Kdo je to?
Kdo byl Svatý Václav? Životopis Svatý Václav, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Svatý Václav?

Kdo to byl Svatý Václav? Stručný životopis

Kníže Václav, později po svém svatořečení označovaný jako svatý, je patronem českých zemí. Byla to skutečná historická osobnost z rodu Přemyslovců. O životě sv. Václava toho příliš mnoho nevíme, údaje v církevních legendách z větší části neodpovídají skutečnosti. Jeho babičkou byla sv. Ludmila, za matku je považována Drahomíra. Obecně se má za to, že Václav byl zbožný a podporoval křesťanství - na Pražském hradě založil kostel sv. Víta (na místě dnešní katedrály). Václav byl zavražděn nájemnými vrahy ve staré Boleslavi. Za zločinem stál jeho bratr Boleslav, Václavův následovník na knížecím stolci. Lebka sv. Václava se nachází v katedrále sv. Víta na Pražském hradě.Kdo byl Svatý Václav? Životopis Svatý Václav, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní informace o osobě Svatý Václav

Národnost: česká
Datum narození: 907?
Místo narození: ?
Datum úmrtí: 28.9.935, lze nalézt i údaj o roce 929

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Svatý Václav? s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je NATO? Víte, co je to Deficit? Rozumíte pojmu Amonium? Rozumíte pojmu Dividenda?

Klíčová slova: význam slova, pojem, co je to Svatý Václav?, termín, slovo, definice, synonymum, informace, vysvětlení, popis, co znamená, Svatý Václav, lexikon, kdo je Svatý Václav?, přesný význam, odborný výraz

Pojem Svatý Václav je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat slovo Svatý Václav ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Svatý Václav ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Svatý Václav ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Svatý Václav ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Svatý Václav například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Svatý Václav? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Svatý Václav? Kdo to byl Svatý Václav? Kdy se narodil Svatý Václav? Kde se narodil Svatý Václav? Kdy zemřel Svatý Václav? Svatý Václav je v sekci panovníci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Svatý Václav dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Svatý Václav i v jiné kategorii než je panovníci.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.