Kdo je to?
Kdo byl Alan Rickman? Životopis Alan Rickman, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Alan Rickman?

Kdo to byl Alan Rickman? Stručný životopis

Alan Rickman byl herec, který se původně chtěl stát grafikem. Uměleckou grafiku i vystudoval. Po několika letech práce grafika studoval na Královské akademii dramatických umění a začal se plně věnovat herectví. Byl úspěšný a objevil se v televizních, divadelních i rozhlasových rolích. Byl členem Královské shakespearovské společnosti, hrál na Broadwayi a získal řadu ocenění.
Ve filmu se Alan Rickman proslavil zvláště rolemi padouchů, např. ve Smrtonosné pasti, Robinu Hoodovi a nově i ve filmech o Harry Poterrovi. Objevil se i v několika dramatech a komediích., přesto jeho hlavním působištěm bylo stále divadlo. Herec podlehl onemocnění rakovinou.Kdo byl Alan Rickman? Životopis Alan Rickman, slavní lidé, osobnosti z herectví

Základní údaje o osobě Alan Rickman

Národnost: britská
Datum narození: 21. února 1946
Místo narození: Hammersmith
Datum úmrtí: 14. ledna 2016

Zaujala vás biografie osobnosti Alan Rickman? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Patio? Víte, co je to HORECA? Víte, co je to Erytrocyty? Rozumíte pojmu Mantra?

Klíčová slova: synonymum, informace, co je to Alan Rickman?, Alan Rickman, kdo je Alan Rickman?, herectví, vysvětlení, termín, kdo to je, popis, popis, heslo, lexikon, wiki, význam pojmu, odborný výraz

Pojem Alan Rickman je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat termín Alan Rickman na Google.cz

Najít slovo Alan Rickman ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Alan Rickman ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Alan Rickman ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Alan Rickman například ve Wikipedii, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alan Rickman

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Alan Rickman? Kdo to byl Alan Rickman? Kdy se narodil Alan Rickman? Kde se narodil Alan Rickman? Kdy zemřel Alan Rickman? Alan Rickman se nachází v sekci herectví. Sepsáno redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Alan Rickman dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alan Rickman i v jiné kategorii než je herectví.