Kdo je to?
Kdo je to Rusalka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Rusalka? Lidé, mytologie

Kdo je to Rusalka?

Co znamená a jaký je význam slova Rusalka?

Rusalka je název pro vodního démona ženského pohlaví. Vyskytuje se především v lidové slovesnosti a mytologii Slovanů. Rusalky v bájesloví vystřídaly víly. Pro rusalky jsou typické dlouhé vlasy, které představují nadpřirozenou moc.
Rusalky často škodily lidem, například česáním vlasů mohly způsobit povodeň. Měly být dušemi mladých dívek, které zemřely v nízkém věku – buď sebevraždou, nebo se utopily.Kdo je to Rusalka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Rusalka? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Rusalka s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Kaolin? Vzpomněli byste si co znamená slovo Didaktika? Pamatujete si definici pojmu Bílá neděle? Víte co je Andragogika?

Klíčová slova: popis, mytologie, význam, význam slova, pojem, význam pojmu, mytologie, etymologie, lexikon, vysvětlení, wiki, heslo, termín, slovo, Rusalka, wikipedie

Pojem Rusalka je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Rusalka

Zkusit najít výraz Rusalka v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Rusalka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Rusalka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Rusalka ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Rusalka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Rusalka například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Vysvětlení významu slova Rusalka, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Rusalka? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rusalka? Definice pojmu Rusalka se nachází v sekci Mytologie

Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též hledat informace pojem, definici, text, výrazřekněme v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie mytologie.