Kdo je to?
Kdo byl Robert Frost? Životopis Robert Frost, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Kdo byl Robert Frost?

Kdo byl Robert Frost? Životopis, informace, biografie, literatura

Robert Frost byl významný americký literát a básník. Několikanásobný držitel Pulitzerovy ceny.
Zpočátku svého života se Frost potýkal s chudobou a v literárním světě se mu nedařilo prorazit. Nedostudoval Harvard a nakonec začal farmařit.
I přes počáteční neúspěchy však Frost stále psal. Před první světovou válkou přesídlil do Velké Británie, kde se začal stýkat se zdejšími básníky a poprvé se mu začalo dařit prosazovat se na literárním poli. Když se vrátil v roce 1915 do USA, měl už status profesionálního básníka.
Z "anglického období" jeho života pocházejí jeho první dvě publikované sbírky Chlapcova vůle (A Boy´s Will 1913) a Na sever od Bostonu (North of Boston, 1914).
V USA se Robert Frost vrátil k farmaření a začal také učit na školách a univerzitách, nicméně stále se také věnoval profesionálnímu psaní. Například v roce 1916 vyšla sbírka Mountain Interval.
Nejplodnějším a nejúspěšnějším obdobím Frostova života byla 20. a 30. léta 20. století. První Pulitzerovu cenu získal v roce 1924 za sbírku New Hampshire. Následovaly další tři "Pulitzeři", a to v letech 1931, 1937 a 1943 (Collected Poems, A Further Range a A Witness Tree).
Robert Frost proslul především jako mimořádný básník, nicméně psal i dramata (např. A Masque of Reason, 1945), tiskem také vyšly jeho deníky a korespondence.
Robert Frost je literárně poměrně těžko zařaditelným básníkem. Již ve své době byl zařazován k avantgardě, dnes ho bychom ho spíše přiřadili spíše obecněji k modernistům. Frost však zpracovával témata pro tyto básnické směry poměrně neobvyklé - šlo především o motivy přírodní, venkovské až rurální. Do jeho tvorby se zcela zjevně promítá jeho život na farmách a sepjetí s přírodou. Do námětů básní se často promítá nejen obdiv k přírodě, ale také rozpolcenost moderního člověka ve vztahu k sobě i k okolnímu světu. Svou formou, určitou komplikovaností a mnohovrstevnatostí však Frostova poezie skutečně spadá do básnické moderny typické pro pozdější léta 1. poloviny 20. století.
Další ocenění Frostova literárního talentu i společenského významu se mu dostalo při inauguraci prezidenta Kennedyho, kde vystoupil s básní.Kdo byl Robert Frost? Životopis Robert Frost, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní údaje o osobě Robert Frost

Národnost: americká
Datum narození: 26. března 1874
Místo narození: San Francisco
Datum úmrtí: 29. ledna 1963

Zaujala vás biografie osobnosti Robert Frost? Potom se podělte s blízkými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Hypertenze? Víte, co je to Aerobní cvičení? Vzpomněli byste si co označuje výraz Granola? Rozumíte pojmu Molekulární gastronomie?

Klíčová slova: osobnosti, literatura, národnost, wikipedie, datum narození, vysvětlení, Robert Frost, osobnost, nežijící, narození, wiki, Kdy zemřel Robert Frost, místo narození, biografie, literatura, kde se narodil Robert Frost?

Pojem Robert Frost je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít slovo Robert Frost na Google.cz

Zkusit najít heslo Robert Frost ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Robert Frost ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Robert Frost ve Wikislovníku

Hledat heslo Robert Frost ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Robert Frost například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Robert Frost

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Robert Frost? Kdy se narodil Robert Frost? Kde se narodil Robert Frost? Kdy zemřel Robert Frost? Robert Frost je v kategorii Literatura

Napsáno redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Robert Frost řekněme v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Robert Frost i v jiné kategorii než je literatura.