Kdo je to?
Kdo je Juliette Binoche? Životopis Juliette Binoche, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Juliette Binoche

Kdo je Juliette Binoche? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Juliette Binoche je francouzská divadelní a filmová herečka, držitelka filmové ceny Romy Schneider (z roku 1985), Oscar a César Awards. Binoche se narodila v Paříži do rodiny divadelního režiséra a divadelní herečky. Po vzoru svých rodičů vystudovala herectví na pařížské konzervatoři (CNSAD). Ve filmu debutovala v 18 letech v televizních filmech Liberty belle, Fort bloqué a Dorothée, danseuse de corde (1983). Následovaly úspěšné filmy Schůzka (1985), Zlá krev (1986), Nesnesitelná lehkost bytí (1988), Milenci z Pont-Neuf (1991), Posedlost, Bouřlivé výšiny (1992), Tři barvy: Modrá (1993), za který získala cenu César Awards, Tři barvy: Bílá, Tři barvy: Červená (1994), Husar na střeše (1995), Anglický pacient (1996). Za vedlejší roli ve snímku Anglický pacient získala Oscara a cenu BAFTA. Za roli ve filmu Čokoláda (2000) byla nominovaná na cenu Oscar a Zlatý glóbus. Dále se objevila v úspěšných filmech Paříži, miluji tě (2006), Paříž (2008), Godzilla (2014) nebo Dva světy (2021).
Objevila se také v jedné epizodě amerického seriálu Chci mluvit se svým agentem! (2017) a The Staircase (2021).Kdo je Juliette Binoche? Životopis Juliette Binoche, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Juliette Binoche

Národnost: francouzská
Datum narození: 9. 3. 1964
Místo narození: Paříž, Francie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Juliette Binoche? s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Hybnost? Vzpomněli byste si na význam slova Špecle? Vzpomněli byste si co znamená slovo Rakovina? Znáte definici termínu Internet?

Klíčová slova: lexikon, kde se narodila Juliette Binoche?, herectví, kdy se narodila Juliette Binoche?, národnost, wiki, osobnosti, herectví, narození, život, wikipedie, životopis, informace, osobnost, biografie, kdo je Juliette Binoche?

Pojem Juliette Binoche je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat heslo Juliette Binoche ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Juliette Binoche ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Juliette Binoche ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Juliette Binoche na Youtube

Najít heslo Juliette Binoche v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Juliette Binoche například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v metavyhledávači Info.com, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Juliette Binoche? Stručná biografie

Nyní již víte Kdo je to Juliette Binoche? Kdy se narodila Juliette Binoche? Kde se narodila Juliette Binoche? Juliette Binoche je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, herečka růžička, juliette Binoche, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Juliette Binoche dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Juliette Binoche i v jiné kategorii než je herectví.