Kdo je to?
Kdo je to, byl Adónis? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Adónis? Lidé, mytologie

Kdo je to Adónis?

Co znamená a jaký je význam slova Adónis?

Adónis je bájná postava, údajný syn kyperského krále a jeho dcery. Princezna Myrrha se nechovala dostatečně uctivě k bohyni Afroditě, která ji odsoudila k zamilování se do vlastního otce. Opilého otce svedla a ten ji za to chtěl zabít. Bohyně Myrrhu proměnila ve strom. Když ho král chtěl porazit, z kmene vypadl chlapec Adónis.
Bohyně Afrodita ho dala do výchovy Persefoně, manželce krále podsvětí. Persefoné se do krásného chlapce zamilovala a odmítla se o něj dělit s Afroditou jako o milence. Soud stanovil, že Adónis stráví s každou bohyní třetinu roku a zbývající třetinu má na odpočinek. Afrodité Adónise okouzlila, aby s ní strávil i tuto část roku. Persefoné vznesla stížnost Bohu války Áreovi, Afroditinu milenci, který Adónise zabil. Zeus pak rozhodl, že mladík stráví podzim a zimu v podsvětí a jaro a léto s Afroditou. Je symbolem koloběhu života v přírodě.Kdo je to, byl Adónis? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Adónis? Lidé, mytologie

Tento text (Adónis) můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Notifikace? Rozumíte pojmu Suchý beton? Znáte definici termínu Bipolární porucha? Znáte pojem Artefakt?

Klíčová slova: definice, popis, heslo, význam slova, kdo to je, lexikon, termín, synonymum, odborný výraz, formulace, vysvětlení, přesný význam, informace, pojem, mytologie, přesný výraz

Pojem Adónis je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít slovo Adónis ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Adónis ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Adónis v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat výraz Adónis ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Adónis například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Adónis

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Adónis? Kdo to byl Adónis? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Adónis? Definice pojmu Adónis je v kategorii mytologie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se také najít pojem, termín, výraz, heslo třeba na české Wikipedii, kde naleznete delší popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie mytologie.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.