Kdo je to?
Kdo je to, byl Paterník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Paterník? Lidé, historie

Kdo je to Paterník?

Jaký je význam slova Paterník? Co to znamená?

Paterník byl druh řemeslníka, který ručně vyráběl růžence. Těm se říkalo páteříky (Otčenáš – Pater noster), odtud název povolání. Růžence se vyráběly ze dřeva či rohoviny nebo ze vzácnějších materiálů, jako je jantar, perleť a slonovina.
Paterník nejčastěji zhotovoval jantarové růžence, u kterých se předpokládaly nadpřirozené schopnosti již v dobách před vnikem křesťanství. Surový jantar rozřezal řemeslník na kousky a s pomocí ručního soustruhu z něj vyrobil kuličky, které navlékal na šňůrky.Kdo je to, byl Paterník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Paterník? Lidé, historie

Sdílejte tuto stránku se slovem Paterník s přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Fraktál? Vzpomněli byste si co označuje výraz Blog? Vzpomněli byste si co označuje výraz Lapacho? Znáte termín Daňové přiznání?

Klíčová slova: definice, kdo to je, co je to Paterník?, Paterník, odborný výraz, kdo je Paterník?, etymologie, přesný význam, přesný výraz, informace, vysvětlení, popis, lexikon, termín, význam slova, význam

Pojem Paterník je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Paterník ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Paterník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Paterník ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Paterník na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Paterník například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Paterník

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Paterník? Kdo to byl Paterník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Paterník? Definice pojmu Paterník je v kategorii historie. Sepsáno redaktory Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se také najít výraz, definici, slovo, termín třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis. Jednotlivé výrazy mají často víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie historie.