Kdo je to?
Kdo byl Alan Rickman? Životopis Alan Rickman, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Alan Rickman

Kdo byl Alan Rickman? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Alan Rickman byl herec, který se původně chtěl stát grafikem. Uměleckou grafiku i vystudoval. Po několika letech práce grafika studoval na Královské akademii dramatických umění a začal se plně věnovat herectví. Byl úspěšný a objevil se v televizních, divadelních i rozhlasových rolích. Byl členem Královské shakespearovské společnosti, hrál na Broadwayi a získal řadu ocenění.
Ve filmu se Alan Rickman proslavil zvláště rolemi padouchů, např. ve Smrtonosné pasti, Robinu Hoodovi a nově i ve filmech o Harry Poterrovi. Objevil se i v několika dramatech a komediích., přesto jeho hlavním působištěm bylo stále divadlo. Herec podlehl onemocnění rakovinou.Kdo byl Alan Rickman? Životopis Alan Rickman, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Alan Rickman

Národnost: britská
Datum narození: 21. února 1946
Místo narození: Hammersmith
Datum úmrtí: 14. ledna 2016

Líbí se stručný životopis s osobou Alan Rickman? Pak se podělte s dalšími lidmi na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo MWh? Vzpomněli byste si co označuje výraz Lejch? Víte, co je to Karnitin? Znáte termín Hvězda?

Klíčová slova: kdo to je, datum úmrtí, národnost, herectví, informace, Alan Rickman, osobnost, národnost, datum narození, wikipedie, Alan Rickman, kde se narodil Alan Rickman?, lexikon, osobnosti, zajímavosti, popis

Pojem Alan Rickman je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít pojem Alan Rickman ve Wikislovníku

Zkusit najít Alan Rickman ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Alan Rickman na Google.cz

Najít termín Alan Rickman ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Alan Rickman ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Alan Rickman například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Alan Rickman?

Nyní již víte Kdo byl Alan Rickman? Kdy se narodil Alan Rickman? Kde se narodil Alan Rickman? Kdy zemřel Alan Rickman? Alan Rickman se nachází v sekci Herectví

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Alan Rickman řekněme třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alan Rickman i v jiné kategorii než je herectví.