Kdo je to?
Kdo je to, byl Permoník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Permoník? Lidé, mytologie

Kdo je to Permoník?

Jaký je význam slova Permoník? Co to znamená?

Permoník bylo označení pro bytost démonické povahy, která žila v dolech a hlídala je. Pojmenování pochází z němčiny, v překladu znamená důlní mužíček. Permoník má velkou hlavu, krátké nohy a poměrně široký hrudník. Nosí hornické oblečení a v ruce mívá svítilnu.
Pokud ho horník zahlédl, mohl očekávat nešťastnou událost nebo nalezení drahých kovů. Kdo slyšel tyto bytosti pracovat, měl štěstí. Pro dobré vztahy s permoníky bylo nutné dodržovat hornické zvyklosti a nosit jim oběti.Kdo je to, byl Permoník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Permoník? Lidé, mytologie

Sdílejte tuto stránku se slovem Permoník s přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Avokádo? Pamatujete si definici pojmu Výklad? Znáte pojem Syntaktická chyba? Vzpomněli byste si co znamená slovo Pravý úhel?

Klíčová slova: co znamená, synonymum, mytologie, termín, co je to Permoník?, informace, význam, kdo je Permoník?, význam pojmu, odborný výraz, popis, slovo, přesný výraz, heslo, pojem, wiki

Pojem Permoník je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít frázi Permoník ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Permoník ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Permoník ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Permoník na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Permoník například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Permoník

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Permoník? Kdo to byl Permoník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Permoník? Definice pojmu Permoník je v kategorii mytologie. Text napsán pro Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se také najít výraz, heslo, text, pojem třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než mytologie.