Kdo je to?
Kdo je to, byl Permoník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Permoník? Lidé, mytologie

Kdo je to Permoník?

Jaký je význam slova Permoník? Co to znamená?

Permoník bylo označení pro bytost démonické povahy, která žila v dolech a hlídala je. Pojmenování pochází z němčiny, v překladu znamená důlní mužíček. Permoník má velkou hlavu, krátké nohy a poměrně široký hrudník. Nosí hornické oblečení a v ruce mívá svítilnu.
Pokud ho horník zahlédl, mohl očekávat nešťastnou událost nebo nalezení drahých kovů. Kdo slyšel tyto bytosti pracovat, měl štěstí. Pro dobré vztahy s permoníky bylo nutné dodržovat hornické zvyklosti a nosit jim oběti.Kdo je to, byl Permoník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Permoník? Lidé, mytologie

Tento text (Permoník) můžete sdílet se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Digitalizace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Logistika? Znáte pojem Balada? Víte co je Normalizace?

Klíčová slova: kdo to je, co znamená, odborný výraz, význam slova, definice, synonymum, Permoník, význam, přesný výraz, vysvětlení, slovo, termín, formulace, pojem, přesný význam, popis

Pojem Permoník je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Permoník na Youtube

Najít pojem Permoník ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Permoník v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Permoník ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Permoník například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Vysvětlení významu slova Permoník, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Permoník? Kdo to byl Permoník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Permoník? Definice pojmu Permoník je v kategorii mytologie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste též hledat pojem, slovo, termín, výraz řekněme například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Permoník i v jiné sekci než v mytologie.