Kdo je to?
Kdo je to Radioamatér? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Radioamatér? Lidé, záliby

Radioamatér

Jaký je význam slova Radioamatér? Co to znamená?

Radioamatéři jsou nadšenci do světa rádiové komunikace a technologií. Tito lidé mají většinou licenci pro provozování amatérského rádiového vysílání.
Mezi základní dovednosti radioamatéra patří schopnost provozovat rádiovou komunikaci v různých frekvenčních pásmech, rozumět radiotechnice a elektronice, a také znát pravidla a regulace amatérského rádiového provozu. Musí být schopen sestavit a nastavit rádiový vysílací systém, dekódovat digitální signály a zacházet s anténami. Radioamatéři jsou významnou součástí nouzové komunikace, neboť jejich schopnosti mohou být klíčové v případě výpadku komerčních komunikačních sítí.
K vybavení radioamatéra patří rádiový vysílač a přijímač, anténa, zdroj energie a různé další přídavné zařízení. Moderní technologie umožňují komunikaci na vzdálenost stovky až tisíce kilometrů, a to jak hlasově, tak i pomocí digitálního přenosu dat.
Historie radioamatérů sahá až do konce 19. století, kdy se amatérští operátoři začali podílet na rozvoji radiokomunikace. Mezi nejúspěšnější radioamatéry v historii patří Hiram Percy Maxim, zakladatel amerického Amerického národního svazu radioamatérů (ARRL), a také Joe Taylor, který získal Nobelovu cenu za fyziku za svou práci na objevu pulsarů.
Česká republika má svou skvělou historii v oblasti radioamatérské komunity. V poslední době zaznamenal významný úspěch také český radioamatérský klub OK1KIR, který se umístil na prvním místě v soutěži IARU Region 1 VHF/UHF.
Radioamatéři také často dosahují zajímavých rekordů, jako je komunikace s nejbližším i nejvzdálenějším bodem na Zemi, nebo provádění rádiových spojení přes Měsíc.Kdo je to Radioamatér? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Radioamatér? Lidé, záliby

Zaujalo vás slovo, termín Radioamatér? Potom se podělte s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Hypotonický nápoj? Znáte termín Piloxing? Víte, co je to Umělý spánek? Víte, co je to Ampér?

Klíčová slova: význam slova, přesný výraz, wikipedie, odborný výraz, význam pojmu, formulace, termín, definice, heslo, vysvětlení, informace, původ slova, záliby, synonymum, pojem, přesný výraz

Pojem Radioamatér je v kategorii Záliby, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít frázi Radioamatér ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Radioamatér ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Radioamatér na Youtube

Najít slovo Radioamatér ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Radioamatér v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Radioamatér například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Co znamená Radioamatér? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Radioamatér? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Radioamatér? Definice pojmu Radioamatér se nachází v kategorii Záliby

Kategorie záliby, karetní hra, radioamatér, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pokuste se také najít informace výraz, slovo, definici, termín třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Radioamatér i v jiných kategoriích (než záliby).