Kdo je to?
Kdo byl Svatý Václav? Životopis Svatý Václav, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Svatý Václav?

Kdo to byl Svatý Václav? Stručný životopis

Kníže Václav, později po svém svatořečení označovaný jako svatý, je patronem českých zemí. Byla to skutečná historická osobnost z rodu Přemyslovců. O životě sv. Václava toho příliš mnoho nevíme, údaje v církevních legendách z větší části neodpovídají skutečnosti. Jeho babičkou byla sv. Ludmila, za matku je považována Drahomíra. Obecně se má za to, že Václav byl zbožný a podporoval křesťanství - na Pražském hradě založil kostel sv. Víta (na místě dnešní katedrály). Václav byl zavražděn nájemnými vrahy ve staré Boleslavi. Za zločinem stál jeho bratr Boleslav, Václavův následovník na knížecím stolci. Lebka sv. Václava se nachází v katedrále sv. Víta na Pražském hradě.Kdo byl Svatý Václav? Životopis Svatý Václav, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní informace o osobě Svatý Václav

Národnost: česká
Datum narození: 907?
Místo narození: ?
Datum úmrtí: 28.9.935, lze nalézt i údaj o roce 929

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Svatý Václav sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je NATO? Pamatujete si definici pojmu Lutein? Rozumíte pojmu Amonium? Vzpomněli byste si co znamená slovo Krajní pravice?

Klíčová slova: přesný výraz, termín, informace, co znamená, význam, wiki, etymologie, původ slova, lexikon, Svatý Václav, přesný význam, heslo, panovníci, odborný výraz, pojem, kdo je Svatý Václav?

Pojem Svatý Václav je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Svatý Václav v následujících vyhledávačích

Hledat pojem Svatý Václav v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Svatý Václav ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Svatý Václav ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Svatý Václav ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Svatý Václav například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Biografie, životopis, kdo je to Svatý Václav?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Svatý Václav? Kdo to byl Svatý Václav? Kdy se narodil Svatý Václav? Kde se narodil Svatý Václav? Kdy zemřel Svatý Václav? Svatý Václav patří do sekce panovníci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Svatý Václav kupř. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Svatý Václav i v jiné kategorii než je panovníci.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.