Kdo je to?
Kdo je Mike Gartner? Životopis Mike Gartner, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Mike Gartner

Kdo je Mike Gartner? Životopis, informace, biografie, sport

Michael Alfred Gartner je bývalý kanadský profesionální hokejista, trenér a jeden z nejlepších hráčů v historii hokeje. Gartner se narodil v Ottawě. V dětství začal s ledním hokejem a teprve v 15 letech debutoval mezi muži za tým St. Catharines Black Hawks (1975-1976). Následně působil v týmech Niagara Falls Flyers (1976-1978) a Cincinnati Stingers (1978-1979). V Cincinnati hrál po boku legendárního Marka Messiera.
Díky skvělým výkonům si jej ze Cincinnati vyhlídl klub Washington Capitals z NHL, kam přestoupil v roce 1979. Ve Washingtonu následně hrál v letech 1979-1988. V polovině sezóny 1988-1989 byl vyměněn do týmu Minnesota North Star, kde hrál během roku 1989. V polovině sezóny 1989-1990 zamířil do New Yorku Rangers. V New Yorku hrál Gartner v letech 1990-1993. Začátkem roku 1994 byl opět vyměněn, tentokrát do kanadského týmu Toronto Maple Leafs (1994-1996). Jeho poslední angažmá bylo v klubu Phoenix Coyotes, kde odehrál své poslední 2 sezóny (1996-1998).
Jen v NHL odehrál Gartner během své kariéry úctyhodných 19 sezón. Ještě jako hráč zastával v letech 1993-1998 funkci prezidenta Hráčské asociace.
Je držitelem několika rekordů NHL. 3x se během dovednostních soutěží na All-Star Game stal nejrychlejším bruslařem (1991, 1993, 1996) a v 17 sezonách vsítil 30 a více branek.
Gartner byl také reprezentantem Kanady. Z Mistrovství světa juniorů 1978 si přivezl bronz. Poté reprezentoval Kanadu mezi muži. Bronzovou medaili má i z Mistrovství světa 1982, 1983. Zlatou medaili s týmem vybojoval v Kanadském poháru v letech 1984 a 1987.
Během hráčské kariéry nosil na dresu číslo 11, které Washington Capitals v roce 2008 vyřadil.
Od roku 2001 patří do Hokejové síně slávy a v roce 2017 byl při výročí 100 let NHL vybrán jako jeden ze 100 nejlepších hráčů v historii soutěže.
Mike Gartner je ženatý a má 2 syny (Joshua, Dylan) a 1 dceru (Natalie). Jeho syn Joshua hraje lední hokej na pozici brankáře.Kdo je Mike Gartner? Životopis Mike Gartner, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Mike Gartner

Národnost: kanadská
Datum narození: 29. 10. 1959
Místo narození: Ottawa, Ontario, Kanada

Líbí se stručný životopis s osobou Mike Gartner? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Charakter? Víte, co je to Otka? Znáte pojem Inzulín? Rozumíte pojmu Polyfázový spánek?

Klíčová slova: zajímavosti, život, narození, popis, místo narození, národnost, životopis, Mike Gartner, kdy se narodil Mike Gartner?, vysvětlení, sport, wiki, informace, datum narození, kdo je Mike Gartner?, sport

Pojem Mike Gartner je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Mike Gartner

Hledat videa s názvem Mike Gartner na Youtube

Zkusit najít Mike Gartner ve Wikipedii

Vyhledat termín Mike Gartner ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Mike Gartner v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat výraz Mike Gartner ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Mike Gartner například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Životopis, kdo je Mike Gartner? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Mike Gartner? Kdy se narodil Mike Gartner? Kde se narodil Mike Gartner? Mike Gartner patří do kategorie Sport

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Mike Gartner dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mike Gartner i v jiné kategorii než je sport.