Kdo je to?
Kdo je to Permoník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Permoník? Lidé, mytologie

Permoník

Co znamená a jaký je význam slova Permoník?

Permoník bylo označení pro bytost démonické povahy, která žila v dolech a hlídala je. Pojmenování pochází z němčiny, v překladu znamená důlní mužíček. Permoník má velkou hlavu, krátké nohy a poměrně široký hrudník. Nosí hornické oblečení a v ruce mívá svítilnu.
Pokud ho horník zahlédl, mohl očekávat nešťastnou událost nebo nalezení drahých kovů. Kdo slyšel tyto bytosti pracovat, měl štěstí. Pro dobré vztahy s permoníky bylo nutné dodržovat hornické zvyklosti a nosit jim oběti.Kdo je to Permoník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Permoník? Lidé, mytologie

Zaujala vás definice slova Permoník? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Kombinované studium? Vzpomněli byste si na význam slova Lejch? Znáte pojem Iritace? Znáte definici termínu Separatismus?

Klíčová slova: wikipedie, význam, mytologie, význam pojmu, vysvětlení, přesný význam, popis, Permoník, lexikon, odborný výraz, pojem, synonymum, přesný výraz, mytologie, etymologie, termín

Pojem Permoník je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Permoník

Hledat heslo Permoník ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Permoník ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Permoník ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Permoník ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Permoník na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Permoník například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Permoník

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Permoník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Permoník? Definice pojmu Permoník je v kategorii Mytologie

Kategorie mytologie, Afrodité, permoník, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Aktuální informace lze většinou nalézt výraz,heslo, text, pojem dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než mytologie).