Kdo je to?
Kdo je Sára Saudková? Životopis Sára Saudková, osobnosti, slavná žena z kategorie umělci

Sára Saudková

Kdo je Sára Saudková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, umělci

Sára Saudková, vlastním jménem Šárka Směšná, je česká fotografka, bývalá manželka fotografa Jana Saudka a také spisovatelka. Saudková se narodila v Zábřehu na Moravě. Po maturitě na střední škole se přestěhovala do Prahy, kde následně vystudovala obor Ekonomika práce na Výrobně ekonomické fakultě na Vysoké škole ekonomické. Během studií se ji zalíbila tvorba fotografa Jana Saudka, se kterým se následně setkala a od té doby spolu randili (1991). Fotografovat začala v roce 1999 a její tvorba byla hodně ovlivňována jejím přítelem Janem Saudkem. Sára nejraději fotí různé akty na černobílé fotografie. V jejich fotografiích se objevují prvky jako vztahy mezi ženami a muži, loučení, čekání, láska, osamění, touha a hravost s lehkým erotickým nábojem. Za svůj život má za sebou několik desítek výstav. Stojí za úspěšnými fotografickými projekty pro Absolut Vodku s názvem Absolut Sarah, Fotografie Pražské komorní filharmonie (2006-2007), Fotografie pro francouzský módní magazín BC (Be Contemporary) z roku 2008, Kalendář k 50. výročí bot Dr. Martens. Saudková také namalovala celkem 12 portrétů slavných osobností pro společnost D.I.C. Ztvárnila osobnosti jako Miloš Forman, Karel Gott, Jiří Suchý, Jiřina Bohdalová, Simona Stašová, Ivana Chýlková, Antonín Panenka, Hana Maciuchová, Vlastimil Harapes, Alena Šeredová, Lukáš Pollert a Chantal Poullain.
Během svého života Saudková napsala knihy Půlnoční pohádky (pro děti), autobiografickou knihu Ta zrzavá, Zpocená záda a román Déšť.
V roce 2001 vyměnila Jana Saudka za jeho syna Samuela. Se Samuelem Saudkem má Sára celkem čtyři děti (Sára, Samuel, Jan, Oskar).Kdo je Sára Saudková? Životopis Sára Saudková, osobnosti, slavná žena z kategorie umělci

Základní údaje o osobě Sára Saudková

Národnost: česká
Datum narození: 14. 4. 1967
Místo narození: Zábřeh, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Sára Saudková? Potom se podělte s dalšími lidmi na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Přímé inkaso? Víte, co je to APN? Víte, co je to Došek? Rozumíte pojmu Přímé bankovnictví?

Klíčová slova: lexikon, kdo je Sára Saudková?, Sára Saudková, kdy se narodila Sára Saudková?, život, osobnosti, kde se narodila Sára Saudková?, Sára Saudková, narození, osobnost, zajímavosti, místo narození, wikipedie, popis, biografie, datum narození

Pojem Sára Saudková je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat pojem Sára Saudková ve Wikipedii

Najít výraz Sára Saudková ve Wikislovníku

Hledat slovo Sára Saudková na Google obrázcích

Vyhledat termín Sára Saudková ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Sára Saudková na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sára Saudková například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Sára Saudková?

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Sára Saudková? Kdy se narodila Sára Saudková? Kde se narodila Sára Saudková? Sára Saudková se nachází v sekci Umělci

Kategorie umělci, galerie umění, sára Saudková, ilustrační obrázek

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Sára Saudková řekněme třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Sára Saudková i v jiné kategorii než je umělci.