Kdo je to?
Kdo je to, byl Rusalka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rusalka? Lidé, mytologie

Kdo je to Rusalka?

Jaký je význam slova Rusalka? Co to znamená?

Rusalka je název pro vodního démona ženského pohlaví. Vyskytuje se především v lidové slovesnosti a mytologii Slovanů. Rusalky v bájesloví vystřídaly víly. Pro rusalky jsou typické dlouhé vlasy, které představují nadpřirozenou moc.
Rusalky často škodily lidem, například česáním vlasů mohly způsobit povodeň. Měly být dušemi mladých dívek, které zemřely v nízkém věku – buď sebevraždou, nebo se utopily.Kdo je to, byl Rusalka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rusalka? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Rusalka s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Kaolin? Vzpomenete si na definici slova MeToo? Pamatujete si definici pojmu Wrestling? Vzpomněli byste si na význam slova Výsečník?

Klíčová slova: slovo, původ slova, heslo, popis, význam slova, přesný význam, etymologie, formulace, pojem, co znamená, popis, kdo to je, vysvětlení, co je to Rusalka?, mytologie, význam

Pojem Rusalka je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít slovo Rusalka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Rusalka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Rusalka ve Wikipedii

Vyhledat termín Rusalka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Rusalka například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Co znamená Rusalka? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Rusalka? Kdo to byl Rusalka? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rusalka? Definice pojmu Rusalka se nachází v kategorii mytologie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se také najít výraz, slovo, definici, termín dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v mytologie.