Kdo je to?
Kdo je to Děda Mráz? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Děda Mráz? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Děda Mráz?

Co znamená a jaký je význam slova Děda Mráz?

Děda Mráz je původně východoslovanská mytologická bytost. Dnes stařec, který nosí dárky ve vánočnímobdobí - podobně jako Santa Claus.
V ruské, respektive východoslovanské mytologii byl Děda Mráz bohem zimy. Jeho atributy byly sáně a bílé koně. Původně šlo o zlého boha, který přináší zimu a snaží se lidi zahubit.
Postupně, hlavně v období Sovětského svazu, došlo ke změně vnímání této postavy. Děda Mráz byl ztotožněn s jinými postavami, které ve vánočním období nosí dárky. Ze zlého boha zimy se tak stal přátelský stařík, který ve svých saních vozí dětem dárky.
Po vzoru SSSR byla snaha zavést kult Dědy Mráze i do českých (československých) vánočních tradic, nicméně ve většině rodin se tento zvyk neuchytil.



Kdo je to Děda Mráz? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Děda Mráz? Lidé, nadpřirozené

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte co je Tlumivka? Víte co je Pandemie? Rozumíte pojmu GSM? Vzpomněli byste si co označuje výraz Prosecco?

Klíčová slova: termín, wiki, původ slova, nadpřirozené, popis, přesný význam, Děda Mráz, definice, přesný výraz, význam pojmu, heslo, formulace, informace, wikipedie, vysvětlení, slovo

Pojem Děda Mráz je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Děda Mráz lze najít v následujících zdrojích

Najít slovo Děda Mráz ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Děda Mráz na Youtube

Zkusit najít slovo Děda Mráz ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Děda Mráz ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Děda Mráz ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Děda Mráz například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Co znamená Děda Mráz? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Děda Mráz? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Děda Mráz? Definice pojmu Děda Mráz se nachází v sekci Nadpřirozené

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít informace pojem, definici, text, výraz dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nadpřirozené).