Kdo je to?
Kdo je to Adónis? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Adónis? Lidé, mytologie

Kdo je to Adónis?

Co znamená a jaký je význam slova Adónis?

Adónis je bájná postava, údajný syn kyperského krále a jeho dcery. Princezna Myrrha se nechovala dostatečně uctivě k bohyni Afroditě, která ji odsoudila k zamilování se do vlastního otce. Opilého otce svedla a ten ji za to chtěl zabít. Bohyně Myrrhu proměnila ve strom. Když ho král chtěl porazit, z kmene vypadl chlapec Adónis.
Bohyně Afrodita ho dala do výchovy Persefoně, manželce krále podsvětí. Persefoné se do krásného chlapce zamilovala a odmítla se o něj dělit s Afroditou jako o milence. Soud stanovil, že Adónis stráví s každou bohyní třetinu roku a zbývající třetinu má na odpočinek. Afrodité Adónise okouzlila, aby s ní strávil i tuto část roku. Persefoné vznesla stížnost Bohu války Áreovi, Afroditinu milenci, který Adónise zabil. Zeus pak rozhodl, že mladík stráví podzim a zimu v podsvětí a jaro a léto s Afroditou. Je symbolem koloběhu života v přírodě.Kdo je to Adónis? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Adónis? Lidé, mytologie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Adónis sdílet s kolegy na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Plankton? Pamatujete si definici pojmu Justiční vražda? Znáte definici termínu Prvouka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Neverbální komunikace?

Klíčová slova: význam, termín, lexikon, přesný význam, pojem, popis, význam slova, Adónis, etymologie, přesný výraz, význam pojmu, přesný výraz, formulace, vysvětlení, synonymum, wikipedie

Pojem Adónis je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledejte bez špehování slovo Adónis ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Adónis ve Wikislovníku

Najít slovo Adónis ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Adónis v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Adónis například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Adónis

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Adónis? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Adónis? Definice pojmu Adónis patří do sekce Mytologie

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste též hledat výraz, text, termín, pojem třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci mytologie.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.