Kdo je to?
Kdo je to, byl Paterník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Paterník? Lidé, historie

Kdo je to Paterník?

Jaký je význam slova Paterník? Co to znamená?

Paterník byl druh řemeslníka, který ručně vyráběl růžence. Těm se říkalo páteříky (Otčenáš – Pater noster), odtud název povolání. Růžence se vyráběly ze dřeva či rohoviny nebo ze vzácnějších materiálů, jako je jantar, perleť a slonovina.
Paterník nejčastěji zhotovoval jantarové růžence, u kterých se předpokládaly nadpřirozené schopnosti již v dobách před vnikem křesťanství. Surový jantar rozřezal řemeslník na kousky a s pomocí ručního soustruhu z něj vyrobil kuličky, které navlékal na šňůrky.Kdo je to, byl Paterník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Paterník? Lidé, historie

Tento text (Paterník) můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Celostní medicína? Rozumíte pojmu Světadíl? Vzpomněli byste si co označuje výraz Sokl? Znáte pojem Hraška?

Klíčová slova: heslo, kdo to je, kdo je Paterník?, odborný výraz, původ slova, informace, co je to Paterník?, pojem, wiki, formulace, Paterník, slovo, význam slova, vysvětlení, termín, popis

Pojem Paterník je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Paterník doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít výraz Paterník ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Paterník na Google.cz

Najít pojem Paterník ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Paterník na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Paterník například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Paterník, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Paterník? Kdo to byl Paterník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Paterník? Definice pojmu Paterník je v kategorii historie. Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se také najít výraz, heslo, text, pojem např. na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Paterník i jinde než v sekci než v historie.