Kdo je to?
Kdo je to, byl Adónis? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Adónis? Lidé, mytologie

Kdo je to Adónis?

Co znamená a jaký je význam slova Adónis?

Adónis je bájná postava, údajný syn kyperského krále a jeho dcery. Princezna Myrrha se nechovala dostatečně uctivě k bohyni Afroditě, která ji odsoudila k zamilování se do vlastního otce. Opilého otce svedla a ten ji za to chtěl zabít. Bohyně Myrrhu proměnila ve strom. Když ho král chtěl porazit, z kmene vypadl chlapec Adónis.
Bohyně Afrodita ho dala do výchovy Persefoně, manželce krále podsvětí. Persefoné se do krásného chlapce zamilovala a odmítla se o něj dělit s Afroditou jako o milence. Soud stanovil, že Adónis stráví s každou bohyní třetinu roku a zbývající třetinu má na odpočinek. Afrodité Adónise okouzlila, aby s ní strávil i tuto část roku. Persefoné vznesla stížnost Bohu války Áreovi, Afroditinu milenci, který Adónise zabil. Zeus pak rozhodl, že mladík stráví podzim a zimu v podsvětí a jaro a léto s Afroditou. Je symbolem koloběhu života v přírodě.Kdo je to, byl Adónis? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Adónis? Lidé, mytologie

Sdílejte tuto stránku se slovem Adónis s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu ROM? Víte, co je to Stockholmský syndrom? Znáte definici termínu Afebrilní? Rozumíte pojmu Lečo?

Klíčová slova: odborný výraz, vysvětlení, význam pojmu, význam slova, synonymum, přesný výraz, popis, Adónis, kdo to je, pojem, původ slova, informace, kdo je Adónis?, formulace, mytologie, definice

Pojem Adónis je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Adónis

Zkusit najít frázi Adónis ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Adónis ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Adónis ve Wikipedii

Hledat termín Adónis ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Adónis například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Co znamená Adónis? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Adónis? Kdo to byl Adónis? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Adónis? Definice pojmu Adónis je v sekci mytologie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též najít pojem, slovo, termín, výraz dejme tomu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie mytologie.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.