Kdo je to?
Kdo je to Adónis? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Adónis? Lidé, mytologie

Adónis

Jaký je význam slova Adónis? Co to znamená?

Adónis je bájná postava, údajný syn kyperského krále a jeho dcery. Princezna Myrrha se nechovala dostatečně uctivě k bohyni Afroditě, která ji odsoudila k zamilování se do vlastního otce. Opilého otce svedla a ten ji za to chtěl zabít. Bohyně Myrrhu proměnila ve strom. Když ho král chtěl porazit, z kmene vypadl chlapec Adónis.
Bohyně Afrodita ho dala do výchovy Persefoně, manželce krále podsvětí. Persefoné se do krásného chlapce zamilovala a odmítla se o něj dělit s Afroditou jako o milence. Soud stanovil, že Adónis stráví s každou bohyní třetinu roku a zbývající třetinu má na odpočinek. Afrodité Adónise okouzlila, aby s ní strávil i tuto část roku. Persefoné vznesla stížnost Bohu války Áreovi, Afroditinu milenci, který Adónise zabil. Zeus pak rozhodl, že mladík stráví podzim a zimu v podsvětí a jaro a léto s Afroditou. Je symbolem koloběhu života v přírodě.Kdo je to Adónis? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Adónis? Lidé, mytologie

Zaujala vás definice pojmu Adónis? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Revitalizace? Znáte pojem Proktitida? Znáte definici termínu Ragby? Vzpomenete si na definici slova Tenisový loket?

Klíčová slova: etymologie, wiki, vysvětlení, význam pojmu, Adónis, přesný výraz, odborný výraz, mytologie, mytologie, popis, původ slova, význam slova, lexikon, heslo, Adónis, wikipedie

Pojem Adónis je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat výraz Adónis na Google obrázcích

Hledat heslo Adónis ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Adónis ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Adónis na Google.cz

Najít pojem Adónis v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Adónis například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Co znamená Adónis? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Adónis? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Adónis? Definice pojmu Adónis patří do sekce Mytologie

Kategorie mytologie, anděl, adónis, ilustrační obrázek

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, text, termín, pojem kupříkladu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Mytologie.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.