Kdo je to?
Kdo byl Alan Rickman? Životopis Alan Rickman, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Alan Rickman?

Kdo byl Alan Rickman? Životopis, informace, biografie, herectví

Alan Rickman byl herec, který se původně chtěl stát grafikem. Uměleckou grafiku i vystudoval. Po několika letech práce grafika studoval na Královské akademii dramatických umění a začal se plně věnovat herectví. Byl úspěšný a objevil se v televizních, divadelních i rozhlasových rolích. Byl členem Královské shakespearovské společnosti, hrál na Broadwayi a získal řadu ocenění.
Ve filmu se Alan Rickman proslavil zvláště rolemi padouchů, např. ve Smrtonosné pasti, Robinu Hoodovi a nově i ve filmech o Harry Poterrovi. Objevil se i v několika dramatech a komediích., přesto jeho hlavním působištěm bylo stále divadlo. Herec podlehl onemocnění rakovinou.Kdo byl Alan Rickman? Životopis Alan Rickman, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Alan Rickman

Národnost: britská
Datum narození: 21. února 1946
Místo narození: Hammersmith
Datum úmrtí: 14. ledna 2016

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Alan Rickman s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Zvratné zájmeno? Znáte definici termínu Zubní váček? Víte, co je to Charakter? Pamatujete si definici pojmu Ultimátum?

Klíčová slova: popis, nežijící, kdy se narodil Alan Rickman?, národnost, wikipedie, vysvětlení, Kdy zemřel Alan Rickman, životopis, lexikon, biografie, život, herectví, informace, místo narození, národnost, osobnosti

Pojem Alan Rickman je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Alan Rickman

Hledat pojem Alan Rickman ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Alan Rickman ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Alan Rickman na Google.cz

Zkusit najít výraz Alan Rickman ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Alan Rickman například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Alan Rickman? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Alan Rickman? Kdy se narodil Alan Rickman? Kde se narodil Alan Rickman? Kdy zemřel Alan Rickman? Alan Rickman se nachází v sekci Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Doporučujeme zkusit nalézt osobnost, osobu, člověka Alan Rickman kupříkladu v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alan Rickman i v jiné kategorii než je herectví.