Kdo je to?
Kdo byl Alan Rickman? Životopis Alan Rickman, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Alan Rickman?

Kdo byl Alan Rickman? Životopis, informace, biografie, herectví

Alan Rickman byl herec, který se původně chtěl stát grafikem. Uměleckou grafiku i vystudoval. Po několika letech práce grafika studoval na Královské akademii dramatických umění a začal se plně věnovat herectví. Byl úspěšný a objevil se v televizních, divadelních i rozhlasových rolích. Byl členem Královské shakespearovské společnosti, hrál na Broadwayi a získal řadu ocenění.
Ve filmu se Alan Rickman proslavil zvláště rolemi padouchů, např. ve Smrtonosné pasti, Robinu Hoodovi a nově i ve filmech o Harry Poterrovi. Objevil se i v několika dramatech a komediích., přesto jeho hlavním působištěm bylo stále divadlo. Herec podlehl onemocnění rakovinou.Kdo byl Alan Rickman? Životopis Alan Rickman, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Alan Rickman

Národnost: britská
Datum narození: 21. února 1946
Místo narození: Hammersmith
Datum úmrtí: 14. ledna 2016

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Alan Rickman sdílet s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Zvratné zájmeno? Znáte pojem Paragliding? Víte, co je to Grafomanie? Vzpomenete si na definici slova Operační paměť?

Klíčová slova: biografie, národnost, informace, Alan Rickman, popis, narození, zajímavosti, wiki, život, kdo je Alan Rickman?, herectví, kdo to je, osobnosti, Alan Rickman, osobnost, herectví

Pojem Alan Rickman je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Alan Rickman

Vyhledat výraz Alan Rickman ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Alan Rickman ve vyhledávači Yandex

Najít termín Alan Rickman na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Alan Rickman ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Alan Rickman v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Alan Rickman například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alan Rickman

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Alan Rickman? Kdy se narodil Alan Rickman? Kde se narodil Alan Rickman? Kdy zemřel Alan Rickman? Alan Rickman je v kategorii Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Alan Rickman řekněme v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alan Rickman i v jiné kategorii než je herectví.