Kdo je to?
Kdo je to, byl Bludička? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bludička? Lidé, mytologie

Kdo je to Bludička?

Jaký je význam slova Bludička? Co to znamená?

Bludička je označení pro bájnou postavu, která se vyskytuje v lidovém vyprávění ve všech zemích světa. Podnět k pojmenování nadpřirozené bytosti dala malá světélka, která bylo možno vidět v bažinách nebo močálech.
Bludičky působí především v nočních hodinách a jejich úkolem je zmást pocestné a zavést je mimo správnou cestu. Slované věřili, že se jedná o duše zemřelých dětí, popřípadě čarodějnic.Kdo je to, byl Bludička? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bludička? Lidé, mytologie

Líbí se vám definice kdo je to Bludička? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Cholera? Vzpomněli byste si na význam slova Etiologie? Znáte definici termínu Metaxa? Znáte definici termínu Mravnost?

Klíčová slova: původ slova, význam, pojem, heslo, význam slova, termín, mytologie, wiki, význam pojmu, slovo, co znamená, Bludička, vysvětlení, etymologie, popis, odborný výraz

Pojem Bludička je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít slovo Bludička ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Bludička ve Wikipedii

Najít výraz Bludička ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Bludička ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bludička například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Vysvětlení významu slova Bludička, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Bludička? Kdo to byl Bludička? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bludička? Definice pojmu Bludička je v kategorii mytologie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste též najít pojem, termín, výraz, heslo řekněme v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Bludička hledat i v jiných kategoriích (než mytologie).