Kdo je to?
Kdo je to, byl Bazilišek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bazilišek? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Bazilišek?

Co znamená a jaký je význam slova Bazilišek?

Bazilišek je tvor z dávných bájí. Znám byl již v antice, vyskytoval se v řeckých mýtech, kde byl popisován jako had, nesoucí na hlavě bílý diadém. Bazilišek žil na poušti, byl údajně vládcem hadů a na rozdíl od obyčejného hada se pohyboval s hlavou vztyčenou vzhůru.
Jednalo se o jedovaté stvoření, které ničilo vše kolem sebe. Měl mít také pohled, který dokázal usmrtit nebo proměnit v kámen, proto se na něj bylo možno podívat pouze pomocí zrcadla. Baziliška bylo možno zabít s pomocí lasičky nebo promyky.Kdo je to, byl Bazilišek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bazilišek? Lidé, nadpřirozené

Líbí se vám definice kdo je to Bazilišek? Pak se podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz LTE? Vzpomněli byste si co znamená slovo Export? Znáte pojem Skolióza? Víte co je Abázie?

Klíčová slova: vysvětlení, význam pojmu, pojem, kdo to je, etymologie, kdo je Bazilišek?, informace, popis, slovo, popis, nadpřirozené, původ slova, přesný výraz, formulace, význam, Bazilišek

Pojem Bazilišek je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Bazilišek

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bazilišek ve Wikimedia Commons

Najít termín Bazilišek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Bazilišek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Bazilišek ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bazilišek například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Bazilišek

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Bazilišek? Kdo to byl Bazilišek? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bazilišek? Definice pojmu Bazilišek je v kategorii nadpřirozené. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, slovo, termín, výraz třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v nadpřirozené.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.