Kdo je to?
Kdo je Sára Saudková? Životopis Sára Saudková, osobnosti, slavná žena z kategorie umělci

Kdo je Sára Saudková?

Kdo je Sára Saudková? Životopis, informace, biografie, umělci

Sára Saudková, vlastním jménem Šárka Směšná, je česká fotografka, bývalá manželka fotografa Jana Saudka a také spisovatelka. Saudková se narodila v Zábřehu na Moravě. Po maturitě na střední škole se přestěhovala do Prahy, kde následně vystudovala obor Ekonomika práce na Výrobně ekonomické fakultě na Vysoké škole ekonomické. Během studií se ji zalíbila tvorba fotografa Jana Saudka, se kterým se následně setkala a od té doby spolu randili (1991). Fotografovat začala v roce 1999 a její tvorba byla hodně ovlivňována jejím přítelem Janem Saudkem. Sára nejraději fotí různé akty na černobílé fotografie. V jejich fotografiích se objevují prvky jako vztahy mezi ženami a muži, loučení, čekání, láska, osamění, touha a hravost s lehkým erotickým nábojem. Za svůj život má za sebou několik desítek výstav. Stojí za úspěšnými fotografickými projekty pro Absolut Vodku s názvem Absolut Sarah, Fotografie Pražské komorní filharmonie (2006-2007), Fotografie pro francouzský módní magazín BC (Be Contemporary) z roku 2008, Kalendář k 50. výročí bot Dr. Martens. Saudková také namalovala celkem 12 portrétů slavných osobností pro společnost D.I.C. Ztvárnila osobnosti jako Miloš Forman, Karel Gott, Jiří Suchý, Jiřina Bohdalová, Simona Stašová, Ivana Chýlková, Antonín Panenka, Hana Maciuchová, Vlastimil Harapes, Alena Šeredová, Lukáš Pollert a Chantal Poullain.
Během svého života Saudková napsala knihy Půlnoční pohádky (pro děti), autobiografickou knihu Ta zrzavá, Zpocená záda a román Déšť.
V roce 2001 vyměnila Jana Saudka za jeho syna Samuela. Se Samuelem Saudkem má Sára celkem čtyři děti (Sára, Samuel, Jan, Oskar).Kdo je Sára Saudková? Životopis Sára Saudková, osobnosti, slavná žena z kategorie umělci

Základní údaje o osobě Sára Saudková

Národnost: česká
Datum narození: 14. 4. 1967
Místo narození: Zábřeh, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Sára Saudková? Potom se podělte s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Chlamydie? Znáte termín Mozilla Thunderbird? Víte, co je to Právní norma? Víte, co je to Hladítko?

Klíčová slova: osobnost, Sára Saudková, kdy se narodila Sára Saudková?, lexikon, biografie, Sára Saudková, datum narození, wikipedie, místo narození, osobnosti, kdo je Sára Saudková?, národnost, informace, životopis, vysvětlení, narození

Pojem Sára Saudková je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít heslo Sára Saudková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Sára Saudková ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Sára Saudková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Sára Saudková ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Sára Saudková ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Sára Saudková například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Sára Saudková? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Sára Saudková? Kdy se narodila Sára Saudková? Kde se narodila Sára Saudková? Sára Saudková se nachází v kategorii Umělci

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Sára Saudková kupříkladu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Sára Saudková i v jiné kategorii než je umělci.