Kdo je to?
Kdo je to, byl Chalífa? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chalífa? Lidé, náboženství

Kdo je to Chalífa?

Jaký je význam slova Chalífa? Co to znamená?

Chalífa, jinak také kalif, označuje v arabském jazyce nástupce nebo zástupce. Běžně se toto označení užívá pro následovníky proroka Mohameda. Do 13. století byl chalífa také nejvyšším vládcem celé říše a nejvyšším islamistickým duchovním vůdcem.
Současným nechvalně známým chalífou je Abú Bakr al-Bagdádí, vůdce a chalífa islámského státu.Kdo je to, byl Chalífa? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chalífa? Lidé, náboženství

Zaujalo vás slovo, termín Chalífa? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Léze? Vzpomněli byste si co znamená slovo Ad hoc? Vzpomněli byste si na význam slova Ekoterorismus? Víte co je Antikoncepce?

Klíčová slova: informace, co je to Chalífa?, co znamená, heslo, původ slova, význam pojmu, formulace, slovo, synonymum, pojem, etymologie, přesný význam, Chalífa, odborný výraz, popis, přesný výraz

Pojem Chalífa je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít slovo Chalífa ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Chalífa ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Chalífa v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Chalífa na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Chalífa například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Vysvětlení významu slova Chalífa, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Chalífa? Kdo to byl Chalífa? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Chalífa? Definice pojmu Chalífa se nachází v sekci náboženství. Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste též hledat pojem, text, definici, dejme tomu např. v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Chalífa i v jiné kategorii než v náboženství.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?