Kdo je to?
Kdo je Maroš Kramár? Životopis Maroš Kramár, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Maroš Kramár

Kdo je Maroš Kramár? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Maroš Kramár je slovenský filmový, seriálový a divadelní herec, bavič, moderátor, podnikatel. Kramár se narodil v Bratislavě do rodiny slovenského herce Jána Kramára. Po základní škole se přemístil do Brna, kde studovat herectví na Státní konzervatoři. Po absolvování konzervatoře hrál rok v brněnském divadle. Poté se vrátil na Slovensko, kde vystupoval v Divadle Andreje Bagara v Nitře v letech 1979-1985. V roce 1985 se připojil k činohře Slovenského národního divadla v Bratislavě.
Kramár díky svému otci vystupoval před kamerou už jako chlapec. Debutoval ve 12 letech v televizním filmu Ivko a jeho mať (1971). Doposud ztvárnil více než 100 filmových rolí. Vytvořil role v úspěšných filmech jako Pověst o stříbrné jedli (1973), Děti zítřků (1980), Za humny je drak (1982), Víkend za milión (1987), Trhala fialky dynamitem (1992), Fontána pre Zuzanu (1993), Na krásnom modrom Dunaji (1994) nebo Královský slib (2001). Zahrál si také ve spoustě televizních pohádek.
Kramár se objevil také v televizních seriálech Povstalecká história (1984), Ulice (2005), Letiště (2006-2007), Maharal – Tajemství talismanu (2007), Expozitura (2009), Nevinní (2011-2012), Ordinace v růžové zahradě (2016), Za sklem (2017-2018), Slunečná (2020-2022), Lajna (2021) a Chataři (2022).
Na České televizi od roku 2009 moderoval naučně zábavný pořad Zázraky přírody.
Roku 2005 získal Kramár televizní ocenění Absolutní OTO (Osobnost televizní obrazovky).
Dříve se podílel na provozování luxusní restaurace Malecon a spolu s kamarádem provozovali divadlo s názvem Ateliér Babylon.
Maroš Kramár byl v letech 1999-2019 ženatý s právničkou Natašou Kramárovou, se kterou měl celkem tři děti (Tamara, Timur a Marek).Kdo je Maroš Kramár? Životopis Maroš Kramár, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Maroš Kramár

Národnost: slovenská
Datum narození: 26. 4. 1959
Místo narození: Bratislava, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Maroš Kramár? s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Frakování? Vzpomněli byste si na význam slova Erdomed? Pamatujete si definici pojmu Celostní medicína? Znáte definici termínu Homeopatie?

Klíčová slova: wiki, kdy se narodil Maroš Kramár?, život, herectví, narození, osobnosti, Maroš Kramár, zajímavosti, vysvětlení, místo narození, datum narození, kdo je Maroš Kramár?, národnost, biografie, Maroš Kramár, kde se narodil Maroš Kramár?

Pojem Maroš Kramár je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít Maroš Kramár ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Maroš Kramár ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Maroš Kramár na Youtube

Hledat výraz Maroš Kramár ve Wikipedii

Zkusit najít Maroš Kramár ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Maroš Kramár například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Maroš Kramár?

Teď už víte Kdo je to Maroš Kramár? Kdy se narodil Maroš Kramár? Kde se narodil Maroš Kramár? Maroš Kramár je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, kinofilm rulička, maroš Kramár, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Maroš Kramár řekněme třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Maroš Kramár i v jiné kategorii než je herectví.