kostelka vyučil elektrikářem na elektrotechnické průmyslové střední škole. Na škole se seznámil se spolužákem Vladimírem Menšíkem se kterým se poté přihlásili na Brněnskou konzervatoř na dramatické oddělení (později JAMU).
Po úspěšném studiu získal Kostelka první angažmá v Divadle v Českém Těšíně (1953). Odtud přešel do brněnského Divadla bratří Mrštíků. V roce 1956 získal angažmá v Divadle ABC u Jana Wericha. Dále hostoval v Městských divadlech pražských, v Laterně magice a v Hudebním divadle Karlín. Roku 1963 Vladimír Menšík Lubomíra Kostelku přemluvil, aby se začal naplno věnovat filmové a televizní tvorbě.
Lubomír Kostelka debutoval ve filmu Škola otců v roce 1957. Od té doby ztvárnil role ve více než dvou stech filmech. Mezi jeho známější snímky patří Kdyby tisíc klarinetů (1964), Svatba jako řemen (1967), Všichni dobří rodáci (1968), „Pane, vy jste vdova!“ (1970), Dívka na koštěti (1971), Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1974), Páni kluci (1975), Což takhle dát si špenát (1977), Lásky mezi kapkami deště (1979), Jak svět přichází o básníky (1982) a další.
Kostelka si zahrál také v televizních seriálech Létající Čestmír (1983), Vlak dětství a naděje (1985), Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993), Bylo nás pět (1994), Život na zámku (1995-1997), Ranč U Zelené sedmy (1998-2000 a 2005), Zdivočelá země (2008).
Na České televizi moderoval pořad pro děti Kouzelná školka.
Lubomír Kostelka byl během života dvakrát ženatý. Poprvé s herečkou Marií Barušovou. Se druhou ženou měl syna Martina. Kostelka zemřel v roce 2018 ve věku 91 let po náhlé srdeční příhodě.Kdo byl Lubomír Kostelka? Životopis Lubomír Kostelka, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Lubomír Kostelka

Národnost: česká
Datum narození: 31. 3. 1927
Místo narození: Luleč, Československo
Datum úmrtí: 28. 11. 2018

Sdílejte tuto stránku s osobností Lubomír Kostelka s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Resuscitace? Víte co je Imatrikulace? Víte co je Aforismus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Klipart?

Klíčová slova: život, wikipedie, Kdy zemřel Lubomír Kostelka, místo narození, informace, kdy se narodil Lubomír Kostelka?, kdo to je, herectví, herectví, osobnosti, národnost, datum narození, popis, národnost, Lubomír Kostelka, kdo je Lubomír Kostelka?

Pojem Lubomír Kostelka je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít slovo Lubomír Kostelka ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Lubomír Kostelka na Youtube

Zkusit najít pojem Lubomír Kostelka ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Lubomír Kostelka v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Lubomír Kostelka na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Lubomír Kostelka například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Biografie, životopis, kdo je to Lubomír Kostelka?

Právě nyní již víte Kdo byl Lubomír Kostelka? Kdy se narodil Lubomír Kostelka? Kde se narodil Lubomír Kostelka? Kdy zemřel Lubomír Kostelka? Lubomír Kostelka patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, kinofilm části, lubomír Kostelka, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Lubomír Kostelka například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lubomír Kostelka i v jiné kategorii než je herectví.