Kdo je to?
Kdo byl Alan Rickman? Životopis Alan Rickman, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Alan Rickman?

Kdo byl Alan Rickman? Životopis, informace, biografie, herectví

Alan Rickman byl herec, který se původně chtěl stát grafikem. Uměleckou grafiku i vystudoval. Po několika letech práce grafika studoval na Královské akademii dramatických umění a začal se plně věnovat herectví. Byl úspěšný a objevil se v televizních, divadelních i rozhlasových rolích. Byl členem Královské shakespearovské společnosti, hrál na Broadwayi a získal řadu ocenění.
Ve filmu se Alan Rickman proslavil zvláště rolemi padouchů, např. ve Smrtonosné pasti, Robinu Hoodovi a nově i ve filmech o Harry Poterrovi. Objevil se i v několika dramatech a komediích., přesto jeho hlavním působištěm bylo stále divadlo. Herec podlehl onemocnění rakovinou.Kdo byl Alan Rickman? Životopis Alan Rickman, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Alan Rickman

Národnost: britská
Datum narození: 21. února 1946
Místo narození: Hammersmith
Datum úmrtí: 14. ledna 2016

Zaujala vás biografie osobnosti Alan Rickman? Potom se podělte s blízkými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Zvratné zájmeno? Víte co je Pořekadlo? Víte, co je to Pracharanda? Vzpomněli byste si co označuje výraz Informace?

Klíčová slova: životopis, herectví, národnost, osobnost, lexikon, biografie, národnost, kde se narodil Alan Rickman?, osobnosti, wikipedie, popis, informace, Alan Rickman, vysvětlení, datum úmrtí, datum narození

Pojem Alan Rickman je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Alan Rickman zkuste tyto odkazy

Hledat slovo Alan Rickman ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Alan Rickman ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Alan Rickman na Google.cz

Hledat heslo Alan Rickman ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Alan Rickman ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alan Rickman například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alan Rickman

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Alan Rickman? Kdy se narodil Alan Rickman? Kde se narodil Alan Rickman? Kdy zemřel Alan Rickman? Alan Rickman je v sekci Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Alan Rickman řekněme například v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alan Rickman i v jiné kategorii než je herectví.