Kdo je to?
Kdo je Petr Bende? Životopis Petr Bende, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Petr Bende

Kdo je Petr Bende? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Petr Bende je český zpěvák a hudebník, který se narodil v malé moravské vesničce Újezdě u Rosic. Jeho hudební kariéra se začala rozvíjet již v raném věku, kdy začal hrát na klavír a zpívat v místním sboru. Ke svým pátým narozeninám dostal bicí soupravu.
Po vzoru svého otce, který byl profesionálním muzikantem, se rozhodl věnovat hudbě plně a začal studovat hudební vědu na pražské konzervatoři. Taktéž absolvoval osm ročníků ZUŠ ve Velké Bíteši v oborech hudební teorie, klavír a orchestrální hra.
Jeho kariéra začala ve 13 letech, kdy uspěl v konkurzu na bubeníka ve skupině Svěrák 3. Během svého studia získal řadu ocenění v hudebních soutěžích a začal se objevovat na pódiích po celé České republice. Kromě jiného věnoval také mnoho pozornosti svému projektu, kapele Petr Bende band. Cestu k veřejnosti a posluchačům si našel v roce 1996 jako vítěz v soutěži Zlín talent v kategorii zpěvák. O rok později působil jako technik na tour Janka Ledeckého Na křídlech Pegasů, kde připravoval kytary a bicí. Byl finalistou Mladé písně Jihlava 2000, finalistou Porty 1900 – 2000, účastníkem Zahrady 1999 – 2000 a v roce 2002 zvítězil v soutěži hudebních skupin Mohelnice.
Z Petra se stal skladatel, multiinstrumentalista a textař, který naprosto propadl hudbě.
V roce 2000 se Bende rozhodl vydat svou první sólovou desku, která byla okamžitě úspěšná a získala řadu pozitivních recenzí. Od té doby vydal několik dalších alb, která byla mezi posluchači stejně oblíbená a úspěšná. Mezi jeho nejznámější písničky patří Nad horú svitá, Anděl perutí mách a Zaklínám své moře.
V roce 2005 se účastnil druhé řady soutěže Česko hledá Superstar, kde skončil na druhém místě.
Petr Bende spolupracuje s filmovými tvůrci a věnuje se skládání hudby pro filmy. Jeho hudba byla použita v několika českých filmech a byla velmi dobře přijata kritiky i publikem.
Kromě skládání hudby si dokonce občas zahraje roli Hamleta v Shakespearově stejnojmenné hře.
Bende je také velmi aktivní v charitativní práci a často vystupuje na benefičních akcích po celé České republice.
2. června 2008 se oženil s přítelkyní Zuzanou Hanačíkovou, se kterou se mu v roce 2009 narodil syn Matyas.
V současnosti žije Bende v Praze se svou rodinou a stále působí jako aktivní hudebník a zpěvák, který přináší radost a inspiraci svým fanouškům.Kdo je Petr Bende? Životopis Petr Bende, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Petr Bende

Národnost: česká
Datum narození: 8. srpna 1977
Místo narození: Ivančice

Líbí se stručný životopis s osobou Petr Bende? Pak se podělte s ostatními na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Zápočet? Vzpomněli byste si na význam slova Parketa? Znáte pojem Anonymous? Znáte definici termínu Mikrobiologie?

Klíčová slova: národnost, datum narození, místo narození, popis, wiki, wikipedie, hudba, osobnost, Petr Bende, kde se narodil Petr Bende?, narození, kdo je Petr Bende?, život, zajímavosti, informace, osobnosti

Pojem Petr Bende je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít výraz Petr Bende ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Petr Bende na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Petr Bende na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Petr Bende ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Petr Bende ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Bende například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petr Bende

Teď už víte Kdo je to Petr Bende? Kdy se narodil Petr Bende? Kde se narodil Petr Bende? Petr Bende je v sekci Hudba

Kategorie hudba, skleněná kytara, petr Bende, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Petr Bende dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Bende i v jiné kategorii než je hudba.