Kdo je to?
Kdo je to, byl Archanděl Gabriel? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Archanděl Gabriel? Lidé, náboženství

Kdo je to Archanděl Gabriel?

Jaký je význam slova Archanděl Gabriel? Co to znamená?

Archanděl Gabriel je jedním z archandělů, se kterými se lze setkat jak v křesťanském náboženství, tak v judaismu i islámu. V judaismu je Gabriel strážným národa Izraelitů, přimlouvá se za ně, ale je současně i andělem smrti. Byl jedním z vyslaných ke zničení Sodomy. V křesťanství má tento archanděl podobnou úlohu, navíc je však ještě zvěstovatelem Božího poselství Panně Marii a Zachariášovi. Většinou zde bývá nazýván andělem.
V arabštině se Gabriel nazývá Džibril a má být inspirací pro Mohameda při psaní Koránu. Gabrielův svátek připadá na 29. září.Kdo je to, byl Archanděl Gabriel? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Archanděl Gabriel? Lidé, náboženství

Zaujalo vás slovo, termín Archanděl Gabriel? Potom se podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Ketonová dieta? Znáte pojem Zážitek? Vzpomněli byste si co označuje výraz Les? Vzpomenete si na definici slova Umakart?

Klíčová slova: slovo, Archanděl Gabriel, co je to Archanděl Gabriel?, popis, význam, synonymum, původ slova, formulace, definice, pojem, význam slova, vysvětlení, přesný výraz, informace, lexikon, wiki

Pojem Archanděl Gabriel je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Archanděl Gabriel

Hledejte bez špehování slovo Archanděl Gabriel ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Archanděl Gabriel ve Wikislovníku

Hledat slovo Archanděl Gabriel ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Archanděl Gabriel na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Archanděl Gabriel například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Co znamená Archanděl Gabriel? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Archanděl Gabriel? Kdo to byl Archanděl Gabriel? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Archanděl Gabriel? Definice pojmu Archanděl Gabriel se nachází v kategorii náboženství. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, text, definici, dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Archanděl Gabriel v jiné sekci než náboženství.

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.