Kdo je to?
Kdo je to, byl Bazilišek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bazilišek? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Bazilišek?

Co znamená a jaký je význam slova Bazilišek?

Bazilišek je tvor z dávných bájí. Znám byl již v antice, vyskytoval se v řeckých mýtech, kde byl popisován jako had, nesoucí na hlavě bílý diadém. Bazilišek žil na poušti, byl údajně vládcem hadů a na rozdíl od obyčejného hada se pohyboval s hlavou vztyčenou vzhůru.
Jednalo se o jedovaté stvoření, které ničilo vše kolem sebe. Měl mít také pohled, který dokázal usmrtit nebo proměnit v kámen, proto se na něj bylo možno podívat pouze pomocí zrcadla. Baziliška bylo možno zabít s pomocí lasičky nebo promyky.Kdo je to, byl Bazilišek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bazilišek? Lidé, nadpřirozené

Tento text (Bazilišek) můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz LTE? Rozumíte pojmu Žumpa? Znáte pojem Skolióza? Znáte pojem DIČ?

Klíčová slova: heslo, vysvětlení, synonymum, přesný význam, nadpřirozené, kdo je Bazilišek?, slovo, význam pojmu, formulace, co je to Bazilišek?, co znamená, definice, Bazilišek, etymologie, lexikon, odborný výraz

Pojem Bazilišek je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Bazilišek doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat pojem Bazilišek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Bazilišek ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Bazilišek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Bazilišek ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bazilišek například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Vysvětlení významu slova Bazilišek, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Bazilišek? Kdo to byl Bazilišek? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bazilišek? Definice pojmu Bazilišek je v kategorii nadpřirozené. Sepsáno redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, definici, slovo, termín např. na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Bazilišek hledat i v jiných kategoriích (než nadpřirozené).

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.