Kdo je to?
Kdo je to, byl Adónis? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Adónis? Lidé, mytologie

Kdo je to Adónis?

Co znamená a jaký je význam slova Adónis?

Adónis je bájná postava, údajný syn kyperského krále a jeho dcery. Princezna Myrrha se nechovala dostatečně uctivě k bohyni Afroditě, která ji odsoudila k zamilování se do vlastního otce. Opilého otce svedla a ten ji za to chtěl zabít. Bohyně Myrrhu proměnila ve strom. Když ho král chtěl porazit, z kmene vypadl chlapec Adónis.
Bohyně Afrodita ho dala do výchovy Persefoně, manželce krále podsvětí. Persefoné se do krásného chlapce zamilovala a odmítla se o něj dělit s Afroditou jako o milence. Soud stanovil, že Adónis stráví s každou bohyní třetinu roku a zbývající třetinu má na odpočinek. Afrodité Adónise okouzlila, aby s ní strávil i tuto část roku. Persefoné vznesla stížnost Bohu války Áreovi, Afroditinu milenci, který Adónise zabil. Zeus pak rozhodl, že mladík stráví podzim a zimu v podsvětí a jaro a léto s Afroditou. Je symbolem koloběhu života v přírodě.Kdo je to, byl Adónis? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Adónis? Lidé, mytologie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Adónis? s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu ROM? Pamatujete si definici pojmu Sieg Heil? Znáte definici termínu Afebrilní? Vzpomněli byste si co znamená slovo Sociologie?

Klíčová slova: význam pojmu, informace, formulace, heslo, vysvětlení, kdo to je, wiki, definice, synonymum, přesný význam, odborný výraz, mytologie, pojem, kdo je Adónis?, co znamená, slovo

Pojem Adónis je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Adónis

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adónis ve Wikimedia Commons

Najít heslo Adónis ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Adónis ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Adónis ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Adónis například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Vysvětlení významu slova Adónis, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Adónis? Kdo to byl Adónis? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Adónis? Definice pojmu Adónis je v kategorii mytologie. Text vytvořen pro server Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete také vyzkoušet hledat pojem, definici, text, výraz dejme tomu např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Adónis i jinde než v sekci než v mytologie.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.