Kdo je to?
Kdo je Natascha Kampusch? Životopis Natascha Kampusch, osobnosti, slavná žena z kategorie zločin

Natascha Kampusch

Kdo je Natascha Kampusch? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, zločin

Natascha Maria Kampuschová (něm. Kampusch) je Rakušanka, která byla v deseti letech unesena. O osm let později se ji podařilo utéct. Kampuschová se narodila v únoru 1988 ve Vídni. Vyrůstala na předměstí Vídně.
Když měla Kampuschová deset let, byla unesena při své cestě do školy. Stalo se tak 2. března 1998. Únoscem byl tehdy 35letý elektrotechnik Wolfgang Přiklopil, který Nataschu držel v uměle vytvořené kobce v suterénu svého domu. Přiklopilův dům se nacházel patnáct kilometrů od domu, kde žila Kampuschová.
V zajetí strávila Kampuschová osm let a několik měsíců, přesněji 3 096 dní. Během té doby ji Přiklopil opakovaně znásilňoval a chtěl z ní vychovat vlastní ženu a služku. Za sebemenší maličkost, kterou udělala a jemu se nelíbila, tak ji bil. Dával ji také malé porce jídla.
Nejprve trávila Natascha čas v malé místnosti o rozměrech 2,8 x 1,8 x 2,4 metru. Poté s ní Wolfgang komunikoval přes nainstalovaný intercom. Nakonec ji začal pouštět i do domu, kde musela vařit, uklízet a spát s ním v jedné posteli. Dokonce ji občas pustil i na zahradu a výjimečně ji bral s sebou do města. Podle Nataschi si u něj doma připadala jako v koncentračním táboře.
Dne 23. srpna 2006 se Kampuschové podařilo uniknout. Ten den venku umývala Přiklopilovo auto, když mu v tom někdo začal volat. Odešel několik metrů dál, aby hovor slyšel. Natascha využila příležitosti a brankou utekla k nejbližšímu dom, kde sousedka v důchodovém věku zavolala policii, která následně Nataschu ukryla na bezpečné místo.
Když Přiklopil zjistil, že je Natascha v rukou policie, spáchal raději sebevraždu skokem pod vídeňský rychlovlak.
V roce 2010 Kampuschová napsala autobiografii s názvem 3096 dní. Ve stejném roce začala moderovat vlastní talkshow pod názvem Natascha Kampusch trifft. O tři roky později vznikl televizní film 3096 dní: Příběh Nataschi Kampuschové (2013).
Příběh Kampuschové je jedním z nejznámějších v dějinách únosů. O svém zážitku přednáší na různých přednáškách.Kdo je Natascha Kampusch? Životopis Natascha Kampusch, osobnosti, slavná žena z kategorie zločin

Základní informace o osobě Natascha Kampusch

Národnost: rakouská
Datum narození: 17. 2. 1988
Místo narození: Vídeň, Rakousko

Líbí se stručný životopis s osobou Natascha Kampusch? Pak se podělte s přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Ergoterapie? Pamatujete si definici pojmu NFC? Pamatujete si definici pojmu Polníček? Vzpomněli byste si co znamená slovo Crack?

Klíčová slova: vysvětlení, kdo je Natascha Kampusch?, popis, zajímavosti, wiki, Natascha Kampusch, zločin, lexikon, životopis, národnost, kde se narodila Natascha Kampusch?, místo narození, datum narození, informace, kdy se narodila Natascha Kampusch?, wikipedie

Pojem Natascha Kampusch je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat pojem Natascha Kampusch ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Natascha Kampusch ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Natascha Kampusch na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Natascha Kampusch ve Wikislovníku

Hledat termín Natascha Kampusch na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Natascha Kampusch například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Natascha Kampusch?

Nyní již víte Kdo je to Natascha Kampusch? Kdy se narodila Natascha Kampusch? Kde se narodila Natascha Kampusch? Natascha Kampusch patří do kategorie Zločin

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Natascha Kampusch řekněme třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Natascha Kampusch i v jiné kategorii než je zločin.