Kdo je to?
Kdo je to, byl Bazilišek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bazilišek? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Bazilišek?

Co znamená a jaký je význam slova Bazilišek?

Bazilišek je tvor z dávných bájí. Znám byl již v antice, vyskytoval se v řeckých mýtech, kde byl popisován jako had, nesoucí na hlavě bílý diadém. Bazilišek žil na poušti, byl údajně vládcem hadů a na rozdíl od obyčejného hada se pohyboval s hlavou vztyčenou vzhůru.
Jednalo se o jedovaté stvoření, které ničilo vše kolem sebe. Měl mít také pohled, který dokázal usmrtit nebo proměnit v kámen, proto se na něj bylo možno podívat pouze pomocí zrcadla. Baziliška bylo možno zabít s pomocí lasičky nebo promyky.Kdo je to, byl Bazilišek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bazilišek? Lidé, nadpřirozené

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Bazilišek s blízkými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Portfolio? Rozumíte pojmu Switch? Znáte pojem ČVOP? Znáte pojem Hygge?

Klíčová slova: termín, wiki, pojem, odborný výraz, vysvětlení, význam pojmu, význam, co je to Bazilišek?, popis, heslo, synonymum, popis, formulace, lexikon, význam slova, nadpřirozené

Pojem Bazilišek je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Bazilišek v následujících zdrojích

Najít výraz Bazilišek ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Bazilišek na Youtube

Vyhledat heslo Bazilišek na Google.cz

Hledat frázi Bazilišek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bazilišek například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Bazilišek

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Bazilišek? Kdo to byl Bazilišek? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bazilišek? Definice pojmu Bazilišek patří do sekce nadpřirozené. Text vytvořen pro server Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též najít výraz, termín, heslo, výraz řekněme třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nadpřirozené).

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.