Kdo je to?
Kdo je to, byl Archanděl Gabriel? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Archanděl Gabriel? Lidé, náboženství

Kdo je to Archanděl Gabriel?

Jaký je význam slova Archanděl Gabriel? Co to znamená?

Archanděl Gabriel je jedním z archandělů, se kterými se lze setkat jak v křesťanském náboženství, tak v judaismu i islámu. V judaismu je Gabriel strážným národa Izraelitů, přimlouvá se za ně, ale je současně i andělem smrti. Byl jedním z vyslaných ke zničení Sodomy. V křesťanství má tento archanděl podobnou úlohu, navíc je však ještě zvěstovatelem Božího poselství Panně Marii a Zachariášovi. Většinou zde bývá nazýván andělem.
V arabštině se Gabriel nazývá Džibril a má být inspirací pro Mohameda při psaní Koránu. Gabrielův svátek připadá na 29. září.Kdo je to, byl Archanděl Gabriel? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Archanděl Gabriel? Lidé, náboženství

Definici slova Archanděl Gabriel můžete sdílet s kolegy na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Chalva? Vzpomněli byste si na význam slova Spravedlnost? Vzpomněli byste si co označuje výraz Chanuka? Znáte definici termínu Pogrom?

Klíčová slova: synonymum, popis, význam, kdo je Archanděl Gabriel?, definice, náboženství, význam slova, přesný význam, lexikon, vysvětlení, heslo, odborný výraz, původ slova, slovo, co je to Archanděl Gabriel?, etymologie

Pojem Archanděl Gabriel je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Archanděl Gabriel

Vyhledat termín Archanděl Gabriel v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat výraz Archanděl Gabriel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Archanděl Gabriel ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Archanděl Gabriel na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Archanděl Gabriel například ve Wikipedii, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Archanděl Gabriel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Archanděl Gabriel? Kdo to byl Archanděl Gabriel? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Archanděl Gabriel? Definice pojmu Archanděl Gabriel patří do sekce náboženství. Text vytvořen pro server Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pokuste se vyhledat výraz, termín, heslo, výraz dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Archanděl Gabriel v jiné sekci než náboženství.

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.