Kdo je to?
Kdo je to, byl Archanděl Gabriel? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Archanděl Gabriel? Lidé, náboženství

Kdo je to Archanděl Gabriel?

Jaký je význam slova Archanděl Gabriel? Co to znamená?

Archanděl Gabriel je jedním z archandělů, se kterými se lze setkat jak v křesťanském náboženství, tak v judaismu i islámu. V judaismu je Gabriel strážným národa Izraelitů, přimlouvá se za ně, ale je současně i andělem smrti. Byl jedním z vyslaných ke zničení Sodomy. V křesťanství má tento archanděl podobnou úlohu, navíc je však ještě zvěstovatelem Božího poselství Panně Marii a Zachariášovi. Většinou zde bývá nazýván andělem.
V arabštině se Gabriel nazývá Džibril a má být inspirací pro Mohameda při psaní Koránu. Gabrielův svátek připadá na 29. září.Kdo je to, byl Archanděl Gabriel? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Archanděl Gabriel? Lidé, náboženství

Sdílejte tuto stránku se slovem Archanděl Gabriel se známými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Nick? Vzpomněli byste si co označuje výraz Tortelloni? Vzpomněli byste si co označuje výraz QR kód? Znáte termín Prachovka?

Klíčová slova: přesný význam, synonymum, formulace, pojem, co znamená, odborný výraz, etymologie, popis, lexikon, co je to Archanděl Gabriel?, původ slova, význam slova, definice, kdo je Archanděl Gabriel?, kdo to je, přesný výraz

Pojem Archanděl Gabriel je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo Archanděl Gabriel ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Archanděl Gabriel ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Archanděl Gabriel na Google.cz

Vyhledat výraz Archanděl Gabriel ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Archanděl Gabriel například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Archanděl Gabriel, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Archanděl Gabriel? Kdo to byl Archanděl Gabriel? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Archanděl Gabriel? Definice pojmu Archanděl Gabriel je v kategorii náboženství. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se také najít výraz, slovo, definici, slovíčko řekněme například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis. Jednotlivé výrazy mají často víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v náboženství.

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.