Kdo je to?
Kdo je to, byl Rusalka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rusalka? Lidé, mytologie

Kdo je to Rusalka?

Jaký je význam slova Rusalka? Co to znamená?

Rusalka je název pro vodního démona ženského pohlaví. Vyskytuje se především v lidové slovesnosti a mytologii Slovanů. Rusalky v bájesloví vystřídaly víly. Pro rusalky jsou typické dlouhé vlasy, které představují nadpřirozenou moc.
Rusalky často škodily lidem, například česáním vlasů mohly způsobit povodeň. Měly být dušemi mladých dívek, které zemřely v nízkém věku – buď sebevraždou, nebo se utopily.Kdo je to, byl Rusalka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rusalka? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Rusalka s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Dřevina? Vzpomenete si na definici slova Verš? Pamatujete si definici pojmu Chemtrails? Vzpomněli byste si na význam slova Fraška?

Klíčová slova: informace, odborný výraz, slovo, kdo je Rusalka?, význam pojmu, popis, co znamená, etymologie, termín, přesný význam, synonymum, wiki, heslo, význam slova, kdo to je, popis

Pojem Rusalka je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat výraz Rusalka ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Rusalka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Rusalka na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rusalka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Rusalka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Vysvětlení významu slova Rusalka, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Rusalka? Kdo to byl Rusalka? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rusalka? Definice pojmu Rusalka se nachází v sekci mytologie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete se pokusit také najít pojem, výraz, termín, heslo dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v mytologie.