Kdo je to?
Kdo je to Archanděl Gabriel? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Archanděl Gabriel? Lidé, náboženství

Kdo je to Archanděl Gabriel?

Jaký je význam slova Archanděl Gabriel? Co to znamená?

Archanděl Gabriel je jedním z archandělů, se kterými se lze setkat jak v křesťanském náboženství, tak v judaismu i islámu. V judaismu je Gabriel strážným národa Izraelitů, přimlouvá se za ně, ale je současně i andělem smrti. Byl jedním z vyslaných ke zničení Sodomy. V křesťanství má tento archanděl podobnou úlohu, navíc je však ještě zvěstovatelem Božího poselství Panně Marii a Zachariášovi. Většinou zde bývá nazýván andělem.
V arabštině se Gabriel nazývá Džibril a má být inspirací pro Mohameda při psaní Koránu. Gabrielův svátek připadá na 29. září.



Kdo je to Archanděl Gabriel? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Archanděl Gabriel? Lidé, náboženství

Definici slova Archanděl Gabriel můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Ketonová dieta? Znáte definici termínu Green deal? Vzpomněli byste si co označuje výraz Remdesivir? Pamatujete si definici pojmu Umění?

Klíčová slova: formulace, význam slova, termín, popis, Archanděl Gabriel, heslo, náboženství, vysvětlení, wikipedie, význam pojmu, přesný výraz, slovo, Archanděl Gabriel, lexikon, náboženství, co znamená

Pojem Archanděl Gabriel je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Archanděl Gabriel

Vyhledat pojem Archanděl Gabriel ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Archanděl Gabriel na Google.cz

Najít slovo Archanděl Gabriel na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Archanděl Gabriel ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Archanděl Gabriel ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Archanděl Gabriel například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Vysvětlení významu slova Archanděl Gabriel, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Archanděl Gabriel? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Archanděl Gabriel? Definice pojmu Archanděl Gabriel patří do sekce Náboženství

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace výraz, text, termín, pojem např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Náboženství.

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.