Kdo je to?
Kdo byla Ingrid Bergman? Životopis Ingrid Bergman, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo byla Ingrid Bergman?

Kdo byla Ingrid Bergman? Životopis, informace, biografie, herectví

Ingrid Bergman byla americko-švédská filmová a divadelní herečka, která je považována za jednu z nejlepších hereček všech dob. Byla držitelkou tří Oskarů i několika dalších cen a dle Amerického filmového institutu je čtvrtou nejlepší herečkou v historii amerického filmu.
Ingrid Bergman se narodila se 29. srpna 1915 ve švédském Stockholmu. Oba její rodiče byli umělci a ona tak nejprve vyrůstala v tvůrčím prostředí. Její matka zemřela, když jí byli pouhé tři roky, otec pak zemřel na rakovinu v jejích 12 letech. Ingrid poté vyrůstala u svého strýce a vystudovala hereckou školu Královského dramatického divadla ve Stockholmu. Svou hereckou kariéru zahájila ve 30. letech 20. století ve švédských filmech. Průlomovou roli dostala ve filmu Intermezzo z roku 1936, kde hrála klavíristku, která se zamiluje do slavného houslisty. Její úspěch na domácím poli brzy upoutal pozornost Hollywoodu a v roce 1939 podepsala smlouvu s producentem Davidem O. Selznickem. Natočila americkou variantu filmu Intermezzo, která slavila úspěch, ale rozhodla se vrátit zpět do Švédska. Zanedlouho se ale s manželem a dcerou do Ameriky vrátila kvůli rostoucímu válečnému napětí v Evropě.
V roce 1942 ztvárnila roli Ilsy Lundové ve filmu Casablanca, která z ní udělala prvotřídní hvězdu. V témže roce také získala americké občanství a její kariéra nabrala na obrátkách. V následujících letech spolupracovala s nejvýznamnějšími hollywoodskými režiséry a herci. Svého prvního Oscara za nejlepší ženský herecký výkon získala v roce 1944 za roli ve filmu Plynové lampy a druhého v roce 1957 za film Anastázie. Třetího Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli získala v roce 1975 za roli ve filmu Vražda v Orient expresu.
Bergmanové osobní život byl často předmětem zájmu médií. V roce 1950 způsobila skandál, když opustila manžela a malou dceru a začala žít s italským režisérem Robertem Rossellinim, s nímž později měla tři děti. Navzdory kontroverzím a odsouzení amerického publika pokračovala v práci, natočila několik filmů a zářila také na divadelních prknech. O několik let později se rozvedla a znovu provdala. Zemřela 29. srpna 1982 v den svých 67. narozenin po boji s rakovinou prsu.Kdo byla Ingrid Bergman? Životopis Ingrid Bergman, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Ingrid Bergman

Národnost: americká, švédská
Datum narození: 29.8.1915
Místo narození: Stockholm, Švédsko
Datum úmrtí: 29.8.1982

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ingrid Bergman s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Airsoft? Znáte pojem Krov? Znáte definici termínu Slinutá dlažba? Vzpomenete si na definici slova Lidová slovesnost?

Klíčová slova: národnost, wiki, život, wikipedie, místo narození, herectví, kdo to je, zajímavosti, popis, datum narození, osobnosti, vysvětlení, informace, národnost, Ingrid Bergman, kde se narodila Ingrid Bergman?

Pojem Ingrid Bergman je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Ingrid Bergman lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Ingrid Bergman na Google obrázcích

Zkusit najít Ingrid Bergman ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Ingrid Bergman v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ingrid Bergman ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Ingrid Bergman ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ingrid Bergman například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Životopis, kdo je Ingrid Bergman? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byla Ingrid Bergman? Kdy se narodila Ingrid Bergman? Kde se narodila Ingrid Bergman? Kdy zemřela Ingrid Bergman? Ingrid Bergman je v kategorii Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Ingrid Bergman dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ingrid Bergman i v jiné kategorii než je herectví.