Kdo je to?
Kdo je to, byl Bludička? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bludička? Lidé, mytologie

Kdo je to Bludička?

Jaký je význam slova Bludička? Co to znamená?

Bludička je označení pro bájnou postavu, která se vyskytuje v lidovém vyprávění ve všech zemích světa. Podnět k pojmenování nadpřirozené bytosti dala malá světélka, která bylo možno vidět v bažinách nebo močálech.
Bludičky působí především v nočních hodinách a jejich úkolem je zmást pocestné a zavést je mimo správnou cestu. Slované věřili, že se jedná o duše zemřelých dětí, popřípadě čarodějnic.Kdo je to, byl Bludička? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bludička? Lidé, mytologie

Tento text (Bludička) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Chirurgie? Vzpomenete si na definici slova Sfinga? Znáte definici termínu Šedý zákal? Vzpomněli byste si na význam slova Stavěcí klíč?

Klíčová slova: etymologie, co znamená, mytologie, pojem, kdo to je, heslo, slovo, formulace, význam pojmu, lexikon, odborný výraz, vysvětlení, přesný výraz, definice, co je to Bludička?, původ slova

Pojem Bludička je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít Bludička ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Bludička ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Bludička ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Bludička ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bludička například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Co znamená Bludička? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Bludička? Kdo to byl Bludička? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bludička? Definice pojmu Bludička je v sekci mytologie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pokuste se též vyhledat pojem, slovo, termín, výraz dejme tomu například na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Bludička i v jiné sekci než v mytologie.