Kdo je to?
Kdo je to Děda Mráz? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Děda Mráz? Lidé, nadpřirozené

Děda Mráz

Jaký je význam slova Děda Mráz? Co to znamená?

Děda Mráz je původně východoslovanská mytologická bytost. Dnes stařec, který nosí dárky ve vánočnímobdobí - podobně jako Santa Claus.
V ruské, respektive východoslovanské mytologii byl Děda Mráz bohem zimy. Jeho atributy byly sáně a bílé koně. Původně šlo o zlého boha, který přináší zimu a snaží se lidi zahubit.
Postupně, hlavně v období Sovětského svazu, došlo ke změně vnímání této postavy. Děda Mráz byl ztotožněn s jinými postavami, které ve vánočním období nosí dárky. Ze zlého boha zimy se tak stal přátelský stařík, který ve svých saních vozí dětem dárky.
Po vzoru SSSR byla snaha zavést kult Dědy Mráze i do českých (československých) vánočních tradic, nicméně ve většině rodin se tento zvyk neuchytil.Kdo je to Děda Mráz? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Děda Mráz? Lidé, nadpřirozené

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Děda Mráz s vašimi známými a kamarády na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte co je Plastron? Vzpomněli byste si co označuje výraz Antigenní test? Rozumíte pojmu Krevní obraz? Znáte termín Guarana?

Klíčová slova: pojem, synonymum, přesný výraz, popis, přesný výraz, význam, lexikon, slovo, definice, význam pojmu, odborný výraz, Děda Mráz, co znamená, nadpřirozené, nadpřirozené, heslo

Pojem Děda Mráz je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Děda Mráz v dalších zdrojích

Najít heslo Děda Mráz ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Děda Mráz ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Děda Mráz ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Děda Mráz ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Děda Mráz ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Děda Mráz například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Vysvětlení významu slova Děda Mráz, definice, vysvětlení pojmu

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Děda Mráz? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Děda Mráz? Definice pojmu Děda Mráz se nachází v sekci Nadpřirozené

Kategorie nadpřirozené, žena záře aura, děda Mráz, ilustrační obrázek

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Zveřejněné texty, byly pečlivě kontrolovány. Nicméně i tak mohou obsahovat nesprávné, nepřesné nebo neaktuální informace, za což se předem moc omlouváme. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Zkuste též hledat informace výraz, termín, heslo, výrazřekněme například v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v nadpřirozené.