Kdo je to?
Kdo je to, byl Bazilišek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bazilišek? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Bazilišek?

Co znamená a jaký je význam slova Bazilišek?

Bazilišek je tvor z dávných bájí. Znám byl již v antice, vyskytoval se v řeckých mýtech, kde byl popisován jako had, nesoucí na hlavě bílý diadém. Bazilišek žil na poušti, byl údajně vládcem hadů a na rozdíl od obyčejného hada se pohyboval s hlavou vztyčenou vzhůru.
Jednalo se o jedovaté stvoření, které ničilo vše kolem sebe. Měl mít také pohled, který dokázal usmrtit nebo proměnit v kámen, proto se na něj bylo možno podívat pouze pomocí zrcadla. Baziliška bylo možno zabít s pomocí lasičky nebo promyky.Kdo je to, byl Bazilišek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bazilišek? Lidé, nadpřirozené

Tento text (Bazilišek) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Portfolio? Pamatujete si definici pojmu Lodžie? Znáte pojem ČVOP? Vzpomněli byste si co znamená slovo Stout?

Klíčová slova: význam pojmu, odborný výraz, etymologie, heslo, informace, termín, původ slova, přesný význam, kdo je Bazilišek?, wiki, definice, popis, co znamená, Bazilišek, vysvětlení, slovo

Pojem Bazilišek je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít Bazilišek ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Bazilišek na Youtube

Vyhledat pojem Bazilišek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Bazilišek ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bazilišek například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Co znamená Bazilišek? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Bazilišek? Kdo to byl Bazilišek? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bazilišek? Definice pojmu Bazilišek je v sekci nadpřirozené. Text napsán pro Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se také najít výraz, heslo, text, pojem kupříkladu v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Bazilišek hledat i v jiných kategoriích (než nadpřirozené).

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.